Modriny na nohách z ničoho?

ludka140281
15. jún 2011

strasne sa mi robia teraz asi dva tyzdne na nohach modriny a to sa ani nemusim udriet ☹ je leto a ja musim mat dlhe nohavice,aby sa ludia neotacali ☹ modriny ma nebolia a nikdy predtym sa mi takto nerobili..je to vacsinou na stehnach...mate to niekto? mam s tym ist k lekarovi?,alebo len doplnit nejake vitaminy?dakujem za rady

jafnka
15. jún 2011

ja by som s tým jednoznačne išla k dr. môžeš mať oslabené cievy alebo málo krvných doštičiek. a tiež by som začala jesť veľa vitamínu C

ivett1
16. jún 2011

ahoj...tak toto mala moja svokra asi pred piatimi rokmi (len na celých nohách...)... bola s tým u lekára a ten jej predpísal lieky a dokonca aj masť (sorry, ale už si názov nepamätám)...tiež brala vitamíny (ale celý komplex...nielen C)...kým sa jej to ako tak upravilo, prešiel celý mesiac...takže neváhaj a "zbehni" k lekárovi, ako už vlastne predo mnou poradila jafnka 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lussy23
16. jún 2011

Ahoj ,ja mám podobný problém. Na nohách sa mi objavujú modriny, . vôbec som s anebuchla nič a sú tam. Aj na chrbáte a rukách som mala.

twinflame
16. jún 2011

samovoľne sa vytvárajúce modriny nie sú sranda, odporúčam tiež ísť k lekárovi čo najskôr.

mia_m
16. jún 2011

mala som tiez, moze to mat viac dovodov, u mna to bola stitna zlaza, v kazdom pripade treba ist k doktorovi, nie je to nic dobre

aero
17. jún 2011

uff..... toto nieje sranda , odporúčam hned ako sa len dá isť k doktorovi...... držím palce 😉

perla200
29. jún 2011

ahojte...aj ja mam takýto istý problém.... a aká diagnoza to može byt? tiež chodím na hematologiu, mam trombocytopéniu...a len ma sledujú, ale v pondelok idem znovu na hema....a aká diagnoza by to mohla byt?
dakujem

kate1616
18. sep 2011

Tak toto trápi aj mna. Tiež sa mi svojvolne vytvoria modriny na nohách a nebolí ma to. Bola som s tým u lekára a tiež mi povedala aby som jedla vit C vo väčšiom množstve. a tak aj bolo. ale nepomohlo po 2-3 týždnoch sa mi modriny opäť vrátili. Neviem či to nebudú preťažené nohy. Mala by si vela oddýchovať a večer, alebo aj cez den si nohy vyložiť napr. na vankúš, alebo na stenu aby sa ti prekrvili. robievala som to, a pomohlo mi to nohy aspon uvolniť. Ale neviem prečo sa mi vrátili. Je pravda že som v 4.mes tehot. ale pri prvom dieťati som takéto problemy nemala. tak asi zajdem za svojim ženským lekárom a poradím sa s ním ...

annaopialova
19. sep 2011

ahojte baby ja som raz citala ze ked sa modriny robia ze chyba c vitamin alebo nieco nie je z krvou poriadku treba ist co najskor k lekarovi

nae
20. sep 2011

HNED k doktorovi a ak nepredpise on, tak si vyziadat odber krvi.

chobotka
7. máj 2013

dobry den, chcem sa opytat ako to potom dopadlo s modrinami? dakujem

alexandra25051
18. jan 2014

ahojte žienky,mne sa robia aj 10cm modriny ale len na stehnach,pred tym,ako sa mi urobia,ma velmi bolia stehna,nohy,bola som s tym u lekara,ale povedala mi,ze asi z liekov-ale ja tie lieky neuzivam-na ktore ona myslela,a nie som ani obezna,vazim 50kg,ale nejako nemala chut riesit moj problem,takze,ja nenachadzam slov na niektorych doktorov,ako im je jedno,co im pacienti hovoria,len mi pov,ze to moze byt z hoci coho,a bola som vybavena.ahojte

weronica6290
12. apr 2015

aj mne sa už asi 2 mesiace robia modriny bez príčiny.. Dokonca som slabá, malátna, nič sa mi nechce.. Budem musieť ísť k lekárovi..

micka1144
28. apr 2015

ahoj,ja mam podobny pripad a ešte navyše ma pri nádychu strašne pichá do chrbta v oblasti ladvín,mala som aj teplotu,zimnicu-neviem čo to može byť.

tri
21. máj 2015

@weronica6290 mozem sa opytat ci uz vies pricinu vzniku modrin? Ja som mala take iste ale iba na stehnach a lekarka nic s tym nerobila. Ked som sa pytala na odber krvi tak ma zrusila, ze naco, ved pravidelne darovavam krv a keby bol nejaky problem, tak by mi to niekto dal vediet.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kachorratt
21. máj 2015

@ludka140281 Napriklad aj z liekov sa tvoria modriny......
Neužívaš nejaké? dlhodobo?

me_to_you
21. máj 2015

Ja som mala podobný problém asi pol roka po porode, na mňa sa stačilo pozrieť a aha modrina, nohy des a bída (lieky som nebrala žiadne), obvodný lekár mi spravil komplet krvný obraz, všetko bolo ok až na železo, takže som dostala železo + c vit (resp ascorutin) a popravilo sa mi to; už sa mi robia modriny len keď sa naozaj udriem. Ale nie je to sranda, rozhodne lekár a krv

zugas
29. jún 2015

ahojte, zašla som aj ja k doktorke v piatok,pretože mám modriny na nohách z ničoho nič, dala mi ascorutin a zobrala krv, no dnes som bola pre výsledky, a všetko v poriadku, zrážanie krvi, proste všetko a aj doktorka vravela,že tak nevie z čoho to môžem mať, že sa mám sledovať..... Nerozumiem tomu.

sylvia78
29. jún 2015

tak ako už písala TANAPETA, môže ísť aj o leukémiu, mne ju tak zistili, ale modriny som mala na celom tele, nie v takom mnozstve ako vy, mala som menej, ale k tomu sa pridruzuje unava, malatnost a iné. Ked mate len na nohach tak neviem, a nemoze to byt z presilenia nôh?

zzuzkaaaa
8. okt 2015

Ahojte...mne sa tiezz robia modriny po rukach aj nohach...zhodiny na hodinu...bola som aj na hematologii ale povedala by som ze toto vobec nejako neriesili....nevi ci to moze byt aj tym ze mam slabe cievy abo co:(

28ivka05
21. nov 2015

Ahijte, ja mam ten isty problem.ale nemala som ho kym som nenastupila do prace...stojim beham 8 hodin denne...sadnem si len na obed na pol hodinku...moze to byt tym? Dakujem.

lubiss
21. nov 2015

Treba doplnit vitamin c popripade zelezo ale pred tym urcite komplet krvny obraz .... Pre istotu

luboslava240460
10. máj 2016

Ja som si na mojich stehnach z vnutornej strany nedavno vsimla,ze sa mi robi jedna okruhla modrina asi v obvode kruhu tri cm a dnes styri take modriny vedla seba,z nicoho nic,beriem rok lieky na stitnu zlazu,mam zvysenu cinnost,chystam sa ist k lekarovi neurologovi so zavrativostou a unavenostou,aj k obvodnemu lekarovi,tak im to poviem a uvidim co mi na to povedia lekari?!mam take modriny prvykrat

libulienka
4. jún 2016

Aj mojej dcére sa taký problém spravil ....... nevieťe s tým mám robiť ????????

slunce3
4. jún 2016

Mame sa robili mega modriny aj cez cele stehno, vsetky vysledky ok, aj hemo,gastro... Tak jej nasadili nakoniec len ascorutin dlhodobo a po mesiaci uzovania sa jej prestali robit, od vtedy ho berie ale s prestavkami.

bibistec
4. jún 2016

urcite s tym k lekarovi

moncicka
12. júl 2016

Ahojte aj ja som zistila ze a mi zacali robit modriny strasne ma boleli stehne tyzden v kuse a zrazu modriny. Tiez by ma zaujimalo z coho by to mohlo byt.

cherry1981
11. sep 2016

@zugas ahoj zabral ti ascorutin? Uz sa ti nerobia modriny? Ja som si vsimla ze mne sa zacali tiez ale len na jednej nohe a na lytku