Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Už takmer mesiac neutíchajúca bolesť hlavy

sasenka1307
8. máj 2019

Ahojte.. nie je to tak davno co som sem pisala.. v polke aprila mi zacal tinnitus a par dni nato sa pridruzila bolest hlavy- je to tlakova bolest, vyzarujuca na podnebi, za nosom, za ocami a niekedy ked dam nizsie hlavu aj do spankov a cela. Odvtedy ma hlava este neprestala boliet . Robili mi MR mozgu, vraj je vsetko v poriadku. Na RTG mi zistili kyfozu krcnej chrbtice.. mam ist na rehabilitacie, ale zacinaju mi az od 15.5. Ma tu niekto podobny problem?

pink_lady
9. máj 2019

@sasenka1307 ano... Ale sem tam este aj teraz, napr dnes trošičku počujem... Ale to už je minimum...

pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
9. máj 2019

Pred 2r to bolo tak ze som v Chorvatsku ani tie cikady neocula :D

sasenka1307
autor
9. máj 2019

@pink_lady pocuj a tebe co povedali doktori za diagnozu? Lebo ja viem len o tej kyfoze krcnej... na nete citam, ze cervikokranialny syndrom... a to vsetko na mna sedi..

katrin21
9. máj 2019

@sasenka1307 nadchu nemusis mat, dutiny mozu byt aj tak zapalene..takzvana zastavena nadcha.. ulava pride prave,ked to zacne tiect, boli to,ked to netece

katrin21
9. máj 2019

Pocuj, ked si od Tt..chod do Suchej k tej napravacke..je fakt dobra..

pink_lady
9. máj 2019

@sasenka1307 ano cervikokranialny sy to je taka všeobecná dg

sasenka1307
autor
9. máj 2019

@tanika a ine priznaky okrem bolesti hlavy si nemala?

sasenka1307
autor
9. máj 2019

@katrin21 napravacke? Neviem, ci ma neurolog pochvali za to.. vraj mam ist na odborne rehabilitacie

katrin21
9. máj 2019

@sasenka1307 ano, ale ona je fakt dobra... uplne vazne..... prides, pockaj a vezme ta.... starsia pani

ved aj ta kamoska ma degenerativne zmeny podla MR na stavcov krcnej, neustale bolesti hlavy a ona jej vzdy ppomoze.... fakt... nejaky cas ma potom pokoj..
Samozrejme rehabilitacie k tomu by mali skor posilnit svaly krku a chrbta , k tomu patri spravne sedenie, statie, vsetko.. denno denne stereotypy musis zmenit, inak sa ti stav nezmeni, hold svalstvo drzi stavce tak ako maju byt, ak su v zlej polohe, to co a ma napnut sa uvolni a naopak a tym padom potom su problemy....
Vyborny je aj SM system pre ludi s problemami s chrbticou...
kedze ty tam mas kyfozu, je zjavne, ze nespravne sedis, chodis, lezis.... treba to zmenit a robit cviky, pri ktorych sa prehyna do lordozy.... aj ja mam chondrozu krcnych stavcov, dan za sedave zamestnanie , hlava stale dopredu do PC.... atd...

stolverka
9. máj 2019

@katrin21 Kati, ty máš kontakt na tu napravacku? Niečo som od kolegu ocula a asi to bude ta istá.

pink_lady
9. máj 2019

@katrin21 prosim si aj ja kontakt na tu "napravacku"...

Mne napraval krnu chrbticu MUDr. Pedan, zial uz nerobi v DCA, stary uz bol velmi...:( zlate rucicky mal...

@sasenka1307 pisala som doteraz na mobile, tak sa mi zle...teraz som pri pc...ono to bolo tak, ze som mavala strasne bolesti hlavy to bolo v 2008 ...ale uz pred tym som mavala take neprijemne tlaky v krku,hlave...no v tom 2008 si neurologicka myslela ze mam nador na mozgu...chodila som na rehabky, potom som otehotnela, pocas tehotenstva ma vobec nebolelo nic...po porode zacalo zas, sekalo ma kazdy mesiac, potom som mala havariu a zas sa to zacalo cele- bolesti hlavy stale stale stale...niekolko krat rehabilitacie...plavanie mi pomahalo a pomaha najviac ...ponorit sa v co najhlbsej vode, chvilu sa pridrzat - ten tlak vody na hlavu mi pomahal...pravidelnym cvicenim a plavanim sa tie bolesti hlavy minimalizovali...v 2017, presne 9.5. mi zacalo piskat v uchu.../viem to presne lebo 8.5. sme boli na Devine a myslela som ze som dostala v aute prievan :D/ piskalo nonstop asi pol roka, zmiernit to dokazalo plavanie, spravne dychanie, macirovanie sprchou prechod hlava -krk v predklone ...cvicenie denno denne aj 3x po aspon 10 min...zaciatkom minuleho roka som si uvedomila ze su dni kedy mi vobec nepiska ...a postupne prestalo na par mesiacov uplne...potom som bola v skole stale v prievane, tak ma zas seklo v krku a piskanie sa vratilo...dostala som sa ku trakcnej lavici - tiez perfektna vec ...teraz je to zas tak ze sem tam su dni tak 1-2 dni do mesiaca kedy mam tinitus, ale ovela ovela slabsi ako vtedy, vacsinu mesiaca vobec ...tak drzim palce ono krcna chrbtica je svina, dokaze navodit velmi neprijemne stavy a v podstate je to na dodrziavanie urcitych zasad na cely zivot inak sa to bude zhorsovat

pink_lady
9. máj 2019

ozaj a este je fajn mat doma krcny limec, ortopedicky vankus.../na rehabke mozu predpisat/

katrin21
9. máj 2019

@stolverka nemam kontakt veru, ani netreba.. ona robi stale, ked sa v dedine spytate, ,kazdy ju pozna.. mne sa zda, ze ako sa vojde do Suchej, tak potom doprava odbocit..ale nie som si ista.... tam treba prist a cakat do poradia...

katrin21
9. máj 2019

@pink_lady citaj vyssie 😉

ale inak odporucam aj maserku Dadu v Holliday In v TT.. ona je uzasna.... akoze boli to, ale ja jej vzdy poviem, ze radsej nech to boli u nej, ako stale ked k nej nejdem.. 🙂
ona najde take stuhnute miesta, ze ani nevies ,ze ich mas.. masiruje mi aj sanku, miesta vo vlasoch, chodidla... davam si 30min masaz chrbta, ale vzdy jej poviem, ze som tam kvoli bolesti a ona tomu vzdy pride na koren 🙂 . ale 2x do roka chodi domov do Thajska.. ale nevadi, aj ostatne su tam velmi sikovne.. aj moj muz u nej bol, on je svalnaty chlap, 96kg a povedal,, ze nechapal aj on, spokojny bol.

sasenka1307
autor
9. máj 2019

@pink_lady dakujem strasne moc za vsetky rady.. ja mam dost hlucne hucanie v hlave.. tak som velmi zvedava, ci sa to zmierni tym cvicenim.. hej pomaly ale isto mi dochadza, ze kedze som cely zivot nedbala o chrbat a zdegeneroval sa do tejto formy.. tak cely dalsi zivot mozem uz len pracovat na napraveni tejto vady.. skoda, ze som o tom nemala viac info skor.. alebo som viac nepocuvala svoje telo.. ze to zaslo az takto daleko.. ked si ty takto zvladla.. musim.aj ja.. mam malicku dcerku a musim byt pre nu plnohodnotnym rodicom.. drz palce

sasenka1307
autor
13. máj 2019

@sasenka1307 este som sa chcela spytat kolko mas rokov?

radka2119
23. máj 2019

Ahojte.mam tiez problem s bolestou hlavy.asi pred 3mesiacmi som prekonala anginu a odvtedy sa zacali moje bolesti hlavy a trvaju dodnes.boleli ma dost dlho aj uzliny na krku a pridala sa bolest aj na hrudniku.na orl mam vraj vsetko v poriadku.MR tiez ok a bolesti neprestavaju.som uz z toho zufala,nedokazem normalne fungovat a starat sa o dieta.hlava raz boli na cele,koreni nosa,hore potom zase dole.neviem co robit :(

tanika
24. máj 2019

@radka2119 ja som koncom februára mala zapal dutin riadne prelieceny 2bsl atb cefalosporiny som brala lebo penicilín som alergická . A odvtedy mám bolesti hlavy .😪

radka2119
24. máj 2019

@tanika ja som uzivala penicilin potom bolo chvilu dobre adi 4dni a potom sa to vsetko zacala.najhorsie ze sa zacinam citit ako hypochonder.orl a obvodna ze vraj mi nic nie je.neviem uz k akemu dr ist.este ma sem tam pobolieva krcna chrbtica tak som rozmyslala ze pojdem k nejakemu fyzioterapeutovi ci tam nie je nahodou problem

sasenka1307
autor
25. máj 2019

@radka2119 no.. mne nasli na MR lezie zatial nespecificke.. cize ja budem pacientom Sklerozy Multiplex.. pokial ti tam nic nenasli problem bude inde.. musis patrat

tanika
25. máj 2019

@sasenka1307 a to ti robili ešte raz MR mozgu ? Alebo tu ti pozeral iný neurológ ako na to prišli ? Či lumbalku ti robili ?

stolverka
25. máj 2019

@sasenka1307 kedy ti našli tie lezie? Ako to berieš?

radka2119
25. máj 2019

@sasenka1307 ja mam tiez vo vysledkoch napisane nespecificke lezie ale moj neurolog povedal ze to nic nie je .nechapem.co to vobec znamena?

sasenka1307
autor
26. máj 2019

@tanika nie.. posledna MR robena 24.4.2019..supratentorialne ojedinele nespecificke lezie..hlava ma boli cca od 18.4. Doteraz.. proste nonstop.. k tomu zhrosene videnie a bolest za pravym okom.. Mudr naposledy tiez povedal, ze tieto lezie su vrodene.. lenze to este nevedel o oku.. cize u mna najskor nador alebo SM..

vavaska
27. máj 2019

@sasenka1307 bolela ma hlava, až tak, že som si myslela, že idem dostať porážku, celá jedna strana, od sánky, cez ucho, až povrch hlavy , posielali ma k zubárovi, na ORL, že či to nie sú zapálené dutiny, a tam lekárka vyslovila podozrenie, že by to mohol byť aj ten kĺb, tak mi dala odporúčanie, potom aj zubárka mi napísala odporúčanie...a poslali ma do špecializovaného centra, v mojom prípade do Martina, na kliniku stomatochirurgie, kde majú na to odborníkov, lebo problémy s týmto kĺbom patria pod zubárov... ďalší postup bolo MR v Ružomberku, kde sa potvrdilo opotrebovanie na oboch kĺboch a nasledovala liečba, zatiaľ kľúčovým režimom, t.j. kašovitá strava, nežuť žuvačky, nehrýzť nič tvrdé....a lieky proti zápalu a bolesti ( Aulin)...dávať si pozor na prechladnutie a prefúkanie...pomáha mi aj nahrievanie infralampou...odvtedy sa to skľudnilo, bolí to len, keď si nedám pozor a prefúkne má...lieči sa to aj obstrekmi, ale tie som zatiaľ nemusela absolvovať...

vavaska
27. máj 2019

@sasenka1307 to bola odpoveď ešte k príspevku o TMK kĺboch, prepáč, že reagujem takto neskoro, ale nezaregistrovala som, že si sa pýtala na podrobnosti...

sasenka1307
autor
27. máj 2019

@demetria ahoj a je mozne, ze by pri tejto sinusitide bolo pritomne aj zhorsene videnie jedneho oka? Na jednom oku vidim taku akoby mini ciernu bodku uplne nalavo.. nejak to nevnimam.. iba je to divne.. a ked si doslova chytim s prstami okolo nosa pod ocami citim tlak..ja uz fakt neviem co si mysliet.. ale najviac citim bolest doslova za nosom.. akoby mi ho niekto zvnutra hlavy drzal.. a uz to trva snad 2 mesiace.. ked lahnem sa akoby presuva.. aj pri zakloneni hlavy dolu.. som uz zufala.. a stale nemam nejaku nadchu... iba ked placem tak klasicky ide hlien.. ani som predtym neprekonala nejaky zapal...

demetria
27. máj 2019

@sasenka1307
Mozu byt aj ocne symptomy, ale netusim, ci konkretne take, ake mas ty. Popisovane je dvojite videnie.
Ak ta to pusti do tohto clanku (neviem, ci to nechcelo suhlas, ze som lekar, nepamatam si),tu ke toho dost popisane:
http://www.csnn.eu/ceska-slovenska-neurologie-c...

sasenka1307
autor
27. máj 2019

@demetria dakujem moc, zajtra idem neurologovi.. a teda stale netusim co mi je.. tak uz by som to rada vedela

Tu začni písať odpoveď...

Odošli