Ako sa dá liečiť problém s konečníkom bez kolonoskopie?

Zodpovedané
29. máj 2020

Dobrý deň,

od pôrodu mám ustavičný problém s trhlinami v oblasti konečníka a občas sa pridajú aj hemoroidy. Tie sa mi však darí liečiť narozdiel od trhlín, ktoré sa stále tvoria. Trhliny sa tvoria a nehoja aj napriek tomu, že stolica nie je tuhá.

Rôzne mastičky nezaberajú. Ak sa aj nejaká trhlina zahojí, urobia sa mi medzi časom ďalšie, alebo sa opakujú na tom istom mieste.

Strava, psyllium, pitný režim, toto všetko si sledujem.

Ako ďalej postupovať?

Môžem podniknúť ešte nejaké kroky bez vykonania kolonoskopie u špecialistu?

Za radu ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám už nezaberajú rôzne mastičky, tak najlepšie je navštíviť chirurga, proktológa, ktorý sa venuje ochoreniam konečníka.

Tento lekár Vás vyšetrí bez nutnosti absolvovania kolonoskopie.

V dnešnej dobe existujú rôzne metódy, pomocou ktorých sa dajú odstrániť takéto trhliny ako napr. laserom alebo rádioskalpelom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková