Z čoho sa môžu u 11-ročnej dcéry objavovať takéto úzkostné stavy?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

dcéra má 11 rokov a posledný týždeň pociťuje veľké úzkosti a náhle zmeny nálady. V škole jej príde zle a začne vracať. Má v sebe strach, ktorý nevie definovať. Z ničoho nič sa zadýcha, rozplače, a to najmä v noci. Odmieta školu, jedlo a aj spánok sa jej zhoršil. V škole vraj nemá žiadny problém. Sme objednaní k psychológovi a zajtra ideme na krv. V minulosti už mala takéto obdobie a prešlo ju to.

Z čoho sa môžu u nej objavovať takéto úzkostné stavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto treba prísť psychologickým rozhovorom. Je dobré, že ste dostali takýto rýchly termín a idete to riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas