Toto sa mi robí z prsteňa

3. mar 2023

Ahojte toto mám na prste. Na rukách trpím alergiou na zimu, takže svrbenie a vysušenie je u mňa bežné, ale toto sa mi robí na prste kde mám zásnubný prsteň. Prsteň je z bieleho zlata a nie je mi malý, je mi akurát. Svrbí to a už viac krát denne si musím dať prsteň na iný prst. 😒 Nechcem ho skladať čo mám robiť?

banalu
3. mar 2023

Zavesit na krk a ist na kozne/alergologiu. Bohuzial, cim viac ho budes nosit, tym to bude horsie. Kym sa to neprelieci, si inak nepomozes.

lenuska9999
3. mar 2023

Mne sa deje to isté. Tiež zo snubneho prsteňa. Je zo žltého zlata. Kupovaný normálne v certifikovanom zlatnictve. Z ostatných prsteňov sa mi to nerobí tak nerozumiem. Síce si ich dávam večer stále dole a tento som nosila stále.. ale napríklad zlatú retiazku mam tiež na krku nonstop a nemám žiaden problém

h2
3. mar 2023

No predsa nenosiť ho, aspoň kým sa ti to nedá do poriadku. To je pre teba fakt dôležitejšie mať ten prsteň na prste?

ladygina
3. mar 2023

tiez som mala nieco podobne a bola som taka ista, nosila som ho, kym sa to proste uplne nezhorsila🙂 zrejme alergia na bizuteriu. ale poviem ti, velmi tazko sa mi s nim lucilo🙂

autor
3. mar 2023

@banalu ja som to brala normálne lebo bežne mam červené rany na rukách ale už to vyzerá hrozne z toho prsteňa

autor
3. mar 2023

@lenuska9999 áno presne nechápem myslíš že je to nejaká alergia na zlato? So striebrom nemám problém

autor
3. mar 2023

@ladygina ale toto nie je bižutéria to je biele zlato zo zlatníctva normálne preto nechapem

banalu
3. mar 2023

Ja to chapem, aj muzovi sa to robi v zime na rukach, cervena popraskana koza, hlavne na hankach. Pomaha mu velmi bioderma abc cold cream, ale od obrucky (biele zlato) sa mu to nikdy nestalo.

autor
3. mar 2023

@h2 nie nie je to dôležitejšie ale znamená veľa. Snažím sa to krémovať pod ním ale pomôže to akurát tak na noc

daja07
3. mar 2023

skus si dat spravit test na kontaktnu alergiu, mozes byt alergicka na nejaky kov alebo kombinaciu. Biele zlato je vlastne zlte zlato potiahnute vrstvou ineho kovu, zvykne tam byt aj nikel napriklad. Ja mam kontaktnu alergiu na nikel, zlte zlato je pre mna ok. Mozes si ten sperk kupit za neviem kolko penazi, ale ak mas na tu zlozku alergiu, tak darmo, nemozes ho nosit.

banalu
3. mar 2023

A alergia na biele zlato je vacsinou ak to nie je najkvalitnejsi kusok. Aj zlatnictva ponukaju rozne zlato v roznej kvalite. Tam bude alergia na nejaku primes v zlate.

autor
3. mar 2023

@daja07 skúsim teda potrebovala som sa len presvedčiť či je to to čo mám po rukách bežne alebo z prsteňa

stamik
3. mar 2023

presne takto vyzeral môj prst v decembri po roku nosenia zasnubáku (z ružového zlata).. musela som vymeniť prst na ktorom ho nosím, minimalizovať močenie tej ruky vo vode (napr. umývanie riadu v rukaviciach), a pravidelne kremovanie.. po skoro troch mesiacoch mi to zmizlo úplne.. zmizlo by mi to aj skôr keby som si to počas čistenia rúry prípravkom nezhoršila ešte viac

autor
3. mar 2023

@stamik to je pravda inak od rána do večera mám ruky vo vode a v čistiacich prostriedkoch.

viestta
3. mar 2023

Mala som podobne. Na koznom povedali, ze plesen, nenosila som prsten nejaky cas, dostala som Batrafen mast a vyhojilo sa to. Je to uz davno a teraz prstene nosit mozem

simca06022011
3. mar 2023

kldune moze byt ze to nie je kvalitne zlato, ale mozes mat aj alergiu kto vie. Ja by som sla na kozne

daja07
3. mar 2023

ono to moze byt aj kombinacia toho co tu baby pisu. mas alergiu na zimu, pod prstenom ta koza tak nedycha, sucha mozno trosku poraskana pokozka v kombinacii s kovom na prsteni moze narobit sarapatu. Plus ruky vo vode, cistiace prostriedky, pod tym prstenom to mokva, kto vie ako to tiez reaguje s kovom na prsteni.
Daj si prsten dole ked davas ruky do vody, po vysuseni ruk si ich daj nejaky hydratacny krem. Prsten nos, ked mas ruky suche. pripadne si davaj rukavice na pracu s vodou a cistiacimi prostriedkami

stamik
3. mar 2023

presne tak súhlasím s @daja07 od kedy som začala dodržovať čo napísala tak sa mi začal prst hojiť.. (a to som po už spomínanom čistení rúry mala na prste aj malé pluzgieriky) teraz je zahojený už úplne

tamtamka26
3. mar 2023

podľa mňa to môže byť aj tým, že keď si umývaš ruky (a zrejme prsteň neskladáš), máš pod ním vlhko. toto isté sa mi robí pod hodinkami, keď si viac zamokrím ruky a voda sa dostane pod remienok a neusuším to poriadne. na 2. deň to mám začervenané a svrbivé. dám ich na deň dole a potriem Fenistilom....

jaskolka
3. mar 2023

Súhlasím s vyššie písaným, ak máš prsteň nonstop na prste, teda aj pri umývaní rúk riadu, sprche a podobne, tak sa koža pod ním nestihne sušiť a mokva ti to.
Nemusí to byť vôbec alergia, skus nejakú dobu nenosit, nech sa ti zahojí a potom skladaj pri "procedúre s vodou"
A uvidíš, keby to bola alergia, objaví sa znovu. Ak nie, máš záhadu vyriešenu

viera27
3. mar 2023

Prsten dole,zahojit. A potom mne pomohlo prejst vnutro prstena priesvitnym lakom na nechty. Ak je alergia na nejaku zlozku kovu,tak vytvoris barieru v mieste kontaktu.

h2
3. mar 2023

To, že si zložíš zásnubný prsteň, lebo máš z neho kožné problémy, predsa neznamená, že tým zrádzaš svojho snúbenca, ani, že ho už nemiluješ. Keby som mala ruky celý deň vo vode a čistiacich prostriedkoch, zložila by som si prsteň, aj keby mi problémy nespôsoboval.

veronikavaneska
3. mar 2023

Ahoj ja takto už asi 4-5rokov nemôžem nosiť prsteň... Mám dishydrotycky ekzém... A nič nepoze len nenosíte akonáhle si ho dám tak za pár hodín už mám červené boľavé pod ním... Ale skús si ho vydezinfikovat poriadne, prst si preliec a keď už bude uuuuplne zahojeny prsteň vydezinfikovany skús opäť. A prípadne dezinfikuj aj každý deň dva... Ja mám tak hodinky a tie sa mi dajú nosiť ale musím dezinfikovať keď začnem cíti svrbenie...

nicicka
3. mar 2023

Nie je to čisté zlato. Pridali tam nejaký kov, na ktorý máš alergiu. Mne sa toto robí z obrúčky a to ho mám asi z najväčšieho zlatníctva na obrúčky. Snubak mam tiež zlatý, kupovaný v inom zlatníctve a nosím ho stále a nič. Nuž toto je Slovensko a dnešná doba. Pančuje sa všetko 🙈 Namiesto mám na to nos, môžeš povedať mám na to prst 😁

miriam11
3. mar 2023

Telo takto reaguje na nedostatok magnézia a železa v tele. Takze odporúčam dať si spravít krvný rozbor.

autor
3. mar 2023

No muž bude sklamaný 😀 asi to je alergia pýtala som sa mami tak ani ona nemôže mať zlato. Škoda krásny prsteň 😒

autor
3. mar 2023

@miriam11 nemusím mám anemiu dosť silnu žiadne lieky nepomáhajú

skusihu
3. mar 2023

presne toto isté mám aj ja zo zásnubného prsteňa. Je z bieleho zlata, kupovaný v originál zlatníctve. S ostatnými prsteňmi problém nemám. Znesiem žlté zlato, biele zlato, striebro, platinu, bižutériu. Jediné, čo nemôžem nosiť je jeden konkrétny zásnubný prsteň. Tiež nechápem. A robí sa mi to, v každom ročnom období.

sunshine_18
3. mar 2023

Prsteň z chirurgickej ocele by toto nerobil.. 🙂

miriam11
3. mar 2023

Je mi jasne, že lieky na to nepomáhajú. Treba doplniť výživovými doplnkami prírodnými. Napr. z Nutrilite - inofolic