Váš názor na očkovanie proti chrípke

akinom0077
12. apr 2020

Aky mate nazor na ockovanie proti chripke? Davate sa ockovat?

miriam11
13. apr 2020

@akinom0077 2x som sa dala očkovať a aj tak som ochorela. Nikdy sa už očkovať nedám. Zbytočne vyhodené prachy.

maciatkolulu
13. apr 2020

@lindusss2016 ok👍

zuzanalila20
13. apr 2020

@miriam11 Očkovanie neslúži na to, aby si neochorela, ale aby bol priebeh choroby ľahší, keď sa už nakazíš. Neznamená to, že máš 100% imunitu na všetky kmene chrípky plus prechladnutie atď.
@akinom0077 Ja som sa dala pred touto zimou zaočkovať a dám sa budúci rok pravdepodobne zasa. Chrípku som zatiaľ nemala a celkovo imunitu mám výbornú.

gabrielkaa
13. apr 2020

@akinom0077 nie, nedám sa ockovat a ani na coronu sa nedám

miriam11
14. apr 2020

@zuzanalila20 mala som 20 rokov, keď som sa dala očkovať. O týždeň chrípka, že som myslela, že to nerozchodim. O 6 rokov na to, tak skúsim znova. A opäť to isté. Môžem sa na očkovanie celé vys..

lauritkatesty
14. apr 2020

@miriam11 to už si musela mat virus v sebe, ked si o tyzden na to ochorela.. tam to potrebuje tiež svoj čas..
@zuzanalila20 ja sa davam uz cca 5 rokov očkovat, schytam maximalne par dni nachladnutia cez zimu 🙂 chripku som nemala odvtedy.. mama uz asi 8 rokov, kedže uz ma nad 70 r. netuži po komplikáciách.
neviem čo je to PN.. este som ju snad ani nemala 🙂 maximalne to nachladnutie vykryjem jednym P plus 1 den dovolenky.

lauritkatesty
14. apr 2020

@miriam11 zbyťočne vyhodene prachy? ved chripkova vakcina je zadarmo, maximalne doplatok par centov.

miriam11
14. apr 2020

@lauritkatesty odvtedy sa neockujem, mam už vyše 43 rokov. Chrípku som nemala.

lauritkatesty
14. apr 2020

@miriam11 tak chvalabohu. ja som práveže občas mala, ked som nebola očkovana. odkedy sa očkujem, tak som chripku nemala. a čakam každý boži rok... či nahodou ma to neskolí... zatial ma to ale nepresvedčilo o neučinnosti očkovania, čize sa budem naopak očkovat kazdy rok v Oktobri dalej .. 😉
ak to ju nedostaneš nikdy tak super, môžeš byt rada

miriam11
14. apr 2020

@lauritkatesty nie, platila som za to a vtedy nie malé peniaze. Zadarmo nieje ani teraz. Odkiaľ to máš? Vakcíny za chrípku sú spoplatnené.

zuzanalila20
14. apr 2020

@miriam11 Po cca 5 sekundách googlenia som sa dočítala, že minimálne tri poisťovne (všzp,union a dovera) ich plne preplácajú. Čiže áno, fyzicky si ich kúpiš v lekárni na predpis, ale poisťovňa ti to preplatí.

heln
14. apr 2020

Záleží na tom v akom prostredí sa pohybuješ (napr. lekár s častým kontaktom s chorými), a tiež na tom ako často chrípku máš. Ja som zatiaľ mala chrípku len niekoľko krát za život, naposledy si pamätám pred nejakými 10 rokmi. Ja teda nevidím dôvod sa očkovať proti chrípke. Pokiaľ ju chytíš každú zimu, tak je to na zváženie.

lauritkatesty
14. apr 2020

@miriam11 ale prosim ta, na predpis je to zadarmo. jeden rok som davala tušim 0,20 testov za vakcinu. chodik predsa každy rok, ved viem. spytaj sa svojej lekarky.

zuzanalila20
14. apr 2020

@miriam11 Ešte mi tak napadlo, že na očkovanie sa tiež treba aj pripraviť, predsa len je to záťaž pre organizmus, tým že ti je do tela vpravený vírus, i keď oslabený. Takže napríklad dať sa očkovať v predstihu a nie až keď je sezóna chrípky a chrchle každý druhý človek okolo. Ja som to tiež "múdro" odkladala až na úplný koniec októbra a aj som predpokladala, že prídu nejaké príznaky. Čiže daj sa zaočkovať vo štvrtok/piatok, a na víkend si naplánuj len oddychové aktivity, veľa spánku, tekutín, zdravé jedlo. Minimalizuje to tvoj problém s tým, že si čoskoro ochorela (čo mimochodom naozaj môže byť náhoda, i keď sa ti to tak nezdá).