Vaše skúsenosti s vyskočenou kostrčou

denisse1311
23. dec 2012

Ahojte mamicky nemate niektora z vas skusenosti z vyskocenou aleni pohnutou kostrcou.?nemozem si poriadne ani sadnut tlaci må to a este mi bolesti stupaju do kriov. Prosim poradte mi co je na to najlepsie. Dakujem

sintra
23. dec 2012

Mam, trapila som sa vyse 10 rokov...odporucam toto:
http://www.dornova-metoda.com/
su uz terapeuti aj na Slovensku.

denisse1311
autor
23. dec 2012

@sintra ako si riesila tuto bolest mam ist s tym k lekarovi alebo porad co je dobre a co zabera.dakujem

oskorusa
23. dec 2012

no teraz cez sviatky ťažko pomôcť, skús si nafúknuť plávacie koleso detské a sedieť na ňom, niečo od bolesti si daj kľudne, potom po sviatkoch navštív lekára ideálne rehabilitačného - ten ti po vyšetrení predpíše liečbu, cviky aj pomôcky

denisse1311
autor
23. dec 2012

@oskorusa dakujem za radu a ta kostrc sa da niekedy do poriadku pomôžu na to nejake cviky alebo lieky mas s tym skusenosti alebo nie

oskorusa
23. dec 2012

@denisse1311 niet zač, sú cviky, ktoré zlepšujú ťažkosti, ale nemôžem povedať, že každému pomôžu, závisí to od veľa faktorov, najmä čo je príčina bolestí kostrče a ako dlho to trvá, ale treba vyskúšať - rehabilitačný lekár resp, fyziater ti najlepšie poradia, krásne sviatky prajem

katkaagabko
23. dec 2012

Po oboch porodoch som mala zlomenu. Trvalo to asi tri mesiace, kym sa zrastla. Musela som sa hybat , vstavat, sadat, tak by som ju nezatazovala, lebo vzdy mi to znovu ruplo. Mam pocit, ze prve mesiace som iba stala alebo lezala, sediet sa nedalo ani soferovat a ani sa vozit v aute. Nic som necvicila a nebrala od bolesti ale bolo to dost tazke obdobie

denisse1311
autor
23. dec 2012

T
@katkaagabko citila si tu kost hmatom ja si ju cítim mam tam taky hrbol tej kosti cítim. Ako by bola vyskocena pretoze som to doposial nemala. Bolelo ta aj mroza mms ta bolest idę do krizov a este mna ten trtol dost tlačí ked sedim

katkaagabko
24. dec 2012

Hrbol som nemala. Len to riadne bolelo a ked som spravila zly pohyb len to tak chruplo a zlomena bola znova.

sintra
24. dec 2012

@sintra
Dala som ti link...to je ucinna technika ktora moze pomoct okrem ineho aj pri posunutej kostrci v dosledku narazu...
A na ortopedii si bola? Aky je nalez?

sisaha
24. dec 2012

@denisse1311 odporucam ti lekara cim skor - vyziadat CTcko, alebo magneticku a riesit to..

maser
25. dec 2012

Dobrý večer dámy. Aj ja odporúčam Dornovu metódu. Sám ju robím a som z výsledkami veľmi spokojný. Kombinujem ju z bankovaním myofasciálnymi technikami a akupresúrou. Treba ale nájsť skúseného terapeuta. Lekári ale vedia napraviť kostrč ...treba sa na to spytať a nie sa nechať odbyť liekmi alebo infulziami. Prajem pekné sviatky.

frlka
7. jan 2013

@maser dobry vecer,...prave hladam info o Breuss-dornova metóde...nasla som vasu diskusiu...moj problem je, ze od porodu pred 4r. mam problemy s chrbticou a bedrovymi klbmi. Pri porode sa mi ludovo povedane "rozisla panva na 3 cm", neviem presny odborny nazov, tusim symfylyza??, napravit sa to nedalo, len mi dali bandaz, 2 mesiace po porode som KONECNE zacala chodit!! strasne bolesti som mala...neskor sme skusali babo a 2x som uz potratila...docitala som sa, zevraj mozem mat zablokovanu kostrc, cize mi neprudi energia/krv...co sposobuje nasledne potratenie plodu. Preto hladam nieco, co by mi snad pomohlo s chrbticou + bedrovymi klbmi + kostrcou...ak sa to da doporiadku, resp. niekto mi to skontroluje tou masazou, myslite, ze to moze pomoct? uz fakt neviem, co robit ☹ aj teraz mam povyskakovanu celu chrbticu + krcnu, mam stale migreny, ...nechcem byt stale na liekoch!!! prosim, ak viete, poradte mi. dakujem.

maser
7. jan 2013

Kostrč ked je vybočená, môže robiť problémy aj s otehotnením. A samozrejme dornovkou sa dá pomôcť , hlavne ked máte dlhodobé bolesti. Táto masáž aj ked dornova sa môže u každého maséra líšiť čo nieje samozrejme dobré. Ked mi klient z Blavy opisal že akú dostal Dornovu masáž,tak ma prekvapil. Spravili mu len nohy a ostatok nie. A to čakal že 2 mesiace na objednávku...U Vás by bolo dobré skombinovať viac techník.Inak takto Vám tažko poradím. Chodte na dobrú masáž...

zuzi0110
10. sep 2013

@maser ja mám boľavu kostrc od porodu. Do mesiaca sa to zlepšilo asi o 90 % a odvtedy je to rovnaké. Bolí to pri dlhom sedení a hlavne vstavaní. Myslíte že masážou alebo cvičením sa to dá potlačiť? Alebo mi pomôže iba manipulácia u doktora? Ďakujem za odpoveď 🙂

maser
10. sep 2013

Skúste masáž. Nech Vám masér pracuje v okoli bolesti. Každý masér Vám s týmto problémom pomôct nemusí a niektorí sa do toho ani nebudu púšťať. Napíšte ako ste pochodili.Prajem veľa šťastia 🙂 .

zuzi0110
17. sep 2013

@maser ďakujem Vám. Máme tu veľmi šikovného maséra, ktorý mi už viac krát pomohol so zaseknutou krčnou chrbticou a migrénou tak ho budem kontaktovať 🙂

dano123
26. nov 2013

@denisse1311
dobry ja som mal uraz pred troma rokmi ... spadol som na kostr a ta sa mi akoby vysunula ... tiez som mal presne taky hrbol ako opisujete aj.ho este mam .. a strasne ma boli pri sedeni ta kostrc akoby mi zavadzala ... lenze moj ortoped mi len povedal ze sa s tym mam naucit zit.. vas to uz preslo ? prosim o odpoved

denisse1311
autor
26. nov 2013

@dano123 dobrý den musim si zaklopat ale ano prešlo ma to už to bude rok. Pekný den denisa

miluska2244
1. nov 2014

dobry den,
moj problem nieje tak o bolesti,ako o neschopnosti udrzat rovnovahu,nespadnut,"nezabudat" pravu nohu...
az tak strasne to nebolo,len mi robili lumbalku a vtedy to zacalo...bolest krizov,kazdodenne zhorsovanie chodze(strciam sa iba uz len po byte s oporou)mam opuchnutu kostrc a vsetky priznaky s jej zablovanim..
uz som objednana na MR,len do vtedy budem uz sama modrina od padov a nemoznost robit to co pred tym ma doslova ubija..
prosim mate niekto taketo skusenosti
dakujem krasne za pripadnu radu

lalana
31. aug 2018

A ´poznate niekoho čo to napraveje

helca112
25. mar 2021

Helca112

adika011
27. feb 2023

Prosím vás boli ste niekto naprávať kostrc cez konečník? Ako to prebiehalo? Je to bolestivé?

betula1212
30. mar 2024

@adika011 mne už dvakrát, vôbec to nebolí, a úľava je to neskutočná

peta567
20. apr 2024

@betula1212 prosím kde ste si to dala robiť?

betula1212
20. apr 2024

@peta567
Rehab Medical v Novej Dedinke, pani mi veľakrát pomohla, odporúčam
https://maps.app.goo.gl/kBudMnA76s6gihRq7