Tlak v konečníku týždeň po sekcii

elcoro
11. máj 2020

Ahojte, som týždeň po sekcii, týždeň v nemocnici co som bola bol ok, len s tým ze som nemala stolicu bez pomoci glyc. Cipku,
Teraz som 3 deň doma a bez Cipku stolicu nedokážem mať, dnes som sedela na WC a pociťovala som strašný tlak z konečníka až z chrbtice z krízovej oblasti von z konečníka, nechápem, som už po druhej sekcii, pri prvej som takýto roblem nemala, krv v stolici nemám,
Dnes pri kojeni malého na posteli som dostala taky kŕč v konečníku aj v chrbtici dole že som sa nedokázala pohnúť, prešlo to po chvíli, keďže sa mi ešte sťahuje maternica tak aj brucho dosť boli a pri tlačení na WC je to neskutočná bolesť, neviete o co ide?

amelia000
11. máj 2020

@elcoro netusim o co ide ale vyskusaj sirup lactulosa to je na zmakcanie stolice..pri vacsich davkach aj prezenie (aspon mna :D)

elcoro
autor
11. máj 2020

@amelia000 kojím asi to nebude možné, ten tlak cítim aj keď chodím, akoby mi konečník išiel vystreliť sakra

juliet86
11. máj 2020

@elcoro chod sa dat skontrolovat. . .

jvasenka
11. máj 2020

@elcoro spomínanú lactulosu biomedica dávajú sestričky ženám na odd po pôrode...ja som kojila a tiež som si ju občas dala.. Máš tam presné dávkovanie.. Nie je to preháňadlo.. Ja to dávam aj malej keď vidím že má veľmi tvrdú stolicu resp veľa a bolestivo tlačí 🙂

simsalabim
11. máj 2020

@elcoro mozes skusit aj psyllium - je to vlaknina, to urcite mozes. A Laktulosa je myslim tiez vhodna aj pri kojeni, dava sa aj malym detom. letak si urcite vygooglis.

kiki68
11. máj 2020

Ja osobne dostavam krce do konecnika z maternice, po kyrete sa mi stahovala pred rokmi este maternica a ja som myslela, ze ma trafi. Ani sadnut, ani stat. Sem tam to tak mam pri menzese, ze to vystreli tym smerom.

elcoro
autor
11. máj 2020

@kiki68 keď sedím ôk, ale keď sa idem postaviť, dostanem taky kŕč až dozadu do konečníka cez kríze že až, ja nechápem, tiež sa mi sťahuje maternica, žeby od toho? Dala som si cipok, vyšla zo mňa voda, ale ten tlak mam stále, žiadna ulava

kiki68
11. máj 2020

@elcoro to bude od maternice, presne takto to mam ja. Hodit bobek mi pomoze tak na par minut. Proste to len vydrzat vzdy.

elcoro
autor
11. máj 2020

@kiki68 a dokedy to bude? Ved to je hrozne, novalgin mi zaberie, ale keďže kojím nechcem ho veľa brat trocha tlmi.....

juliet86
12. máj 2020

@elcoro prosim ta fakt sa chod dat skontrolovat problem so stolicou po cisarskom nie je ok!!

elcoro
autor
12. máj 2020

@juliet86 pôjdem určite keď to neprejde

kiki68
12. máj 2020

@elcoro ak to do dvoch dni neprejde tak chod k dokimu. Lebo potom nieco neni ok a treba to riesit

elcoro
autor
12. máj 2020

Holky mojeeee, dala som si dnes Espumisan, poprdkavam celý deň, a ten tlak je preč, síce stolicu som nemala ešte, a ani ma nanu netlačí, ale tlak v konecniku je fuč,,,,, takže som mala vetry asi zastavené keď mi po Espumisane ulavilo