Reklamácia zásnubného prsteňa

barbora_4
14. okt 2020

Prajem pekný večer, prosím máte niekto skúsenosť s reklamáciou šperku? Dostala som zásnubný prstienok od môjho priateľa v januári, po mesiaci zmenil farbu aj lesk a keďže sa jedná o známu sieť zlatníctva v Bratislave reklamovat sme sa ho dostali až v auguste nakolko je korona a ja som tehotná. Prsteň sa ku mne dostal opraveny pred dvomi dnami s tým že sa mi vyjadrili že bol zle uchopeny kamienok a dostala sa pod nečistota. To mi povedali do telefónu ale pri preberaní priateľ našiel v protokole že oni nezistili žiadnu chybu a reklamácia sa neuznala ale že prsteň bol na kompletnom servise, samozrejme nesúhlasil tak dopisala pani rukou že nesúhlasí a podpísala sa pod. Dnes som mala prsteň prvý krát na prste!!! A teraz večer keď som sa naň pozerala a tešila sa že je konečne doma som si všimla že už vypadol briliant. Poraďte mi čo robiť, som zúfalá. Prsteň nie je z tých lacnejších a o to viac ma mrzí že priateľ zaň vyvalil kopu peňazí. Tak som sa tešila že ho budem mať aspoň na sobáš budúci týždeň keďže som si ani neuvedomila že som zasnúbená...zase ísť 170 km do bratislavy kvôli prsteňu keď mám 3 týždne do pôrodu a som na rizikovom??

lauriema
14. okt 2020

@barbora_4 Neviem co ti poradiť, ale ten prsteň je krásny

amelia000
14. okt 2020

@barbora_4 no nic ine ti neostava ako prsten znova reklamovat.

adrianal
14. okt 2020

Alo Diamond - nedať sa odbiť ja mám prstene síce nie odtiaľ nosím ich stále a sú bez zmeny určite trvajte na reklamácii

barbora_4
autor
14. okt 2020

@adrianal prsteň je z halady, patrí to pod alo 😔

barbora_4
autor
14. okt 2020

@amelia000 viem že zas musím len ísť reklamovať ale či neexistuje niečo ako odstúpenie od kúpy po takýchto problémoch...fakt som z toho smutná, prstienok som mala vytúžený a veľmi som sa z neho tešila ale na ruke bol asi len mesiac a potom na reklamácií a teraz jedno poobedie a zase s ním je toto? Navyše kamienok som nenašla a neviem či mi vôbec reklamáciu uznajú. Je to briliant a vlastne to je to čo na prsteni má hodnotu

adrianal
14. okt 2020

@barbora_4 ja som si tiež bola vyberať svoj snubný tiež sme pozerali rôzne nakoniec sme kúpili inde nie v Alo - platí sa tak veľa len za značku a manželovi sa nepáčilo prepracovanie nedať sa odbiť je to veľmi drahý šperk aby toto spravil ja už mám 2 nosím ich roky a sú bez poškodenia

vercada9
14. okt 2020

Ja som snubak reklamovala 3x až som si vybrala nový..tiež mi zakazdym vypadol kamienok a zakazdym iný 😉

amelia000
14. okt 2020

@barbora_4 ano je ak reklamujes 3x tu istu chybu.

nikpa
14. okt 2020

@barbora_4 možno sa mýlim ale nie je to tak že keď reklamujes tovar do roka od kúpy, nesmie byť reklamácia ,,vybavená,, zamietnutim? Mali by ho minimálne opraviť, neviem ale či to platí na každý tovar.

barbora_4
autor
14. okt 2020

@nikpa oni ho opravili ale do protokolu napísali toto. Priateľ to odmietol prevziať keďže do telefónu nám tvrdili že už to bude v poriadku a kamienok bol len zle uchopený a tak sa pod dostala špina. Pani tam teda rukou dopísala že nesúhlasíme.

jullietka
14. okt 2020

Tak ak je to briliant ten by ti vypadnut nemal,keby bol obycajny zirkon ten ano ale brilianty maju byt tak osadene ze nevypadnu. Urcite ist a reklamovat zase,sak za take peniaze ten prsten musi nieco vydrzat

barbora_4
autor
14. okt 2020

@jullietka áno brilianty sú to okolo, v strede je veľký morganit. Som zvedavá teda ako to mienia riešiť, zajtra by sa mali vyjadriť.

lauriema
14. okt 2020

@jullietka Myslíš si že toto by si niekto vzal na triko že namiesto briliantu by dal zirkón?

barbora_4
autor
14. okt 2020

@lauriema to dúfam že nie, akože ja som v šperkoch laik ale ten prsteň má normálne niečo ako občiansky preukaz. Nejaký ako certifikát pravosti.

evalin88
14. okt 2020

@barbora_4 mozno blba otazka, ale nestaci keby cestoval iba tvoj muž? Musíš ísť do toho obchodu s ním? Ja by som necestovala v tomto čase, počasí a s bruškom takú diaľku.

barbora_4
autor
14. okt 2020

@evalin88 na prvú reklamáciu si žiadali aby som prišla ja tak predpokladám že aj teraz budú. Odovzdanie som vybavila do rúk jemu ale musel mať splnomocnenie a niekolko krát som musela pripomenúť ze mu ho mozu odovzdať keďže prsteň je písaný na moje meno a tak to aj dopadlo. Ja by som ho neprevzala s tým dodatkom že reklamáciu neuznajú keď mi do telefónu povedali že chyba bola na ich strane. Myslím že aj toto dosť zneužili...

limetka69
15. okt 2020

@barbora_4 to co su za blbosti? Ved on ho kupoval, ty tam vobec byt pritomna nemusis. Tiez mi nejde do hlavy, ze len tak vypadne brilliant. Ma tam byt uchopeny kovom nie lepidlom. No a k teh reklamacii. Do roka to musia vyreklamovat a dat na posudok ked nesuhlasis s reklamaciou, povyhrazaj sa soi a uvisis ako sa veci daju do pohybu.

barbora_4
autor
15. okt 2020

@limetka69 no odpoveď bola taká že síce on to platil na faktúre je jeho meno ale na certifikáte už moje. Ja neviem, dnes idem ešte za zlatníkom tu u nás vyzdvihnúť obrúčky. Skúsim sa poradiť s ním ak bude ochotný ale určite to nemienim nechať len tak. Už vyjadrenie k tej prvej reklamácií sa mi vôbec nepáčilo a to som ešte netusila že za dva dni od prevzatia s ním bude toto.

limetka69
15. okt 2020

@barbora_4 aj tak sa mi to nezda, no ale tak tam urcite chod a vydobi si svoje. Ked ludia mozu reklamovat kadejake blboviny a musia to uznat, tak o takomto prsteni nemoze byt pochybnosti, ze ho musia zreklamovat. Este by som im s kludom anglicana povedala, ze sa im o taku reklamu na internete postaram, ze sa im ani nesnivalo. Co by som urobila tak ci tak. Nech ludia take zlatnictvo obchadzaju.

jullietka
15. okt 2020

@lauriema tak v dnesnej dobe je vsetko mozne 🙂 nam tak v zlatnictve hovorili aj pri obruckach ze zirkon moze hocikedy vypadnut ale briliant by mal but tak osadeny a zabezpeceny ze nema vypadnut...asi zalezi aj od zlatnika

eru331
15. okt 2020

Ja by som sa nedala len tak odbiť. Je to podľa mňa vec istotne na reklamáciu a neustúpila by som od nej

pininka1
15. okt 2020

Ja by som si v prvom rade isla do ineho zlatnictva zistit ci su tam ozaj brilianty a ako to s tym prstenom je, lebo u nas je mozne naozaj vsetko

barbora_4
autor
15. okt 2020

No po komunikácii so slnečnou zo spoločnosti som veľmi sklamaná. Zase 4 hodiny cesty odsedieť, inak sa jednoducho reklamácia nekoná. Drzo mi ešte odpovedali že či si nemajú preň prísť oni k nám domov. Mám im to poslať do mailu lebo nikto nevie na to čo ja chcem odpovedať...ako keby som chcela niečo neuveriteľné, prsteň ktorý aspoň zákonnú lehotu vydrží...

barbora_4
autor
15. okt 2020

@pininka1 bola som, každý sa na to pozerá divne a nikomu sa to nezdá ale nikto mi nič konkrétne k tomu nepovie len mi ukáže niečo podobné z ich dielne za štvrtinovú cenu...

jullietka
15. okt 2020

@barbora_4 ty kokos,by som jej raz dva vysvetlila keby sa somnou takto bavila. Ked tam uz pojdes,trvaj na tom ze chces reklamaciu poriadnu alebo vratit peniaze a vratis im prsten inak neodides alebo si volaj veducu alebo majitela zlatnictva. Ved to nieje mozne zeby brilianty vypadavali a sa stavim ze prsten stal vyse tisicku aj viac. A musi mat nejaky certifikat k tomu ze su to brilianty a ma riadnu zaruku

limetka69
15. okt 2020

@barbora_4 po tom co tu citam by som rovno statnu obchodnu inspekciu kontaktovala

barbora_4
autor
15. okt 2020

@limetka69 zhrnula som im to naposledy vo forme mailu s tým že žiadam vrátenie peňazí inak budem nútená posunúť to inšpekcii

barbora_4
autor
15. okt 2020

@jullietka áno certifikát má ale neviem či sa bežný človek pri kúpe takého šperku do toho vyzná. Takú kartičku si môže hocikto vytlačiť 🙄 áno stál 1200€...ono ide hlavne o princíp, priateľ si myslel že šperk má hodnotu a tú bude mať aj neskôr. Nie že mám ho niekto nacení a ohodnotí na 300-400€...

adrianal
15. okt 2020

@barbora_4 preto sme kúpili inde tie šperky tam nemajú takú hodnotu žiaľ nie je diamant ako diamant -

jullietka
15. okt 2020

@barbora_4 tak brilianty maju hodnotu a budu mat si myslim stale. Za take prachy by mali byt ticho a dat to rychlo doloriadku!!! Tak uzen ist tak,kludne im vysvetlit ze bud opravia alebo vratia peniaze a ak nebudu spoluoracovat ze zavolas SOI a oni im tam uz narobia bordel. Ako si preboha ty mohla poskodit kamienok a on vypadol? Zirkon vypadne lebo je lepeny ale briliant ma byt osadeny do zlata a ten nema co vypadavat...