Tvorba modrín na nohách

27. jún 2021

Dobrý deň, posledný týždeň mám na nohách vždy nové modriny, no neviem z čoho, buchnúť som sa nebuchla aspoň o tom neviem no mám ich asi tak 6 na nohách väčšinou na litkach, nevie niekto z čoho sa môžu tvoriť? Za odpoved ďakujem 🙂

martinka13
27. jún 2021

Treba ísť k lekárovi na vyšetrenie krvi

autor
27. jún 2021

@martinka13 Bola som cca pred 2 mesiacmi bolo vse oki, ale áno chcem sa ísť ukázať k lekárke alebo na hematologiu

lubka73
27. jún 2021

u mna to bolo nedostatok zeleza a anemia /vysledky vysetrenia , ale u teba netusim

autor
27. jún 2021

@lubka73 No mám stále menej železa keď mi dr robí odber mám 5,50 norma je tuším nad 6 či ako

lorin29
27. jún 2021

Nedostatok železa.. Ale napr mne sa tvoria bezdôvodne... Ak ich je ale veľa určite navštíviť lekára preistotu

lorin29
27. jún 2021

A lieky na to užívate?

autor
27. jún 2021

@lorin29 na železo neberiem nič, ale kupujem si cviklu a pijem stavu

autor
27. jún 2021
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jún 2021

@bambulienka25 Áno chcem ísť zajtra neviem či sa treba objednať alebo výmenný lístok doniesť

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slnieckoelias
27. jún 2021

aj ja som mala tento problém- Bol to nedostatok železa.

autor
27. jún 2021

@slnieckoelias no môže byt mám ho vždy malo toho železa + mám aj bledú pokožku

majamat
27. jún 2021

este mozes mat aj malo vitaminu C. spevnuje cievnu stenu a nedostatok sa prejavuje zvysenou krvacavostou.

autor
27. jún 2021

@majamat no uvidím čo povie doktor čo vyjde z krvi 🙂

majamat
27. jún 2021

ak mas malo zeleza, treba nasadit, celkom urcite, a teda ten vit, C ti tiez neuskodi. ja som si vsimla, ze sa mi robili modriny, ked som jedla menej zeleza.
mozes mat krehkejsie cievy a staci to malo a prasknu. vsak uvidis co ti povie.
ak by sa ti robili uplne bezdovodne, mala by si ich po celom tele, neilen po nohach. toto je skor sposobene teda kombinaciou krehkosti ciev a aspon nejakym tlakom na cievy, jemne buchnutie, ci pritlacenie.

autor
27. jún 2021

@majamat aj vždy udriem do postele drevenej nohy ale neviem či až toľko krát

ella_price
27. jún 2021

Mne nasadili vitamíny B a zlepšilo sa to 🙂

ladybug138
27. jún 2021

Na hematku mat treba listok, to je specializovane pracovisko

andreatytler
28. jún 2021

Urcite si to chod dat vysetrit. Nech ti zmeraju krvne dosticky. Ak ich ma clovek menej ako normal, tak sa aj tie najmensie poraneni ciev, nehojaa a krvacaju a sposobuju modriny. Nedostatok krvych dosticiek moze byt v dosledku roznych zdravotnych problemov.
Nebrala si antibiotika nedavno?

autor
28. jún 2021

@andreatytler v apríli len a krvný obraz bol v celku ok

andreatytler
28. jún 2021

a to uz vtedy si mala tie modriny?

autor
28. jún 2021

@andreatytler nie modriny mám teraz asi 5 deň

andreatytler
28. jún 2021

tak to si urcite daj spravit novy krvny obraz. Od aprila le daleko... veci sa mohli zmenit.

autor
28. jún 2021

@andreatytler áno dam si u obvodnej al my spraví neviem či mám nárok

andreatytler
28. jún 2021

trvaj na tom vysetreni... nechcem ta strasit, ale taketo modriny bez zjavnej priciny mozu byt znak vazneho problemu... nielen nedostatok mineralov.

autor
28. jún 2021

@andreatytler viem, no často sa buchnem o posteľ z dreva tak preto neviem a tieto už miznú

ladybug138
30. jún 2021

Krvny obraz sa da vysetrit aj ako samoplatca...ja som platila 3 eura...tiez nechcem strasit, ja som mala modriny a mala som leukemiu...tym rozhodne nechcem hovorit, ze je to aj tcoj pripad, ale nenavidim tu chorobu a chcem nech ludia vedia ako sa moze prejavovat

autor
30. jún 2021

@ladybug138 už som bola na krvný obraz, no mne už miznú modriny dr povedL že najskor udrete ale mám aj uzlinu na krku pozapalovu od októbra

autor
30. jún 2021

@ladybug138 v krvi by sa to ukázalo ako čo?