Trhlina v oblasti konečníka. Ako sa jej zbaviť?

ld1985
31. dec 2008

Ahojte všetci,

Mám zdravotný problém, ktorý trvá od môjho pôrodu.
Rada by som bola, keby mi niekto napísal názor, alebo radu, keď ste to mali.
Po pôrode som mala tvrdu stolicu a urobila sa mi trhlinka v oblasti konečníka, liečim sa na to už šiety mesiac a to rôznymi procedúrami- dubová kôra, masť rectogesic, bola som na obstrekoch, no nič mi nejako yvlášť nepomohla. nevedeli ste mi poradiť, čo treba robiť, aby som bola v poho?
Díky

dominika7990
20. júl 2019

@j535 priamo natrieť. Cca v množstve velkost hrášku.

j535
20. júl 2019

@dominika7990 Ok ďakujem veľmi pekne. Už aby som mal tú masť. Určite sa mi to s ňou zahojí skoro. Ešte raz ďakujem.

j535
20. júl 2019

@jankaferko Prosím vás chcem sa vás opýtať, za akú dobu sa to úplne zahojilo s tým betadinom? Ďakujem

mony03
21. júl 2019

@j535 trhlina je citliva i pulroku.Mazej a mazej,jinak ji budes mit chronickou jako ja :( Doporucuji dilatovat.

j535
22. júl 2019

@mony03 Prosím vás, čo znamená "dilatovat" ?

jankaferko
22. júl 2019

@j535 Je to úplne normálne, že chceš jest len tekute. Ja som nedokázala ísť na wecko asi týždeň, v podstate mi ani netrebalo, asi psychika a strach. Nakoniec, keď som sa odhodlala bola to neskutočná bolesť, doslova akokeby išli zo mňa crepiny skla. Potom som to hojila len tým betadinom. A bolo to ok. Trvalo to taky mesiac, kým sa to úplne zahojilo. Ale aspoň sa to začalo hojit, s capikmi, kremami a inými blbostami sa to len zhorsovalo.

babikadaska
22. júl 2019

Skusit sirup lactulosa 3x denne v kombinacii s psylliom

mony03
25. júl 2019

@j535 existuji dilatacni analni koliky,kterymi uvolnujes tu krec v konecniku.Konecnik je bolesti stazeny a jak jdes na wecko tak automaticky strachem jeste vic stahujes a stolice porad dokola natrhava konecnik.Trapim se s tim uz 10let a na operaci bych nesla.Je to o stolici,musim si ji udrzovat mekkou ,jakmile mam tuhsi stolici pak mi to praskne.V lekarne rekni ze chces na dilatovani koliky a oni uz budou vedet,nebo si to objednej pres net.

mony03
25. júl 2019

@j535 jinak kazde rano snidam odmocene vlocky ,rozemlete lnene seminko,ktere je super si zalit horkou vodou do hrnecku a popijet cely den,stolice je pak kluzka slizovita.Dej si pozor jinak na semonka a orisky,zaludek to nemusi stravit a muze to poskrabat zase tu sliznici konecniku.Jinak jenjeste super psylium!V prve rade si uprav stolici a pred tim nez pujdes na wecko si promaz a uvolni konecnik nejakou masti klidne indulonou

j535
26. júl 2019

Ďakujem veľmi pekne za rady, určite ich využijem. Ešte sa chcem opýtať, či musím len ležať a či nemôžem nič robiť pokiaľ sa mi to nezahojí? Ja totižto hrávam futbal a neviem či ho môžem hrávať. Bojím sa, že sa mi to tak nezahojí a len si to zhorším. Preto som aj radšej načas prestal.

mony03
26. júl 2019

@j535 muzes se hybat a vlocky po ranu jsou jen a jen dobre pro sportovce🙂 dej si pozor na posilovani zvedani cinek kde vyvijis tlak n konecnik

j535
26. júl 2019

@mony03 Ok to som rád. Ďakujem veľmi pekne. Skúsim jesť tie vločky aj keď sa strašne bojím, čo potom bude na záchode. Také bolesti, čo zažívam teraz sú najhoršie aké som kedy v živote mal. Ja už mám na túto hnusnú chorobu strašné nervy a už neviem čo mám robiť. Skúšam kadečo a stále to pretrváva už tri týždne. Chcel som konečne pribrať a kvôli tejto hnusnej chorobe ani nemám ako.

j535
26. júl 2019

A prosím vás ten Psyllium má akú funkciu?

janage
27. júl 2019

@j535 je to rozpustna vlaknina. Treba ale vela pit inak ma opacny ucinok a sposobi zapchu. Existuje aj jablcna rozpustna vlaknina. Z vlociek je aj vyborna polievka. Rozvaris ich v nej a pekne zahustia polievku. Urcite mozes aj jogurty a kyslomliecne vyrobky kupuj plnotucne ak chces pribrat.

janage
27. júl 2019

@j535 aj ked sa bojis capikov ak je fistura hlbsie toto je idealne riesenie, neskutocna ulava a to bol pripad ked ta fistura praskla a krvacala https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/uni... je to akoby tekuta naplast

sspeed_cs
27. júl 2019

mne osobne dost pomaha pohyb. cvicenie 20-30 minut denne alebo behanie. Ak prestanem cvicit a co i len na dva dni a sedim v praci tak Edo je naspat :D (uz ma nebavi volat to zlata zila atd) neviem sa toho zbavit uz asi 5ty rok. skusala som vsetko, lyzicu oleja, medu, psyllium pomoho nachvilu. Ked tak maste nepouzivam ale mazem olejom- olivovy, kokosovy, hocijaky... Stravu mam kvalitnu - ziadna muka ani cukor, nic smazene. takze prevazne ovocie zelenina, kadejake vlocky a davam si pozor aby som nebola dehydrovana. a nehccem aby to vyzeralo ako reklama ale kupila som si nejaku bylinnu gebuzinu na podporenie peristaltiky a celkom mi pomohla. takze ked tak poslem spravu s nazvom. topiaci sa uz aj slamky chyta a skusa fakt vsetko. ale tiez mavam take stavy ze som tam aj 40 minut, zahryznuta do casopisu so slzami v ociach a cakam kedy ta tortura skonci :(( ludia drzte sa, viem ako vam je :/

sspeed_cs
27. júl 2019

@j535 tak light som prebehla co si pisal. urcite so sportom neprestavaj ale pi vela vody aby si nebol dehydrovany. no a stravu ti uz poradili... skus eliminovat na chvilu pecivo a mucne jedla. jedz vlocky, zelenin atd... a teda nedvihaj tazke veci, takze posilku neodporucam. ale dlha prechadzka, brusaky, kliky, beh ti urcite neublizia praveze pomoze. na pohyb criev su dobre drepy, ale u seba som odpozorovala ze je lepsie ich robit ked nic neboli. pohyb predsa podporuje metabolizmus a tym ze budes lezat sa ti to skor cele mze zhorsit. mne prave pohyb neskutocne pomaha ale ked sa prestanem hybat tak vtedy to na mna zase pride.

mony03
30. júl 2019

@j535 mas tady same dobre rady😊Opravdu je to o strave,ja si zaliju rozemlete lnene seminko a popijit ho cely den a nemuzes mit zacpu,to seminko ti zpusobi gelovitou hladkou stolici.Ja mam trhlinu v chronicke fazi,takze se musim starat o zadek,pred stolici promazu to taky pomaha a hlavni je se uvolnit,rikej si ze to bude dobre,netlac a zkus nesedet ale v polostoji to ze sebe vyhod 😉😉Kazdy to ma jinak ,na to musis prijit sam co ti pomaha.Urcite v akutni fazi pouzivej cipky a opravdu zkus tu dilataci,uvolnujes tim tu krec co mas v konecniku a trhlina se lip hoji.Nejlepsi je na mazani domaci sadlo,nebo mesickova mast./nechtikova/😊

mony03
31. júl 2019

@sspeed_cs nic se nema prehanet a stridat.Brat 3mesice psylium pak zase vysadit a zkouset dalsi.streva si totiz rady na vse zvyknou.Mas asi line streva jak ja a me zustava i v konecniku stolice,a ta pak vysycha proto si i delam miniklystyrky!Je to takovy balonek za par korun a obcas teplou vodou s bylinkama nebo jen soli vyplachnu

j535
3. aug 2019

Ďakujem všetkým veľmi pekne za rady. Čo sa týka jedla, tak nejem vôbec nič. Maximálne len pijem riedke polievky a pijem veľa tekutín. Čiže už týždeň som ani nemal stolicu. Mňa to totiž strašne bolelo aj pri riedkej hnačke, čiže preto nebudem jesť vôbec nič pokiaľ sa mi to úplne nezahojí. Čipky si nedokážem dať lebo to strašne bolí. Robím si kúpeľ s Dubovou kôrou a používam Faktu masť. Vraj by mi to tak malo prejsť za cca 3-4 týždne, no aj tak mám obavy nakoľko ja to mám hlbšie. Už som z toho zničený ako nikdy ale musím len dúfať, že sa mi to zahojí a budem zas fungovať ako predtým.

mony03
4. aug 2019

@j535 musis jist!at pak zase nemas tuhou stolici po tydnu a zase ti to rupne.Jak si nedas ani cipek tak kde videt za mas kreci stateny konecnik a potrebujes v prve rade tu krec povolit!Zacni prstem,po koupeli promazej a masiruj ,jak ti prs nebude delat problem tak zkus ten dilatant

me
13. okt 2019

@janage žiaľ prestali ho vyrábať, nikde nezoženiete a náhrada nie je....dnes som ho zháňala 😧

janage
14. okt 2019

@me oj no ja mam jeden doma. Ale cez net este pred mesiacom sa dal. Mne uz dlho netrebalo. Ale asi si zabezpecim daku krabicku do zasoby

janage
14. okt 2019

@me fakt pozeram ze nie je na nete. No idem obehat lekarne ci niekde nemaju stare zasoby

me
17. okt 2019

@janage nemajú, úplne zmizol a neexistuje náhrada...v každej lekárni povedali, že to bolo jedinečné zloženie...a toto dopustia 😧 veľká škoda

janage
23. okt 2019

@me nasla som alternativu Proktis M cipky. Nie je to to iste ale ma kys.hyaluronovu teda malo by hojit

me
23. okt 2019

@janage super, mne ešte lekár odporučil actimaris gel...je drahý, ale vraj dobrý...

janage
24. okt 2019

@me uz som danejsie pozerala,v lekarni pre dceru co jej ekzem praska do krvi niekedy, len on obsahuje sol tak to na tej praskline by zrejme stipalo. To mozes rovno unigel kupit v tube ako gel.

jajka888
18. mar 2021

@dena22 ahoj, pripojim sa k tejto diskusii. Prosim vas ako ste na tom s odstupom času?
Ja mam bolesti v konecniku po veľkej potrebe. Dávnejšie som riesila trhlinu cca pred 3 rokmi, doktor mi dal masticku Doloproct a tabketky Mobivenal a vtedy mi to pomohlo. Viac som tam nebola 🤔 rozmyslam nad tym dilatatorom.. Pomaha? Aku velkost treba použiť, keďže su tam 3 velkosti. Ďakujem za rady 😘

assoska
19. mar 2021

@jajka888 ahoj,dilatator sa pouziva pokial mas v konecniku spazmus,teda mas ho stiahnuty od bolesti,aby sa postupne uvolnil (ked to nevies vedome ovplyvnit), mne pomohol,mala som az tri velkosti (zacinas tensim samozrejme a dolezite je poriadne namastit) kedze som mala uplne stiahnuty a pomohlo...
Co a tyka nejakych masti,mne zabrali nitratove masti napr.rectogesic.zq