Tlak pod rebrami na pravej strane

milan145
18. jan 2016

Zdravím robil som si prehliadku u lekára , citil som tlak v pravej strane ako je pečeň . Lekár ma poslal na sono , odobrali mi krv spravili krvný rozbor aj biochémiu tam ukázalo že všetko je OK žiadne zvýšene výsledky . Na sono bolo všetko v poriadku pečeň nezvečena struktura nezmenená . Ked si sadnem pod okrajom pravej strany rebier nahmatám pevnu čast,ktora po stlačeni vydáva tupý zvuk je to ako by som nahmatal pečen a cela sa mi hýbe take jemne bitie do rebier až chrbta. Ked som v kľude ležim vystrety alebo stojím vzpriamene nič nenahmatám nič ma neboli.Na bruchu som spozoroval jemné modre žily ktore idu od lopatiek až po brucho nevidno ich moc len ked natiahnem kožu .. Myslite , že je to v poriadku ? . Nieje to cirhóza pečene ?

natalym
18. jan 2016

A keby sme Ti povedali, že to nie je ok a je to cirhóza pečene, čo by si urobil?
Išiel by si k lekárovi, že na koníku Ti určili diagnózu?

pribinak
18. jan 2016

Pijes? Lebo cirhoza pecene je casta u alkoholikov
Fakt si myslis, ze na sone by mudr nevidel cirhozu pecene?

seahorse27
18. jan 2016

@natalym Sono nič neukázalo, tak jediná nádej je diagnosticke centrum MK 😄

milan145
autor
18. jan 2016

Na sone robilo mlade dievca cca. 27 rookov niesom si isty. Obcas pijem niesom alkoholik 🙂

pribinak
18. jan 2016

@milan145 to mlade dievca by muselo mat 20tky dioptrie, aby si nevsimlo cirhozu pecene

milan145
autor
18. jan 2016

@pribinak no mam 24 rokov neviem čo to môže byt dost ma to obmedzuje .

natalym
18. jan 2016

@milan145 Mohol si sa s kočkou zoznámiť a možno by sa Ti aj doma kukla na tú pečeň.

pribinak
18. jan 2016

@milan145 pozri, ak sa necitis OK, tak chod opat k mudr a poziadaj o nove vysetrenie
Ako sa ho hovori, radsej 100x zbytocne ako 1x zanedbat

xevulax
18. jan 2016

Ja by som sa nesmiala z toho, ze by nemusela vidiet zmeny na peceni- mnenevideli4 "sonisti" 5 ta videla- odvtedy som v sledovani. Kazdopadne pokial nemas pecen zvacsenu tlacit ta isto nebude. Ja som mavala pocit tlaku aj na pravo a niekedy sj v strede- zistilimi helikobaktera na gastre (aj ked sla somtam koli niecomu inemu)- ak sa necitis dobre, dotaduj sa dalsich vysetreni- ja som k mojej lekarkechodila ako na klavir

katrin21
18. jan 2016

tuto istu temu si daval pred par tyzdnami !!!!!!!!!!!!!!!!! naco opat znova???????
@milan145

terezka1947
18. jan 2016

@milan145 tak neviem,co sa ti ako hybe...ale co tak zlcnik=kamen?piesok este nevidiet na sone a nemusis mat ani zle vysl.krvi...

katrin21
18. jan 2016

ale nic sa mu tam nehybe. to bude nejake crevo , keby mal zvacsenu pecen, tak by ju citil aj v lahu, aj vystrety.... podla mna si tam citi plyny v creve ....
Ak mal sono OK, tak tam realne nic nema. lebo hentam by mohol citit pecen, pankreas, crevo ( nieco na creve) .. nic ine....
Tlak a vsetko co citi, moze byt len svalove a to co citi mozu byt prekrizene svaly brucha a nasledne tahaju medzirebrove svaly a to je taky divny pocit. Sama som to mala, jeden napravac mi napravil svaly na bruchu, aj chrbte a pocit tlaku presiel .
a s najvacsou pravdepodobnostou tam pri zlom drzani tela a sedeni citi akurat tak posledne pohyblive rebra, ktore koncia tam, kde to citi a aj vydavaju taky pohyb tuhy, ked ich pritlaci 🙂 NIc viac.

keby mal cirhozu, mal by vodu v bruchu, zly krvny obraz aj sono a uz pomaly aj nazltlu farbu pokozky. zalezi od stadia... to on nema ....

katrin21
18. jan 2016

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/tlak-vpravo-pod-rebrami/

aha ho.dobre si pamatam.... no, nic, treba sa prestat sledovat, uplne važne 🙂
A samozrejme treba este 5x zalozit tu istu temu a pytat sa znova a znova.. 🙂 nie v tej uz založenej, ale novej...

janickadr
18. jan 2016

@milan145 Ta pevna cast pod pravym rebr.oblukom su samotne rebra, ked sa postavis, stiahnu sa akoby do brucha, ked si sadnes, "vypucia sa". Cirhozu nemas. Zily na bruchu, pokial nie su velke a vystupene, su tiez v pohode. Z dostupnych informacii si po internej stranke ok. 🙂 Ak nieco robi starosti, tak skor chrbtica a sekundarne psychika.

siska53
19. jan 2016

@milan145 a nemoze to byt zlcnik? Ten tiez citit vpravo pod rebrami..
Ja som tak mala.. Ziadne zachvaty,len tlak,obcas silnejsi a sono ukazalo kamene.

nutrimas
19. jan 2016

@milan145 Problem moze byt aj svaloveho povodu, prenesena bolest od chrbtice sa moze objavit aj v tejto casti, ako uvadzate. Preventivne navstivte masera odbornika, ktr. Vam odstrani prip. blokady, nielen fyzickeho ale aj psychickeho charakteru. V ramci prevencie je tiez ucinne cvicenie SM system.

milan145
autor
19. jan 2016

@nutrimas dakujem za raduu , nespravne drzanie tela mam aj sa hrbym . Ked som v sede nahmatam tam spominanu vec ked sa vystriem necitim nic .

nutrimas
19. jan 2016

@milan145 Je to mozne, mali by ste sa zamerat aj na pohybovy aparat, vytvorenie pevneho svaloveho korztetu. Svalova disbalancia castokrat sposobuje degenerativne zmeny a narusa funkciu vnutornych organov, aj ked to na prvy pohlad tak vobec nevyzera. Spominane cvicenie SM system je ucinne aj v ramci prevencie, rovnako aj pri vaznejsich diagnozach ako je skolioza, protruzia, ci hernia platnicky, kyfoza, lordoza atd. Viac info najdete aj na nasej stranke, kde ponukame cvic. pomocky. Sami prevadzkujeme mas. salon a zaroven som lektorom a cvicitelom SM systemu. Svojim klientom ho jednoznacne odporucam, pomoze skvalitnit zivot po kazdej stranke.

sosicka
16. jan 2017

@milan145 ahoj, este mas tento problem? Ja si pod oboma rebrami viem nahmatat nieco pohyblive, ako taku drobnu gulicku co preskakuje. Mam pocit ako by sa mi to obtrelo o rebra a pukne to. Sono mam v poriadku, nic mi nezistili....fakt netusim co to je a som z toho nervozna

miriamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milka3110
7. nov 2021

Dobrý deň mám podobný problém už týždeň má boli pod zadným rebrom ale aj v zadu,

hana32
20. aug 2022

@katrin21 Prosim Vas pekne, aky napravač? Dakujem!