Užívali ste liek Ciphin 500?

nefertitka
13. sep 2013

Mate niekto skusenost s tymito liekmi? Bola som u lekarky, ci mi nezacina nahodou zapal mocovych ciest, v moci nic nenasli aj tak mi to predpisali. Nechapem. Ked som si citala pribalovy letak, tak ma to uplne odradilo uzivat tento liek , hlavne ak to ma byt zbytocne.
Nechcem ani moc riesit, ci lekarka spravila dobre, alebo zle rozhodnutie( aj ked aj to je otazne), skor ma zaujima, ako sa tento liek vacsinou znasa. Vdaka.

annulikb
13. sep 2013

Brala som hobtiez na mocove cesty. Pomohol. Tusim je dost tazky na zaludok

janka2273
13. sep 2013

Ja by som to určite nebrala,ked sa zápal nepreukázal..Lekári žiaľ veľakrát predpisujú aj to,či nepotrebujeme,len aby šli lieky na odbyt a farma priemysel zarábal ☹ 😠

maja1982
13. sep 2013

Co sa tyka ucinnosti, je to velmi dobre antibiotikum... Nechapem ale, preco ho mas brat, ak sa zapal nepreukazal... Ak nemas teplotu a moc si mala cisty, urcite by som ich nebrala. Ak mas rezak - skus urologicky caj, alebo caj z petrzlenovej vnate, brusnice a vela, veela tekutin aj 3-4 litre...

aristka
13. sep 2013

kúp si urinal akut urologický čaj a pi a pi ak ti aj záčína zápal nech sa to z teba vyplaví a uvídíš , ak sa zápal naplno prejaví atb máš alebo znovu smer dr....

0604katka
13. sep 2013

Súhlasím s aristka ja som ho brala 1000a velmi pomohol.

althejka
13. sep 2013

co ja fim,take silne ATB ked moc neukazal nic . 😒 je ucinny na mocove cesty, ale mozno by som najprv skusila homeopatika

viva13
31. jan 2014

Ahoj, chcem sa opýtať užívala som tieto ATB 10dní 2x denne.mala som leukocyty,bielkoviny a krv v moči, chcem sa opýtať či je možné aby som cca 3dni po dobratí mala iné problémy,okolo pyskov sa mi objavilo také červené koleso,ktoré,pri močení,páli-štípe.bola som na kontrole s močom a všetko bolo ok.natierala som si to canesten krémom a preventívne som si dala tabl.canesten tu 1.keby môžem čakať účinok?

bluevelvet918
10. apr 2015

Ahojte. Máte niektorá skúsenosti s užívaním tohto ATB ? Zaujíma ma najmä užívanie počas kojenia.

grinda
3. nov 2015

bola som na pohotovosti, bolest chrbta v mieste pravej oblicky, teplota nie, vzali mi moc, krv, ako vzdy anemicka, poslali na sono a predpisali Ciphin, berie sa kazdych 12 hodin, po 5 tabletkach mi islo uz roztrhnut hlavu, potom som nevedela povedat ani napisat jedinu vetu, pred ocami hviezdicky hmirive, trpla mi prava ruka, prav sanka a jazych... neviem pre koho to vymysleli, ale obdivujem toho, kto to doberie, dala som si magnezium, nurofen, na hlavu vankus a spala 3 hodiny, este mam tlak v usiach, ale brat to uz nebudem..

lenadka
3. nov 2015

Brala som ho už veľmi dávno a brala som všeličo a v pohode, ale od tohoto lieku mi bolo zle, nevoľnosti, pocit na odpadnutie, všetko ma bolelo ako keď má človek chrípku... 😔 ale ja už som nemala na výber, opakované zápaly moč. ciest už mi nemali čo napísať...

mitchel
20. okt 2016

@grinda ja ho znášam zatial v pohode, síce len 2 deň , ale mala som len hnačku 2x ... na šťastie to je ešte v pohode 🙂 😅

enka11
15. nov 2016

Tak ako píše grinda,že mala bolesti obličky a dali jej tento liek,tak aj ja,po obličkovéj kolike som išla k lekárke a tiež mi ho dala,pritom som čítala letáčik a tam píšu,že ak máte problémy s obličkami,máte to povedať lekárovi,je normálne,že práve na obličky ho predpišu?Po druhej tabletka som dostala kŕče brucha a ešte väčšiu bolesť obličiek,čo s tým?,myslím,že pôjdem k lekárke a spýtam sa jej,či vôbec vie,čo mi predpísala,mám pocit,že nás lekári udržujú v chorobe,však za zdravých pacientov nemajú toľko peňazí ako za chorých,žiaľ máme chorý celý systém v zdravotníctve ☹

galka1985
12. jan 2017

Ahojte.dr mi povedala ze mam chytene priedusky.predpisala mi ciphin jedno balenie.ze ak to neprejde rak este jedno.akurat som dobrala druhe balenie a zas ma zacina bolirt hrdlo a suchy kasel.tieto ant.mi vobec nezaberaju.znova ist k dr.vobec sa mi nechce no budem musiet nakolko nechcem dcerku nakazit.ona ma zapal pluc chuda :(

nmoscakova
5. mar 2017

@grinda ahoj beriem ciphin ale je mi strasne je mi zima pred ocami hmla hrzne sa citim bolesť hlavy čo by som mala podla teba robit zobrala soom migralgin tak bolest hlavy trocha presla ale je mi na nič

pachard
8. okt 2017

DAVAJTE SI VELKY POZOR AKE ANTIBIOTIKUM BERIETE !!!!
http://leva-net.webnode.cz/products/varovani-pr...

chiara25
3. mar 2021

@grinda ahoj, viem, že je to staršia diskusia, ale prosím ťa, nepamätáš si, ako dlho po vysadení trvali vedľajšie účinky? Ja som vybrala 5 tabliet, v piatok som ich vysadila, lebo mi začala tŕpnuť ľavá ruka a stále sa to nezlepšilo, ešte ma aj kĺby bolia, doktor vravel, že s tým nič nespraví, že len treba čakať 🙈. Ďakujem 🙏

jaandrejka
12. apr 2021

@chiara25 Ahoj Chiara, viem, že si písala dávnejšie, ale prešlo Ti to brnenie?

chiara25
13. apr 2021

@jaandrejka Ahoj, áno prešlo, asi týždeň a pol po zobratí prvej tabletky... Ale potom nastúpili bolesti kĺbov a šliach a to bolo ešte horšie 🙄. Pár dní som ani normálne chodiť nemohla, muž sa musel starať o deti, katastrofa 🙈. Akože, fakt mi nebolo všetko jedno. Teraz už je dobre, akurát ma včera rozbolelo koleno, lebo som včera išla trochu do kopca a pár dní dozadu mi nachvíľku stuhli končeky prstov ale nič strašné, verím, že to sú len dozvuky a všetko bude v poriadku. Tiež berieš tú "dobrotku"?

jaandrejka
15. apr 2021

Ahoj @chiara25, áno tiež mám túto "dobrotu". Mala som z toho veľmi nepríjemný tlak v ušiach tak som to vysadila, avšak hneď deň po vysadení ma začali bolieť nohy, keď dlhšie idem (10minút) až krívam :( Dúfam, že to bude dobré.

chiara25
15. apr 2021

@jaandrejka Keď môžem poradiť, kúp si kolagén. Ten liek napáda kĺby, aj lekárnik mi to vravel. Ja ešte kolagén preventívne beriem, aj magnézium, neviem, či to nejako zázračne pomôže, ale snáď aspoň čosi. Ideálne nejaký práškový kolagén, Kamzík a pod. je viac-menej reklama. Držím palce, nech ti to čím skôr ustúpi 🙏.

jaandrejka
15. apr 2021

@chiara25, ďakujem za radu, mám doma kolagén, nenapadlo mi si ho dať, magnézium beriem denne. Lekár mi ešte napísal protizápalový liek na liečbu kĺbov, tiež má kopu vedľajších účinkov...verím, že snáď pomôže. Dúfam, že budeš aj ty v poriadku a všetko postupne ustúpi.

demic
10. dec 2021

@jaandrejka ahoj a je neaka nahrada...za ten liek?mne ho tiez dali dnes

jaandrejka
12. jan 2022

@demic Ahoj,prepac len teraz som nasla spravu.Nahrada za aky liek myslus?za atb?ale uz to asi nie je aktualne?

demic
13. jan 2022

@jaandrejka uz nie dakujem

zoja1804
23. aug 2022

@jaandrejka ahoj prosim po akom casw ti to preslo ?

zoja1804
23. aug 2022

@chiara25 ajoj ako dlho si mala po liekocj spominane tazkosti ?

jaandrejka
25. aug 2022

@zoja1804 Ahoj,uz presne neviem kolko to trvalo,brala som magnezium a kolagen.Ale preslo to nastastie.