Tmavohnedé trieskovité pásiky pod nechtami

chiaramonika
28. feb 2014

Caute kocky. Nosím gólové nechty uz dva roky a pod každým mam take čiarky tmavohnede ako triesky a vyrasta to spolu s nechtom. Nemáte s tym niektorá skúsenosť ?

nigguska
28. feb 2014

@chiaramonika mas aj prestavky medzi gelacmi? co ja viem po pol roku pauza a potom zasa? alebo dva roky vkuse?

chiaramonika
autor
28. feb 2014

@nigguska ja ich nosím vkuse praveze.

nigguska
28. feb 2014

@chiaramonika tak by si si ich mala dat dole a dat minimalne 2-3 mesiace pauzu....ale toto ti mala povedat aj tvoja nechtova dizajnerka.... nechty su uz pravdepodobne unavene a neustalym pilnikovanim moze byt porusena spodna vrstva nechtu.....ale toto su len dohady....v prvom rade dat dole! ked ho das dole,lepsie uvidis co to je...

cukrik580
28. feb 2014

Mne sa to robilo tiez ale len ked som mala moc dlhe a dakde som zaprela a chcel sa mi akoby "vyvratit" alebo ako to napisat...proste sa mi moj nechet trosku oddelil od lozka a vzniknuta krvicka potom takto vyzerala...pisem jak tatar ale hadam chapes 😀 niekedy to bolelo niekedy nie 🙂

chiaramonika
autor
28. feb 2014

@cukrik580
@nigguska no ja to mam takéto. Neboli to ani nic. Vyrasta to s nechtom.

nigguska
28. feb 2014

@chiaramonika to je poskodenie nechtu.....treba ich nechat odhlasit

chiaramonika
autor
28. feb 2014

@nigguska ďakujem. Nevedela som ze co to moze byt.

nigguska
28. feb 2014

@nigguska oddychnut

linda20111
28. feb 2014

@chiaramonika ahoj, aj ja som to mala ale vtedy som este nemala gelove nechty, raz za cas sa to objavilo a odrastlo. podla mna to nieje od toho ze nosis gelove nechty.

chiaramonika
autor
28. feb 2014

@linda20111 mozno chyba telu nejaky vitamin.

fiffinkaa
28. feb 2014

je to trieskovité krvácanie, mávala som to aj ja..a to som gelovky mala len na mojej svadbe...nie je to gelovkami, chýbajú Ti vitamíny, ja som bola z toho na nervy, po nekonečne dlhom hladaní som sa dostala k materiálom že to môže byť aj veľmi vážne ochorenie, našťastie u mna nie, totálne som radikálne zmenila stravu a nasadila naozaj možno aj 3násobné množstvo vitamínov a dočkala som sa..zmizlo to. Ja som to však nikdy nemala na všetkých nechtoch,,vyrastalo mi to spolu s nechtom, normálne stvrdnutá krv...inak bola som s tým aj u kožného, ten len mávol rukov..nepomohol mi.

fiffinkaa
28. feb 2014

@fiffinkaa a inak vyzeralo to presne ako zadretá trieska

chiaramonika
autor
28. feb 2014

@fiffinkaa aha no ďakujem. Lebo všade píšu take veci ze mi z toho prišlo az zle. Presne to su len take tenké čiarky ako zaschnuta krv a vyrasta to ako rastu nechty. Musim asi začať viac jest ovocia lebo to moc nemusím. Zeleniny jem na kila. Tu zboznujem 🙂. PS: som rada ze nie som jediná 🙂

badd
5. apr 2018

Ahojte 🖐️ mám rovnaký problém, no nemám odvahu ist ku koženému. Mám strach. Na nete som čítala ze može ist o melanom! Čiže rakovinu.. Niekto skusenosti? 😐

alien2603
6. apr 2018

@badd Ahoj a ako dlho to už máš? Ja mám niečo podobné na ukazovaku, trošku bledsie ale. Ja sa ale chystám ku kožnej, radšej skôr ako neskoro...

badd
7. apr 2018

Už asi rok.. Pošli mi fotku prosím 🙏

alien2603
7. apr 2018
alien2603
7. apr 2018

@badd Ahoj, poslala som. A ty si vôbec nebola u kožnej? Ja keby to mám rok, idem to dať skontrolovať 😉.

badd
7. apr 2018

Nie. Ale hambim sa pretoze mi to estetický vadí na nechte. 😕 Tak to lakujem tmavým lakom.. No bojím sa.. Takže asi si zajdem ku koženemu. A ďakujem za fotku 😊

alien2603
12. apr 2018

@badd Ahoj, tak už si bola u kožného?

badd
10. máj 2018

Ahoj, nie nebola a ty??

luckarisko74
12. máj 2018

Ahojte priatel ma nieco podobne.....uz ste boli s tym.....on to tam obcas ma a obcas to zmizne

zaburiatko15
16. sep 2019

@badd
@alien2603 ahojte, boli ste u lekara??co to bolo nakoniec??

alien2603
16. sep 2019

@zaburiatko15 Ahoj, áno, bola som. Nazov si uz zial nepamatam, ale nie je to žiadna rakovina. Ak si sa teda na to pýtala 🙂

eidosik
10. okt 2021

Ak by to niekoho zaujimalo mali sme z toho skusku 🙂 nemusit to byt tento pripad, moze to byt aj nedostatok vitaminu ale moze byt aj endokarditida 🙂

stella122
20. jan 2022

@eidosik nedostatok napríklad akého vitamínu? Som v 7 mesiaci tehotenstva a prvy krat sa mi taketo cierne čiarky spravili. Onoo sa to dalo aj zoškrabať z vnutra akurát že sa mi to potom rozšírilo nižšie..Beriem každý druhy deň tehotenske vitaminy v ktorom je vela vitaminov a nedavno som začala brať narosan na krv.. nelakovala som si nechty uz nejaku dobu ani nič podobné tak ja nechápem.