Trhanie viacerých zubov naraz

kikina84
27. okt 2018

Ahojte,idem si k vam po skusenosti nakolko som ziadnu podobnu temu ani diskusiu nenasla na nete. Manzel ma cely zivot problemy so zubami,zohralo tam viacero faktorov v jeho zivote pre ktore ma zuby tak ako ma..Po dlhych zdravotnych problemoch si bude musiet nakoniec dat vytrhnut vsetky horne zuby a nasledne sa urobia nove zuby..Je objednany na trhanie,nie vsak pod celkovou anestezou a preto sa obavam ci zvladne 9 hornych zubov vytrhnut naraz..Lekar vravi ze by to mali zvladnut na jeden krat ale aj tak sa obavam ci to nemoze mat nejake nasledky,prilisne krvacanie, zle hojenie pri takom pocte,pripadne nieco ine.Ja ked som bola na trhanie jedneho zapaleneho zuba,tak som odpadavala skoro 3 dni a neviem si predstavit takto celu hornu cast ..Mate s tym prosim skusenosti? Ako ste to zvladali? Dakujem pekne za kazde osobne skusenosti..

zuzik307
28. okt 2018

@kikina84 ocko mal paradentozu, trhali mu viacero zubov naraz /len tam su zuby uz pomaly uvolnene z dasna, niektore sa aj kyvali/...ale az 9 nie, urcite by som to rozdelila...

pininka
28. okt 2018

No 9 je dosť. Teta je sestrička za zubnom už roky a tiež si teraz dala Dolné trhať ale nie 9 naraz, myslím že 4. Je to dosť nepríjemné a hojiť sa to môže dlhšie, asi by som do toho nešla.

nerya
28. okt 2018

Tak tak rozdeliť, môj otec mal paradentozu a ani jemu netrhali viac ako štyri a to už boli niektoré pouvolnovane 😉 ale na druhej strane ak sú tie zuby už mŕtve a necitlivé tak by to možno nebol problém. Trhali mi tak jednu osmičku a ani som o nej nevedela, takže je to asi individuálne, ale pokiaľ sú to normálne živé zuby tak asi rozdeliť...jediné že by si manžel trúfol a odtrpel si to naraz a mal pokoj

miriam439
28. okt 2018

@kikina84 Otcovi bolo treba vytrhnúť 6 zubov, primár na stomatológii to rozdelil na 2 x 3 zuby a každý zub bol v inom mieste, teda netrhal mu nikdy dva zuby vedľa seba (aj keď bolo treba), ale počkal kým sa rany zahoja a zase potom trhal ďalšie.
Hovoril, že ak sa vytrhne naraz viac zubov vedľa seba, môže vzniknúť veľká rana a dasno by sa muselo šiť.
Takže ja by som fakt 9 zubov naraz neriskovala.

zuzu3232
25. sep 2020

Ahojte ja som momentalne bola pred dvoma dnami u zubara a trhal mi 11-zubov.Dasa to v pohode zvladnut.

jahodiss
19. nov 2020

@zuzu3232 uf to je naozaj veľmi veľa, nebolelo to? Alebo až potom? Mňa momentálne čaká 6 zubov, preto sa pýtam.

miriamakl
4. nov 2021

@zuzu3232 pisala som ti spravu

loginexistuje
4. nov 2021

dcere trhali naraz styri zuby (zdrave kvoli strojceku) a v pohode to dala v lokalnej anestezii

bboossoorka
31. aug 2022

@zuzu3232 ahoj prosím ta.aj já idem na trhanie všetkých zubov.rozhosol sa že to dá na dva krát.cizw po 11zibov.nasledne to zašije.ako si to zvládala a čo hojenie.dakujem

tetuska11
8. feb 2024

Mne 19 naraz