Úzkostné stavy u 20-ročnej

16. jún 2022

Zdravím, mám 20 rokov a trpim ocd a uzkostnymi stavmi. Momentálne cítim úzkosť a vtedy sa zvyknem veľmi pozorovať. Momentálne stále čítam rôzne články o tom čo mi môže byť. Mám pocit že sa mi zhoršilo aj zdravie. Nemám potrebu jesť, cítim vnútorný nepokoj, vnútornú teplotu aj keď teplotu nemám. Mám problémy s trávením aj keď vyprázdňovanie mám ok. Môže takéto stavy vyvolať psychika?

autor
16. jún 2022

Podotýkam, že sú dni kedy to je v normálne a sú dní a kol včera a dnes kedy je to zlé

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cherry_cherry
16. jún 2022

Chod ku psychologovi/psychiatrovi. Nie je to ziadna hanba. Pomozu ti a bude sa ti lepsie fungovat.

maggie3310
16. jún 2022

Ahoj pripadne skus hypnoterapeuta, mne velmi pomohol.

autor
16. jún 2022

@cherry_cherry liečim sa dlhodobo. Dlhší čas bolo všetko v poriadku a teraz prišiel nejaký podnet, ktorého som sa chytila a ten stav sa zhoršil

vsauce_
16. jún 2022

Nevynechala si nejak lieky, alebo nenastala zmena liekov? Preber svoje stavy určite s lekárom

autor
16. jún 2022

@vsauce_ vynechala som 2 krát liek pretože som nemala recept. Dnes si som si už zobrala dávku

meghanne828
16. jún 2022

Na OCD - ak rozumies po anglicky velmi super su videa od ali greymond na youtube. Mne dali viac ako akykolvek psycholog ci psychiater. Drzim palce 🙂

autor
16. jún 2022

@meghanne828 ďakujem pekne, skúsim pozrieť 🙂 už som skúšala čokoľvek aby som to ako tak porazila a zatiaľ nepomohlo nič podobného druhu

meghanne828
3. aug 2022

Tak ako, vyskusali ste? 🙂

autor
3. aug 2022

@meghanne828 skúšala, nejak to nepomohlo. Miestami mi je dobre ale posledné asi 2 týždne to je katastrofa. Musím nejak sama s tým pobojovat

meghanne828
5. aug 2022

Ja som toho nazoru, ze aj ked clovek pojde k psychiatrovi/psychologovi, pomoct si musi clovek chciet sam a lieky tu pracu za neho nespravia v tomto pripade.Len prosim vae neanalyzujte negooglite to su vsetko kompulzie ktore prebiehaju v hlave. Nesnazte sa vYriesit preco vam chodia take pocuty myslienky lebo na to nikdy nepridete a len si svoje uzkostne stavy zhorsite.

autor
5. aug 2022

@meghanne828 ďakujem, mám viac psychiatrických diagnóz ale OCD prevláda, tie myšlienky neanalyzujem len niekedy sú dosť silné a potlačiť sa niekedy nedajú, no už som sa naučila vtedy začať robiť niečo iné, buď sa vybehnem prejsť alebo začnem trebárs upratovať. Každopádne ešte sa toho musím veľa naučiť.

vsauce_
5. aug 2022

Ahoj, akurát čítam nové komentáre. Ak by si chcela, môžeš mi napísať správu 🙂 Tiež si prechádzam nejakými ťažkosťami, liekmi a chodím na terapie, tak ak sa budeš na to cítiť, kludne to môžeme prebrať 🙂

meghanne828
5. aug 2022

To robite dobre.nejde o to ich potlacit ale na ne nereagovat, neprikladat im dolezitost.
To comu davate pozornost, to rastie 🙂 velmi vam drzim palce a verim ze to vsetko zvladnete a bude vam lepsie 🙂

autor
6. aug 2022

@meghanne828 ďakujem pekne 🙂