Veľmi zjazvená rohovka oka

3. mar 2021

Ahojte, dnes som bola na ocnom, vraj mam velmi zjazvenu rohovku oka. dost ma to vystrasilo, videnie mam na tom oku take rozliate, oko ma reze, su v nom tiky, pri ostrejsom svetle slzí. mam predpisane kvapky ofttaquix, unidexa a este nejaku mast na noc. vraj to moze byt z nejakeho virusu (herpes, apod.), ale mala som uz dlhsie problemy, najprv som mala kvapky z lekarne, potom od lekara a az teraz od ocneho. bojim sa, ci sa to vobec este da dokopy a ci neoslepnem. mate prosim niekto podobnu skusenost?

pavelxl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa_s
3. mar 2021

Ak si mala herpeticku infekciu oka neliecenu/zle liecenu v minulosti, je snaha o zabranenie vzniku vredu rohovky a infekcie, takze lieky mas, jazvy bohuzial nezmiznu, ak by sa to zhorsilo, tak sa da aplikovat (nasit na rohovku) tzv.amniovu membranu alebo definitivne riesenie transplantacia rohovky

autor
3. mar 2021

@sisa_s co znamenaju prosim tie jazvy na rohovke? ak by sa to podarilo vyliecit a aj keby jazvy nezmizli aku velku skodu to este narobi (myslim tie jazvy). dakujem

sisa_s
3. mar 2021

No je to rovnake ako napriklad, ked niekto ma infekciu koze a vytvori sa jazva...za istych okolnosti sa daju odstranit aj jazvy na rohovke laserom (napr.tu https://www.izakvisioncenter.sk/fototerapeutick... ) , zalezi aj od priciny jazvenia, velkosti jazvy, polohe atd...lekar, ktory to vidi, by mal posudit dalsi postup, tazko zovseobecnovat, zatial dodrzujte predpisanu liecbu, chrante si zrak 🙂 no ak nezmiznu, budete nadalej pocitovat zhorsene videnie

autor
3. mar 2021

@sisa_s dakujem za spravu ❤ dalsi tyzden mam kontrolu, teraz si davam tie kvapky, na noc tu mast. po tych kvapkach mam teraz pocit ze mam este viac zahmlene videnie ako bez. 😕

sisa_s
3. mar 2021

Nemate zac 🙂 No mate predpisane antibioticke kvapky a kortikoidy, je mozne, ze budete mat trosku rozostrene videnie

autor
3. mar 2021

@sisa_s a predsa este jedna otazka 🙂 mam cez to oko satku previazanu a oko privrete, je to tak lepsie alebo lepsie ked sa trochu namaha oko aj teraz?

sisa_s
3. mar 2021

No bolo by dobre, aby oko oddychovalo, cize nepozerat velmi do obrazoviek, tv, mobil, nevystavovat oko prachu, slnku, nechytat rukami neumytymi 🙂 nemusi byt akoze previazane a uplne zavrete, no neuskodi to 🙂 len aby dychalo to oko, nie nepriedusne zalepit 🙂 pustite si hudbu, relaxujte so zavretymi ocami, nejaka audiokniha 😉