Vdýchnutá zuvačka

jullyeverest
2. mar 2021

Ahoj idem tu s takou trochu trápnou otázkou. 😀 Išla som spať so žuvačkou. 🤦🏻‍♀️ Ráno som ju nenašla takže som ju v lepšom prípade prehltla. V tom horšom myslite že som ju mohla vdýchnuť a nevšimnúť si to? Samozrejme všetky paranoje nastúpili a cítim všetko všade, zle sa mi dýcha a na hrudi ma tlačí. 😀 lekárovi sa snažím dovolať od rána ale neberie. Preto sa pýtam vás či s tým niekto nemáte náhodou skúsenosti. Vždy priateľa napomínam aby si nezabudol dať žuvačku von a sama som bola včera taká unavená že som s ňou zaspala. 😀

nika82
2. mar 2021

nic neboj, keby si ju vdychla tak ta drazdi na kasel

simca06022011
2. mar 2021

Nie, normalne si ju zjedla. klud.

kittykat22
2. mar 2021

@jullyeverest keby si vdychla zuvacku tak by si sa zadusila. Ved si zober ked sa napijes vody a par kvapiek ti skoci do dychacej trubice. Ides sa zadusit. Ked ti tam skoci kusok chleba, omrvinka, tak sa ti nejde nadychnut, a zacnes zurivo kaslat. Keby si vdychla zuvacku, tak uz asi nikam nevolas 🙂 netrap sa, urcite si v poriadku, a zuvacku si prehltla.

jullyeverest
autor
2. mar 2021

@nika82 ráno ma práveže dráždilo a sem-tam aj teraz. No uvidíme zajtra. Teraz na to stále myslím. 😀

zuzikak
2. mar 2021

skor ju bud niekde najdes zabudnutu, ze ti vypadla alebo si ju prehltla. Ak by sa ti zuvacka dostala do dychacich ciest, rychlo by ta dost silno drazdilo na kasel alebo by si sa zacala dusit. Je mozne, ze ta tlaci na hrudi ale je to z toho, ze ti pocas noci uschla sliznica a potom si si ju podrazdila prehltnutou zuvackou. Odporucam prestat zut zuvacky hned po veceri, kedy si pred spanim umyjes zuby. Potom uz zuvacku nepotrebujes a vyhnes sa dalsim stresom. Zuvacka ti nenahradi umytie zubov a teda zut ju tesne pred spanim ma prave opacny ucinok a pomaha k tvorbe zubneho kazu. (to len taka mala vsuvka k tvojej otazke)

jullyeverest
autor
2. mar 2021

@zuzikak pozerala som všade a nenašla som ju takže som ju asi naozaj prehltla :D Ale čítala som všelijaké články kde napr kúsky jedla sa dostali do dýchscích ciest a človek sa nedusil. Preto som zostala tak jemne zosratá z toho. Zuby si čistím po poslednom jedle ale pred spaním si vždy dám žuvačku. Neviem prečo je to taký zvyk môj. :D

zuzikak
2. mar 2021

@jullyeverest no v dobrom - zarabas si na problemy so zubami takto...skus tento zvyk zrusit.

kittykat22
2. mar 2021

@jullyeverest no blby zvyk. Som si spomenula ako minuly rok, nejaky spevak v Ceskej republike bol sam doma a zabehol mu kus oblozeneho chlebicku, a zadusil sa 🙈 bolo to v novinach. Zaspavat so zuvackou nie je najlepsi napad. Aby sa nahodou nepisalo o tebe na novom case za par dni 😀

jullyeverest
autor
2. mar 2021

@kittykat22 no neboj sa po dnešnom strese hneď z rána si už žuvačku večer nedám. 😂

lindusss2016
2. mar 2021

@jullyeverest inak tie bezne zuvacky obsahuju take svinstva, ze by som sa ich bala zut aj z rana 😂 ale zut zuvacku pred spanim je ozaj strasne bkby zvyk 🤷‍♀️

andreatytler
3. mar 2021

@jullyeverest Ak by si ju vdychla, a nezadusila sa hned tam, tak by si sa zobudila na ten najhorsi zachvat kasla, aky si kedy mala a vykaslala ju von. Neexistuje aby si mala tu zuvacku stale niekde v dychacej trubici a len obcas zakaslala.
Dakuj bohu ze si ju len prehltla. Mohla ti kludne zabehut. Takto sa zahravat so svojim zivotom☹... davaj si na to pozor prosim ta.