V čom je Magne B6 lepší ako iné produkty horčíka?

denisocka
11. apr 2010

ahojte,
velmi by ma zaujímalo v čom je Magne B6 lešpí - ako iné produkty s horčíkom,ktore su mnohonásobne lacnejšie . V poradni mi kazala doktorka brat na tvrdnutie brucha 3x denne 2tablety Magne B6 .ked som sa pýtala na iný produkt,tak vraj nie,tam je ine zloženie,jedine nejake Magne B6 premium .

čo sa týka MAgne B6
- tak v 1tablete obsahuje 5mg B6 a - Magnesii lactas /(mliečnan horečnatý 470 mg) zodpovedá 48 mg Mg2+ /, - čiže obsahuje necelých 50mg horčíka .... ( nie 500mg horčíka,ako si poniektorý myslia )

ja som kupila ovela lacnejšie Magne B6 od NP pharm
- 70 tabliet za nejakých 2,50€ a zloženie je horčík 60mg a B6 5mg / čiže viac horčíka ako v magne B6 tom klasickom

dufam,že som dobre porozumela,že v tom čo som kupila je viac horčíka a že v magne B6 klasickom je 47mg a nie 470mg .

zuzanockamt
11. apr 2010

ja uzivam klasicke magneziove tablety 500 mg - od firmy Galvex a je tam obsah horcika 51 mg v 1 tbl ... ale neviem uz kolko ma stali

latvia
11. apr 2010

vygooglim jeden velmi dobry clanok o magnezku a jeho formach a hodim to tu.
v zasade je magneB6 "najlepsie" lebo B6 zlepsuje jeho vstrebavanie v creve....

denisocka
autor
11. apr 2010

zuzi, hod link , som mimo PC že si to poziem. viežm že aj od nas jedna baba berie nejake tablety od GALVEXu a preplaca to poistovna,ona len dačo doplaca .

samozrejme,Latvia -mne horčík s vit B6 sedí viac,lebo aj tak musim kvoli poruche zražania braz 20mg B6 denne ,čiže to mam akurát v tých 6 tabletkách magne b6 . mna skor zaujíma, že ked je na letačiku že magnezium 500g ako zuzanočka-prečo je tam vlastne len 51 horčíka?

a tiež,čo som dobre urobila a kupial tie lacnejšie talblety / či v tom neiej nejaka kuleha a fakt je tam 60mg hočíka a v klasickom magneB6 je len 47mg horčíka

denisocka
autor
11. apr 2010

teda latvia /nie zuzi/ dik za link a vdaka za odpovede .

latvia
11. apr 2010

vyberam to podstatne...

Nejlevněší je Mg laktát. Preparát,
aplikovaný na lačno, někdy vyvolává průjem, což mnohdy
není nevýhodou (např. u migrény, která bývá často spojena
se zácpou). Jednorázový průjem se dostavuje asi do 1 hodiny
po požití a je tedy nutno časově s tím počítat, protože
nutkání může být velmi naléhavé. Je to vyvoláno tím, že Mg
ve střevě vyvolává zrychlenou peristaltiku. V žádném případě
by to nemělo být příčinou přerušení léčby. Tablety je možné
vzít i po jídle, čímž se tento vedlejší efekt zmenšuje, snižuje
se však také schopnost plného vstřebání.

Jsou také oblíbené šumivé tablety Mg. Je nutné upozornit,
že tento preparát obsahuje nerozpustný hydroxyd Mg,který se ve vodě spojuje s přítomnou kyselinou citronovou
na Mg citrát. Tento proces nějakou dobu trvá. Necháme-li
roztok chvíli stát, sedimentuje nerozpustný hydroxyd hořečnatý
jako bílý prášek, který obsahuje velké množství
Mg, které tak není využito. Proto musíme roztokem několikrát
zatřepat nejlépe v lahvi z umělé hmoty (ve sklenici
ulpívá na dně), aby se Mg spojil v rozpustný citrát hořečnatý.
Roztok je pak průhledný a sladký. Je-li zkalený, není Mg
ještě rozpuštěno a roztok je kyselý. Tato důležitá okolnost
není uvedena v návodech.
Existují látky, které usnadňují přechod Mg do nitra buňky,
nazývají se fixatéři Mg (magnesofixateurs). Jsou to
velmi malé dávky vitaminu D a vitamin B6 (1) (viz také
část 2.) Poslední preparát však vedl u některých nemocných
k přírůstku tělesné hmotnosti.

denisocka
autor
11. apr 2010

Dik,ten laktat v Magne b6 ale nejaky lacny nieje. Vravim,ja mam Magne b6 +40%gratis-70tbl za 75sk. Som aj odfotila zadnu stranu. Hadam to nieje horsi horcik ako v magneB6

latvia
11. apr 2010

ee, neriad sa podla ceny, ak mas akekolvek magneB6 tak je to ok, ale ten oddych a lezanie je ovela lepsie na tvoj stav 😉 viem ze to nejde, ale otvaranie ti magnezko nezastavi....len nohy hore a lezat

denisocka
autor
11. apr 2010

No zatial sa neotvaram,len mi zmakol krcok. Magnezko mi ma pomoc pri tvrdnuti brucha,aj ked lezanie je tiez podstatne. Inak,uplne ma boli hlava,asi z nizk.tlaku a magnezka. A krize z vankusa pod zadkom

zuzanockamt
11. apr 2010

denisocka ... a mala si nejake tazkosti predtym alebo ti to len dokina zistila pri beznej kontrole

denisocka
autor
11. apr 2010

Zuzi nic,vytok zlty,nato som v 16t dostala macmiror lebo mi strasne tvrdlo brucho.tak sa to upravilo,tvrdne len ked vela sedim a vytok obcaz do zelena,tak ma po 2mes.pozrela od spodu a bum,zmaknuty krcok.ale citim sa dobre praveze

zuzanockamt
11. apr 2010

no ja dufam, ze ma na buduci tyzden vysetri moja dokina aj vaginalne ... idem 19.4. na poradnu a po vysledky AFP testov ... tak som zvedava ... a si teda na PN, vsak?

denisocka
autor
11. apr 2010

Som na rodicovskej dovolenke s malym

zuzanockamt
11. apr 2010

no tak to mas fajn, ze aspon do prace nemusis

denisocka
autor
11. apr 2010

Zial,ty mas dost blbu lekarku,hned by som ju vymenila!aj s malym som bola od 6tt naPN

zuzanockamt
11. apr 2010

ja by som ju vymenila, ale zatial neviem, ktory lekar v MT je dobry ... tak musim hladat ... lebo do DK sa mi zda dost daleko dochadzat

bihan
11. apr 2010

Latvia a nemôže to byť s tými šumivými tabletami rozdiel podľa výrobku? Totiž brala som šumivé magnézium s B6-kou, 300mg magnézka (100%ODD) a práve na obale bolo upozornenie, že biely prášok, ktorý sa tvorí na spodku pohára, je len vedľajší produkt a nie je nutného ho konzumovať, lebo magnézium neobsahuje.

latvia
11. apr 2010

bihan, a vies ze neviem? ake konkretne magnezko si brala? myslim to sumive...

latvia
11. apr 2010

zuzanocka, preco mas blbu lekarku? 😕

zuzanockamt
11. apr 2010

latvia ... mala som ruzovy vytok a bolesti v podbrusku ... ten vytok trval skoro mesiac, teraz uz chvalabohu nie je a bolesti pretrvavaju stale a ona mi predpisala prothazin a ani ma vaginalne nevysetrila, neskontrolovala krcok, nic 😖

diduska777
11. apr 2010

Ahoj Denisocka, ja som na tvrdnutie bruska v tehu tiez dostala Magne B6 ale bol dost drahy (brala som 3x2tabletky, od 15TT) a tak som si kupila Magnezium LACTICI (vyslo to podstatne lacnejsie) a kombinovala som ich. Sumive mne nepomahalo... Bola som koli tvrdnutiu v nemocke a hrozil od 26TT predcasny porod, vankus pod zadkom tiez nie je bohvie co... Najlepsie je mat celu postel vyvysenu aspon 30 cm (zadok proste musi byt vyssie ako hlava), len v daka tomu a prisnemu kludovemu rezimu (iba na wc a najest sa) som vydrzala do 38TT, kym mi neodisla voda... Drzim palce a prajem krasne a pohodove tehotenstvo 🙂

latvia
11. apr 2010

zuzanocka 😕 tak chytro hladaj dobreho gyn, tu na koni urco bude nejaka tema alebo zaloz novu a baby ti poradia ktory je dobry

crawler
11. apr 2010

já do 37tt brala šumivý hořčík - pytlíčky prášku, které se rozpustily ve vodě s citronovou příchutí a pila jsem to před každým obědem. přesně se to jmenuje Magnosolv...30sáčků na měsíc - doplácela jsem zhruba 40kč...pohoda...Na křeče do lýtek to moc pomohlo...pokud tvrdne bříško, má se Mg kombinovat s Ca, ale nesmí přijít přímo do styku...já brala vápník ráno a večer po jídle...kombinace těchto dvou doplňků mě zbavila těch obtíží, které umí pěkně otravovat 😉

denisocka
autor
11. apr 2010

No 30cm je dost,to doma asi nedosiahnem taku vysku. A co si otvarala?

bihan
11. apr 2010

Latvia, to vieš.. so mnou zložito, brala som toto 🙂 http://www.juvamine.com/pages/produit2.php?cle=... (teraz mám tú istú značku len prehĺtacie tablety).
Zrejme tam bude nejaký iný proces uvoľňovania horčíka, lebo ten popis mi viac sedí na tie sáčky, čo spomína Crawler.

latvia
11. apr 2010

toto sumivko co si brala obsahuje aj B6 ktory mu umoznuje lepsi prienik do bunky, preto zrejme nevadilo ze nemusi byt rozpusteny prasok uplne..v klasickom sumivom je len ciste magnezko, viazane na neviem co a po uplnom rozpusteni sa viaze na naviem co a potom sa vstrebe 😀 presne zluceniny pisu v tom clanku, nesce sa mi hladat 🙂

denisocka
autor
12. apr 2010

tak musim konštatovať,že za 3 dni čo beiriem magneB6 mi dnes už netvrdne vobec brucho,takže na tom magne dačo bude

lenocka84
12. apr 2010

baby mam otazku obsahuje to magne B6 aj nejake cukry, alebo skrob?
dakujem za odpoved

denisocka
autor
12. apr 2010

Lenka,daj do googlu magne b6 zlozenie.ale ti kuknem to modre magne co mam ja?myslim ze kazde ma ine zlozenie

markiza
12. apr 2010

Deni, ja mam doma Magnezium B6 Generica, stalo 5.11 €

Účinná látka v jednej tablete:

mliečnan horečnatý dihydrát 470 mg (48 mg horčíka), vitamín B6 - 5 mg
1 balenie:

60 filmom obalených tabliet
Charakteristika:

Kombinácia horčíka a vitamínu B6 priaznivo ovplyvňuje nervový a svalový systém.
Indikácie:

Prípravok je určený ľudom všetkých vekových kategórií, ktorí trpia nedostatkom horčíka. Hlavné použitie: svalové kŕče, pocity strachu, dýchanie s rýchlou frekvenciou, predmenštruačná tenzia, vysoký krvný tlak, nepravidelnosti srdcového rytmu, pri depresívnych pocitoch a náladách, pri pocitoch únavy a skleslosti, dlhodobej podráždenosti.
Dávkovanie:

4 až 6 tabliet denne, deti od 6 rokov 2 až 3 tablety denne. 


Poznámka:

Prípravok neobsahuje sacharózu. Je vhodný pre dospelých, mladistvých, deti od 6 rokov a tehotné ženy.