Trhlina na konečníku

ria_s
17. nov 2018

Ahojte, nemali ste niekto skusenost s trhlinou na konecniku, mala som to.v minulosti a teraz zhruba od pôrodu, je to strašná bolesť. Navstevujem aj lekara, uz to vyzeralo relativne dobre a tento týždeň nanovo bolest pocas stolice a po nej, nedokazem sediet, mam strach uz aj na toaletu ist... Prosim o hocijaku radu :( Mam vyskusane cipky, kremiky ...

klaudia1212
17. feb 2023

@daarling prosím ta to psilium ti pomohlo na makku stolicu ne preháňali ta s toho? A keď si ejdla to psilium mohla si potom jest menej ovocia lebo mne už lezie hore krkom koľko zelenina a ovocia jem aby som mala makku stolicu ktorú nie vždy mám ako mam ju makku ale ten prvý krát musím potlačiť a cítim ako žiletky v konečníku.... Ty si mala koľko trhlín?
A ako dlho si ich mala prosím?
A ako ti pomohli na tej klinike?

daarling
17. feb 2023

@klaudia1212 ono musíš prijať veľa vlákniny aby si mala úplne mäkkú stolicu a nedraždilo ti tú trhlinu. Takže ja som aj popri psylliu jedla veľa ovocia a zeleniny, zo samotného psyllia ma nepreháňalo.
Zo začiatku mi to vôbec nepomáhalo, stále ma to aj tak bolievalo preto som išla do tej BA, tam ma vyšetril, tú trhlinu som mala v hroznom stave, a zistil že mám spazmus - stiahnutý konečník, takže mi ho uvoľnil dal mastičky a hneď v ten deň som odtiaľ odchádzala ako nový človek bez bolesti. Začalo sa mi to hojiť, potom sa mi to ešte trochu urobilo keď ma zapieklo, ale to som akurát išla ešte na kontrolu tak mi dal mastičku.
Tá trhlina sa mi urobila asi dva mesiace po pôrode, a potom po 4 mesiacoch som našla toho dr v BA

klaudia1212
17. feb 2023

@daarling a akú masticku ti dal dr nie náhodou doloproct? A ako ta to boleli len počas stolice alebo aj pocely deň išla ti aj krv? A každý jeden deň si to mala pri stolici ci nie? Takže reálne si to mala pol roka? A vlasne pomohlo ti to psilium na makku stolicu ci nie??
Lebo ja makku stolicu mam ale to prvé čo vyjde to musím potlačiť za zo je také tvrdšie a následne hned za tym mäkké nechaoem tomu.... Snažím s a jest všetko len na stave ach denne vypijem 3l vody

daarling
17. feb 2023

@klaudia1212 nie, oni majú svojho farmaceuta ktorý tie mastičky mieša podľa toho aký máš problém. Tie mastičky boli tri a všetkými troma som si to ráno a večer potierala. Boli proti zápalu a proti bolesti.
Pri stolici som mala pocit akoby zo mňa išli žiletky ako píšeš ty, krvacalo mi to zo začiatku strašne až mi krv kvapkala do wc, potom už len tak jemne mi to krvacalo a potom ako som bola u dr tak už vôbec to nekrvacalo.
Po stolici ma to bolelo strašne, nemohla som ani chodiť sedieť nič.
Psylium no pomohlo mi k tej mäkkej stolici ale tým že som vtedy ešte nevedela aká strava mi robí zle, tak som nemala vždy mäkkú tú stolicu. Ako som písala, ja som mala spazmus, mňa bolela aj mäkká stolica niekedy. Keď sa uvoľnil spazmus tak kombinácia psyllia a dobrej stravy a bolo to ok.
Len samotné psylium ti nepomôže keď budeš jesť čokoládu biele pečivo alebo jedlo ktoré zapeka

klaudia1212
18. feb 2023

@daarling a ktoré potravín ti robili zle?
A psilium aj teraz popas... A to ako ti uvoľnil spazmus?
Teda už si v pohode?

Lebo ja tie žiletky cítim aj teraz keď som na wc každý deň a vždy aj na iní. Mieste ty si tie ziletkyy citila len na jedno. Mieste?
Myslis ze na kolono odhalia dvovod lebo idem na kolonoskopii aprili..
Cokoladu nejem
A máš nejaký typ na dobre tak šlo co nezapek a. Naopak jedla co zaodkaju

daarling
18. feb 2023

@klaudia1212 pichol mi botox do konečníka a ten spazmus uvoľnil. Teraz sa mi to niekedy urobí keď mám tvrdšiu stolicu tak sa mi tá trhlina troška otvorí, keďže to ešte nemám úplne zahojene, ale aj keď sa mi to otvorí tak to už tak nebolí ako pred tým, je to v pohode a za pár dní je to zasa okej. Ani neviem ako ma to bolelo, ja som si tiež myslela že mám viac tých trhlín, ale v BA mi to pekne aj ukázal kamerou a mala som jednu veľkú. Dr mi povedal že ju mám už minimálne 2-3 roky, len pred tým som nemala vôbec žiadne problémy ani bolesti, až ten pôrod to asi musel nejako zhoršiť. Mám aj na konečníku z vonku takú akoby guľku, to je vlastne z tej trhliny.
A na kolono ideš kvôli trhline? Ty si s tým ešte nebola u lekára? Neviem či to kolono odhalí, ja som hneď išla k proktologovi, ten je špecializovaný na konečník.
A strava no ja nejem to hovadzie vôbec, chlieb si pečiem celozrnný tam si dávam do neho psyllium, ryžu nejem, čokoládu iba tak kocku alebo dve, a tak no. Zo začiatku som pomaly nič nejedla lebo som sa bála no teraz už viem čo môžem a čo nie. Na raňajky mám každý deň ovsené vločky 😁

klaudia1212
19. feb 2023

@daarling no akože ja som včera 4x bola na wc preto idem na kolono a dneska som ráno bola a strašne ma to tiež bolelo a uz ma zade od tedy celý deň boli rit nemôžem si ani roztiahnuť napr ze idem na wc lebo to stipe páli reze a proste celý anal mam taky zvláštny a keď si tam priložím gazu počas dňa tak mam na nej také akoby ružička ste v toky s toho ach bojim sa každý deň mam už mesiac problémi s týmto... Len zaujímavé že ma to vzdy boli proste na inom mieste sú tri miesta kde to boli prosite...ale áno bola. A povedľa že mám len sliznicu poškodenú ze to sa zahojí a stále to mam dookola od leta ale keďže som mala na jeseň masticku doloproct ktorá sa má užívať len dva týždne a ja tupa a som ju užívala pol roka. Atam sú kortikoidi moz o aj ja skm si za varila ze sa mi tam stensila koža a teraz mesiac mam ste také problémi.... Proste každý deň ved to sa nedá ja už som zúfalá ze to nilfyzproste neskončí.... Zajtra chcem ísť ku dr len neviem ci bude robiť... A teba ako vyšetroval len prstom???
@daarling
@daarling
@daarling
@daarl

daarling
19. feb 2023

@klaudia1212 no je to na prd, ja to viem ja som sa tak tiež trápila a to som mala akurát malé bábo a ja nervózna z môjho zadku a malá nervózna somňa, na figu to bolo celé.
Ja som bola tu u nás u proktologa, on ma vyšetril kamerou a on mi zistil že to je trhlina a že sa mi to zahojí a dal mi mastičku proctoglyvenol čo je na hemoroidy, a prd nepomohlo mi nič 🤦 no ja som sa trápila 4 mesiace, revala som každý deň od bolesti až som sa s prepáčením nasrala a objednala som sa do tej BA, volala som mu v piatok a v pondelok som už bola tam. Ja som inak až z Oravy ale oplatilo sa mi tam ísť. Tiež ma pekne kamerou vyšetril aj mi to ukázal aké to mám, všetko mi vysvetlil a vyšetril ma bez bolesti.
Ja neviem, no ja na tvojom mieste pohladam dobrého proktologa a objednala sa, netrapila by som sa zbytočne už. Ten v BA je síce súkromník, takže to tam je fest drahé všetko ale ako som ti písala, ja som odtiaľ odchádzala ako nový človek fakt.

klaudia1212
20. feb 2023

@daarling a kde je to v ba koľko si platila? A to kamerou vyšetrenie neboli?? Ja som s nr

sasitka
1. okt 2023

@klaudia1212 prosim Ta ako si na tom s odstupom casu? Pomohlo ti nieco? Mam presne rovnaky problem ako ty :(

oliii123
19. jan 2024

@daarling prosím u ktorého doktora si bola? Tiež mám rovnaké problémy 🙈

daarling
19. jan 2024

@oliii123 Masalkhi v Proctocare

katka253111
2. mar 2024

@ria_s ahoj, neviem, cinsem este chodis... Ktory konkretne si kupovala pls

ria_s
autor
2. mar 2024

@katka253111 ahoj,ja som bola aj na zákroku minulý rok, stalo to veľa peňazí ale mám pokoj

juliet86
5. apr 2024

@ria_s
@daarling zeny pomozte. moja takmer 4rocna dcerka.ma.trhlinu.... neviem ci s nou ku chirurgovi ci k proktologovim ci oni beru aj deti aleno len dospelych.... uz to mala.zahojene. jedna kusok horsia stolica a uz tyzden sa trapi. vela.krvi a bolest. mavate aj take.svrbenie po zaspati? ja neviem uz ci ma.mrle ci to ma.z toho. uz velmi neapolupracuje lebo je z toho na nervy jasne ze so stravou robim vsetko co mozem. ovocie zelenina vlaknina forlax ziadne banany vela.pit ale chodi aj do skopky neustriehnem vzdy vsetko. a nasa pediatricka len se chirurg ale meviem ci to zvladne. raz bola.na gynde ale traumu ma.doteraz. prosim al viete poradit ked ide o 4rocne dievcatko tak poradte
dakujem velmi

daarling
5. apr 2024

@juliet86 joj chúďatko malinké, tak to veru neviem poradiť. Ani neviem čo by takému malému dieťaťu urobili, akú liečbu by jej dali. Ale ona ju má zrejme zvonka či? ... treba riadne tú stravu dodržiavať to je základ, ale pri takom malom chápem že je to ťažko. Mne pomáha slivkova šťava z DM, ale to ma doslova preženie, neviem či by to bolo vhodné aj pre ňu. Ak ju má zvonka tak ešte natierať masťou s rybym olejom veľa. Po každej stolici umyť ritku. Ak to ma vnútri tak to neviem, ak máš možnosť skús osloviť nejakého súkromného proktologa či berie aj deti, ale ak tak aj ten chirurg možno, len mne chirurg nepomohol, neriešil to tak ako proktolog.
No mrzí ma že neviem lepšie poradiť, ale držím palce nech sa to maličkej čím skôr zahojí

ria_s
autor
6. apr 2024

@juliet86 myslím že rovno k proktologovi a keď nájdeš súkromného, bude jej aj práškový cukor fúkať do riťky (vieš ako to myslím) ... Ten prístup bude určite lepší a nespraví nic co by ju bolelo, určite stačí len aby sa na to pozrel, ani chytat nebude ...
Držím palce, pri takom malom dieťati je to pre rodiča aj trápenie 😟

juliet86
6. apr 2024

@daarling
@ria_s dakujem vam obom zienky