Vedľajšie účinky po Astra Zeneca - volať doktorovi?

3. apr 2021

Prosim vas, vedľajšie účinky po vakcíne zimnica, bolesť hlavy, nôh, celkovo stav ako pri chrípke... Volali by ste Dr.?, alebo len čakať či prejde, kedy prejde + lieky proti bolesti?

luci_ba
3. apr 2021

ja som len preckala zimnicu a horúčku, mala som asi 38.5 a na druhý den som bola ok. Davaj každé 4 hod paralen.

autor
3. apr 2021

Vieš, nepisem za seba. Mam strach o sestru, sme od seba ďaleko, má malé deti, 9,6r.Je na nich sama, žiadna rodina poblizku. Celý deň je v posteli, od včera večera je jej takto. Hovorila som jej nech zavolá Dr. A ona že netreba. Preto chcem vedieť

loginexistuje
3. apr 2021

standardna reakcia na ockovanie tak ako u malých deti ... dat si tabletky od teploty a od bolesti ruku ak boli po ocko prikladat ladove nieco a hlavne je oddychovat 48 hodin po ocko

petamich
3. apr 2021

viaceri moji znami/rodina mali taketo post-ockovacie reakcie najneskor do 2-3 dni odozneli

adrika25
3. apr 2021

Ja po 24 hodinach po ockovani, 40 horúčky po lieku klesli max na 38,7. Odzneli do 48 hodín

luci_ba
3. apr 2021

mne tieto stavy prišli cca 10 hodin po ockovani a trvali od 10 večer do rana asi do6. podla mna ak nemá teplotu 40 a pod, nerobila by som si starosti

hettinka
3. apr 2021

Uz je tu niekoľko tém. 1-2 dni teplota je normálna, zimnica, bolesť žalúdka, opuch... Nie, nevolali sme lekára, dali sme si 1 paralen a pár dni kludovy režim.

moonica
3. apr 2021

Je to v pohode , mna Astra odpísala na 5 dni . Prvé dva som mal teploty , zimnice , cítila som sa ako pri riadnej chrípke .. ďalšie som sa dával dokopy s bolesťami kĺbov, svalov , točenie hlavy ..

autor
3. apr 2021

Ďakujem vam, no hádam to zvládne,
@hettinka možno je tu už viac tém, len ja som ich nepostrehla, niesom tu často.

ktochytavzite
3. apr 2021

prejde tak do 3 dni

ktochytavzite
3. apr 2021

@moonica to uz aj koronu by si lepsie zvldla nie?

hettinka
3. apr 2021

Som písala preto, že možno nájdeš viac názorov v podobnej diskusii.
Sestre povedz, nech sú dá ten paracetamol nejaký, mám to odkonzultované s farmaceutom.

777januska777
3. apr 2021

@ktochytavzite ak ju takto položia obycajna očkovacia latka, tak nechcem vedieť co by jej urobila korona (realny virus), aj mladí na koronu zomierajú.

elizabet173
4. apr 2021

lekárovi volať je zbytočné, nech si dá tabletku paracetamol alebo paralen. Je to normálna reakcia po očkovaní, niekto ju má, iný nie. Partner bol včera, okrem toho, že ho trochu bolela v noci hlava, mu nie je nič. Mne nebolo vôbec nič, niektoré kolegyne boli na tom rovnako ako tvoja sestra, iným nebolo nič, Najdlhšie to trvalo u jednej kolegyne 48 hodín,

ktochytavzite
4. apr 2021

@777januska777 mozno nic,mozno by mala ken sopel alebo nic ako vatsina ludi kt nema ziadne priznaky,skor v tej icko latke co moze byt ked dokaze zabijat aj mlade zeny.

adrika25
4. apr 2021

@777januska777 tak ja som mala aj koronu a teplota mi ani zďaleka neatakovala 40...aj keď som bola relatívna slaba cca 10 dni jedno uznať musím ani samotna korona má tak neprekvapila ako účinok po astre 😂😂😂ale napriek tomu som všetkými 10 za očkovanie a išla by som znova. U mna to mohlo byt spôsobené aj tým, že po samotnej korone som a stále mám vysoké protilátky...

elizabet173
4. apr 2021

@ktochytavzite možno by nemala ani ten sopel, ako moja kamarátka, ktorá neveriacky pozerala na výsledok PCR testu, keď bola pozitívna a možno by skončila na dva týždne v nemocnici na kyslíku, ako môj rodinný príslušník, mladý, dovtedy zdravý, teraz s trvalými následkami. A to lekár povedal, že sa báli, že to neprežije. To je na tom najhoršie, že nevieš aký to bude mať priebeh.

ktochytavzite
4. apr 2021

@elizabet173 no ano ale aj ponastre umreli niekolko ludi,cize to asi na oboch stranach je loteria.Ja skor zstavam nazor ze ti co umreli bud po ocko alebo korone neboli tak uplne zdravi a ani len netusili ze maju ,nejaky zdr problem.

elizabet173
4. apr 2021

@ktochytavzite vážne? Po Astre zomreli? Zdroj? Že v lekárskych kruhoch o tom nevedia, aspoň na Slovensku nebol potvrdený ani jeden prípad. O tom rodinnom príslušníkovi, o ktorom som písala viem, že bol stopercentne zdravý, pretože robí v odvetví, kde sú povinné lekárske prehliadky každý rok a to dosť dôkladné. Je to mladý človek, teraz už tú prácu vykonávať nemôže

moonica
4. apr 2021

@777januska777 presne to mi dr povedala ...

ktochytavzite
4. apr 2021

@elizabet173 uplne zdravy?No na 100%? to asi tiez pochybujem ked tak zareagoaval. Zdroj,ved si najdi stale sa o tom pise,aj znama co nieje ale v novinach ,suce uz bila strsia a mala aj vela diagnoz ponstre umrela,zaujimave tiez ze?Ze ok ides na ickivanie a umres sice sa nic na 100% nepotvrdi ale umries

lylyjana
4. apr 2021

jasne ze nie :D :D preboha, vy ste nikdy na nic neboli ockovani? Ved toto su bezne vedlajsie ucinky po ockovani. MImochodom ja som tiez zaockovana, mala som teplotu, bolest v ruke, trochu tlak v hlave akoby bolest a preslo to. Len vydrzata nad 38 paralen.

elizabet173
5. apr 2021

@ktochytavzite samozrejme, ty vieš najlepšie, či bol alebo nebol 100% zdravý, spochybňovanie ti ide výborne. Veď ak sa nechceš dať očkovať, tak sa nedaj, on by dal všetko na svete za to, keby bol očkovaný už na jeseň (čo bolo samozrejme nereálne), mohol sa vyhnúť ťažkému priebehu (inak v piatok bol ešte v práci, v nedeľu večer na kyslíku), nemal následky a mal prácu, ktorú miloval

girlspower
23. apr 2021

Ahojte, ja som bola včera ockovana a v noci som mala strašnú bolesť v hrudníku, pichanie, pocit zvierania.... od druhej do šiestej rana, ťažké dýchanie . Teraz je to už relatívne Ok. Občas ešte citim pichnutie, ale teda v noci mi nebolo všetko jedno. . Zrejme to budem musieť nahlásiť na sukl. Som z toho dosť prekvapená.

tin007
23. apr 2021

Urcite treba hlasit akekolvek podozrenie na neziaduci ucinok lieku (nielen vakcin ale aj liekov), staci vyplnit tento formular na stranke SUKL, ak budu chciet, oni si doziadaju dalsie informacie https://portal.sukl.sk/eskadra/ Nie je to iba kvoli statistikam, ale aj kvoli vam osobne, ak by ste mali v buducnosti, napr. pri druhej davke opat reakcie, alebo sa vyskytlo nejake autoimunitne ochorenie, ci zhorsenie zdravotneho stavu, aby to vedeli lekari vziat do uvahy.

girlspower
23. apr 2021

@tin007 ďakujem