Trhlina v oblasti konečníka. Ako sa jej zbaviť?

ld1985
31. dec 2008

Ahojte všetci,

Mám zdravotný problém, ktorý trvá od môjho pôrodu.
Rada by som bola, keby mi niekto napísal názor, alebo radu, keď ste to mali.
Po pôrode som mala tvrdu stolicu a urobila sa mi trhlinka v oblasti konečníka, liečim sa na to už šiety mesiac a to rôznymi procedúrami- dubová kôra, masť rectogesic, bola som na obstrekoch, no nič mi nejako yvlášť nepomohla. nevedeli ste mi poradiť, čo treba robiť, aby som bola v poho?
Díky

dominika7990
22. mar 2021

Na trhlinku stačí aj framykoinova masticka alebo bactroban krém netreba nič drahé. Za pár dni má dcérka trhlinku prec.

daarling
28. nov 2021

Zdravim vás, prečitala som skoro celú túto diskusiu, a teraz neviem čo vyskúšať z toľkých rád ako sú tu popísané.... mam trhlinu vo vnútri konečníku už hádam aj 3 mesiace. Proktolog mi dal len proctoglyvenol a že mam si to stále natierať a že sa to zahojí. No sú to len keci, dávAm si psyllium na zmakcenie stolice, aj to pomohlo, už ma ani zadok nebolieval asi dva týždne, a potom zrazu tvrdá stolica a som znova na začiatku. Bolesti pri stolici aj po. A ja už mam toho plné zuby. Mám 4 mesačné babo ktoremu sa mam naplno venovať, a nedá sa mi to vďaka mojemu bolavemu zadku ktorý ma vo všetkom obmedzuje a som nervozna z toho.
Tak čo teda funguje na 100%? ?...

janage
28. nov 2021

@daarling za mňa unigel procto čípky

jajka888
12. dec 2021

@daarling ahoj
Mne pomohli cipky unigel apotex a dilatator, kttory roztiahne konečník 🙈najskôr som mala obavy a nemala som proste na to cas.. Ale mam pocit, ze to jedine zabralo. Každý den cca 15 min rano a vecer. Proktilog mi porqdil, ze pred veľkou potrebou namastit konečník modrou indulonou. Dávam si pozor aj na stravu, každý den jedavam ovsené vločky.

daarling
12. dec 2021

@jajka888 a už si sa jej zbavila? ... ja zadok mastim pred stolicou pastou s rybim olejom 😀 potom sprcha a zasa namastim. Teraz užívam sirup Lactulosa na zmakcenie stolice, ale ani neviem či to vlastne pomáha, niekedy hej a niekedy nie. Ovsene vločky tiež jem ale nie každý deň. .. Dilatator mi prišiel tento týždeň 20mm, 23mm a 27mm. Ale keď som otvorila krabicku a videla aké sú to riadny koly, tak ma až pot oblial, ešte som ich neskusala....
A čím si natietala ten dilatator prosím ta? To môžem s hocičim, či nejakou špeci mastou musím?

jajka888
13. dec 2021

@daarling ja som tiež mala dilatator pol roka v skrini, stále som to odkladala 🙆‍♀️🤔mam pocit, ze asi až ten mi pomohol.. Natrela som ho kremom Avenoc. Ale da sa hoci akym kremom na hemeroidy a trhliny. Ja som tiež vyskúšala ten najmenší nadstavec.. Sem tam ma zabolí ale aspoň tam uz nie je krvicka😪

daarling
13. dec 2021

@jajka888 ach jaj, no tak kupim nejakú mastičku a pustím sa do toho....
Ďakujem, veľa zdravíčka ti prajem, a nech sa tej pľuhy už nadobro zbavíme 😀

jajka888
13. dec 2021

@daarling ďakujem, aj tebe zdravíčko 🥰
Je to podla mňa hlavne o strave a v hlave
Ja napr. uz nejem čokolády, lebo sa bojím ze sa to vrati.. A pritom ju milujem 🙂
Kľudne napíš ked chces aj IP
Lebo mne to veľmi pomohlo, ked som si písala s niekym kto ma take problémy. Ani som nevedela, ze koľko ludi s tým bojuje

klaudia1212
14. jan 2023

@mackoabc ajoj ako sa ti zahohili prasklinky okolo konečníka?

tehotnica
7. nov 2023

@daarling Dobrý deň, čitala som Váš prispevok a som na tom rovnako ako ste popisovala. Chcem sa spýtať čo vám pomohlo na zahojenie prosim? Už som zúfalá a bojím sa každého vyprázdnenia na wc

daarling
7. nov 2023

@tehotnica zdravim, bola som u proktologa v BA

tehotnica
8. nov 2023

@daarling Ak môžte, kludne aj do súkromnej správy, napíšte mi prosím čo Vám pomohlo alebo akú ste mala liečbu. Ďakujem

peter1803
22. nov 2023

Dobrý deň trhlinu mávam aj ja často krát sa mi spraví po objemnejšej stolici . Masti som vyskúšal asi všetky najviac sa mi osvedčila na predpis rectogesic ten po cca 2 dňoch som prestal cítiť bolesť pri vyprázdňovaní .
Chodím ku proktologom jeden mi odporučil proktoglyvenon a operáciu
Druhý mi odporučil konzervatívnu liečbu , dilatant a rectogesic
Operáciu neodporúčal lebo že potom to môže byť horšie .
Mal som väčšiu nadváhu 191 CM 130 kg
Doktor mi povedal že by som mal schudnúť že to pomôže .
Od júla držím diétu prizeram si stravu ráno jedavam vločky s jablcnou vlákninou
Ovocie dostatok zeleniny mám dobrý pitný režim
Váhu som zredukoval zatiaľ na 105 kg trhlina sa mi po cca 3 mesiacov stratila .
Po kontrole doktor povedal že si mám dať pauzu od dilatanu
A cca 3 týždne po sa mi po jednej objemnejšej stolici trhlina vrátila čiže začínam odznova
Keď som používal dilatant 15min ráno 15 min večer nemal som problém so stolicou .
Začínal som od najmenšieho 18 potom 20 a 23 .
Teraz som začal používať 23 a chcem prejsť ešte na 27 . Na dilatant používam emotralex to mi odporučil doktor .
Takže ideme ďalej 💪

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliii123
6. jan 2024

@mony03 zdravim ako ste prosím dopadla s tou riasou ? Mám to tiež a mám ísť na zákrok ale keď čítam čo sa tu popísalo mám dosť obavy 🙈 boli ste nakoniec na tej op?

kacka6
6. jan 2024

@ld1985 zaječická horká - minerálka na dobrú stolicu - piť podľa návodu, a skús si niečo preštudovať o análnych dilatátoroch Dilatan - kúpené v zdravot.potrebách. na bolesti mne pomáhal čaj žily od serafinu.