Únava - práca, škola

19. feb 2022

Ahojte, mám 25- momentálne končím výšku, do toho pracujem, síce len brigádne, ale tá práca mi dáva zabrať, ráno vstávam skoro, aby som stihla dôjsť do práce, kde som 8-9 hodín, plus cesta domov, prídem domov okolo 8 večer. Ale ja som neskutočne unavená, bolesť svalov, s chrbticou mám problém od malička, čiže to pálenie a neskutočne bolesti mam skoro denne. A podotýkam, že do práce idem možno 3 krát v týždni, 2 dni v týždni mám školu, ale neviem ako mam takto fungovať. Mladý človek a nevládzem, zdravá som, jem zdravo, hybem sa, ale mám obavy ako to budem zvládať ak skončím školu a normálne sa zamestnám, to budem padať na hubu každý večer a ráno neskutočne unavená budem vstávať? Kolegyne majú v práci toľko energie a ja som unavená a všetko má bolí a neviem čo s tým. Priateľa a rodinu mám úžasnú, že ani nemám žiadny dôvod byť nejako psychicky zničená. Proste všetko funguje ako má, len ja mám pocit, ako keby som odpracovala 40 rokov...

miiichaelaaa
19. feb 2022

Koľko hodín spíš v noci? A akú prácu vykonávaš, ak to nie je tajné?

lindous
19. feb 2022

Vyšetriť si sa už dala ? Krvný obraz - napríklad nedostatok železa sa takto prejavuje, endokrinológia - únava môže byť jeden z prejavov problémov so štítnou žľazou... ale samozrejme, tých dôvodov môže byť viac, ak je to takáto nehorázna únava, ktorá ovplyvňuje tvoje normálne fungovanie, určite by som to riešila s doktorom, telo sa ti možno niečo snaží naznačiť ... píšeš, že psychicky nemáš dôvod byť zničená, ale cítiš sa tak ? Psychické problémy môžu byť aj endogénne, teda bez zjavnej príčiny/spúšťaču ... ale začala by som bežným vyšetrením ...

marcellka32
19. feb 2022

Pitný režim denne 1,5-2 litre tekutín a 8-9 hodín spánku

drzaopica
19. feb 2022

@lindous môžem sa spýtať?keď mužovi na prevencii z krvi vyšli normálne hodnoty na SZ je to 100%, že je SZ v poriadku?tiež trpí veľkou únavou a nič sa nenaslo
Treba tu chrbticu liečiť, cvicit

autor
19. feb 2022

@miiichaelaaa ak vstávam do práce spím 6 hodín, ak nie, tak spím aj 8-9. Tak momentálne ako asistentka predaja v nákupnom centre.

@lindous nebola som nikde u doktora, keď som doma je to v pohode, aj keď som v škole, ale keď idem do práce 2 alebo 3 dni po sebe, tak to nedávam, už po prvom som vyčerpaná a keď si pomyslím na ďalšie 2 dni 🙈 a psychicky sa cítim práveže super, naozaj teším sa, že zvládam školu, že už úspešne ukončím, priateľa mam dobrého, lepšiu rodinu si nemôžem priať, čiže v tomto to nie je. Snažím sa piť tie 2 l vody denne, ale aj tak v práci a po práci som unavená a to zase nie je úplne, že náročná práca, pracovala som aj ťažšie. Tak neviem ako to zvládať, keď telo nepočúva

lindous
19. feb 2022

@drzaopica no ja som to riešila rovno u endokrinológia, keďže kvôli rodinnej anamnéze chodím na kontroly od mala... priznám, že u všeobecnej ani neviem aké výsledky som mala, tá ma o nich informuje, len ak niečo nie je v poriadku, takže úplne s istotou poradiť bohužiaľ neviem...

marcellka32
19. feb 2022

Celý deň na nohách? Ak áno, z toho boli chrbtica...skús joga na chrbát

drzaopica
19. feb 2022

6 hodín spánku je malo

miiichaelaaa
19. feb 2022

Podľa mňa je málo spať 6 hodín, ak máš na druhý deň fungovať, či už fyzicky alebo psychicky. Skús si niekoľko dní za sebou pospať 8 hodín a uvidíš, či nespozoruješ zmenu 🙂 a možno tiež ešte nie si zvyknutá pracovať a potrebuješ sa do toho dostať.

maria1989
20. feb 2022

Ked skoncis vysoku skolu a zamestnas sa, zrsjme nebudes robit predavacku, kde si cely den na nohach.

mogaa
20. feb 2022

6hodín spánku je málo...teda aspom pre mňa....po škole sama zistíš aká práca ti bude vyhovovať...niekedy je manuálna práca "ľahšia" ako dúševná.....