Veríte na psychické príčiny fyzickej choroby?

h2
7. máj 2016

Ahojte, som zvedavá na Váš názor v tejto veci, lebo som si všimla, že ma v poslednej dobe strašne často bolieva hrdlo a vždy je to potom, čo sa s mužom pohádame. Teda, vlastne v tom je ten problém, že sa vlastne nepohádame, ale on mne niečo vytkne, alebo sa nejako negatívne vyjadrí a za normálnych okolností by sme si to navzájom vykričali a bol by pokoj, ale ja sa pre pokoj v rodine nechcem hádať, tak som ticho, alebo sa skôr snažím ho upokojiť, než by som mu odpapuľovala, nechcem, aby syn videl, že na seba vrieskame. Tak to dusím v sebe a niekde som sa dočítala, že to môže byť príčinou tej bolesti. Nie som človek, náchylný veriť takýmto veciam, ale začínam si myslieť, že niečo na tom bude. Čo si o tom myslíte?

gab
7. máj 2016

@pravomila on je uplne uzasny, tieto prednasky od neho su neskutocne, ja ho sledujem uz vyse roka, a uplne naj je, ked povedal, ze
„Choroba je láskavý, milosrdný a prísny systém ktorý nás upozorňuje, že niečo v živote riešime neprávne. Neznamená to, že chorý človek je zlý, to nie je. Iba sústavne robí tú istú chybu,“ 🙂

bosoriak
7. máj 2016

@h2 bozechran, ani nahodou 🙂) ale napriklad nedokazem ostat ticho, lebo konflikt potrebujem riesit hned, inak ma to trapi a rozculuje. Ale chapem, co chces povedat. Akurat teda mne by mlcanie sposobilo vacsi stres, nez hadka.

h2
autor
7. máj 2016

@bosoriak Ja som dosť prchkej povahy, "horúca hlava", tiež som vždy potrebovala konflikty riešiť hneď, ale v poslednej dobe sa mi do toho nejako nechce, proste si radšej zahryznem do jazyka, ako sa donekonečna obhajovať (u nás doma som totiž príčinou všetkého zlého JA! 🙂 ) Už mi to niekedy tak lezie na nervy, že vôbec nemám chuť nič hovoriť.

balsamea
8. máj 2016

Samozrejme, to su strasne dlho zname veci a dokonca je o tom cely vedny odbor - psychosomaticka medicina. V nemecku funguju aj taketo kliniky a normalne liecbu v nich hradia poistovne. Hormon stresu - kortizol ma okrem toho ze potlaca funkcie imunitneho systemu aj kopu dalsich negativnych ucinkov takze za mna, radsej sa vykricat ako to potom dusit v sebe 😀

cerez
8. máj 2016

Telo je odrazom duše. Psychika má neskutočný vplyv na naše telo. Takže jednoznačne verím.

janakrnacova
8. máj 2016

@katrin21 Ahoj,a nenarazila si pri čítaní z čoho môžu byť bolesti zápästia a lakťov? dík 🙂

katrin21
8. máj 2016

@janakrnacova fuha, to by som musela hladat, niekto to tam bude.. ale veru neviem, v ktorej z knih, to by som dlho hladala a pri malej sa mi teraz velmi neda... stale to chcem citat, ale to sa neda, potrebujem na to klud a sustredenie....
viem , ze kolena ked bolia tak to je stagnacia v zivote, clovek ma pocit, ze sa nemoze pohnut z miesta , hlavne ak bolia pocas chodze dole po schodoch..... ale lakte si nepamatam...

gab
8. máj 2016

@janakrnacova Lakeť je kontrolovaný hrubým črevom. Tenisový lakeť, o ktorom sa tak často hovorí, to je však záležitosť tenkého čreva. Väčšinou sa na to dávajú obklady, obstreky, ale to, že medzitým sa zhoršuje vylučovanie vápnika v tenkom čreve a prestávajú prichádzať živiny, to už nikto nesleduje. Keby sme ovládali tieto súvislosti, tak neriešime lakeť, ale pátrame po strachu, ktorý poškodzuje tenké črevo. Potom by nebolo nebezpečenstvo osteoporózy. Pri nej ide v podstate iba o narušenie funkcie tenkého čreva úzkosťou. Zistíme podobne ako u rakoviny, že nikto sa do rakoviny nepresmial, ale každý sa pretrápil. Žena, ktorá má osteoporózu, sa tiež trápi.
Zápästie sa nehýbe kvôli pľúcam.

http://www.lepsiezit.sk/node/12

mamca4
8. máj 2016

ahojte ako je to s deťmi,ked maju dake choroby? aj malé deti, je to aj vina rodičov teda? dakujem hlavne Diabetes, ktorý nie je u nás dedičný.

lulu2
8. máj 2016

@gab a nevies nahodou preco sa tvori akne? A nepravidelny menstr.cyklus?

gab
8. máj 2016

@lulu2 akné Odmietanie seba samého a odpor voči sebe.
a ono to spolu súvisi aj s tym cyklom, vsetky zenske "problemy" suvisia s odmietanim samej seba ako zeny, ako zenstva, pripadne môze byt aj problem ze citime vinu alebo urazku od chlapov (jedno ci manzel, otec, milenec, proste muzsky jedinec )
Nenávidíte svoje ženské telo, popierate či odmietate svoju ženskosť, alebo o nej pochybujete
neteším sa zo svojej sexuality a z toho, akým som úžasným človekom, mám sa rád.
Ženské choroby vznikajú vtedy, keď žena na sebe niečo odmieta; môže to byť vzhľad či nejaká vlastnosť. Nechce alebo sa nemôže cítiť ako skutočná žena, milovaná a vytúžená. Takéto ženy všemožne potláčajú svoju ženskosť, odmietajú samotný princíp ženskosti.
https://www.ezoshop.sk/index.php?route=product/...

gab
8. máj 2016

@mamca4 u cukrovky su rozdielne nazory,
Sklamanie. Túžba po tom, čo by bolo bývalo, keby bolo bývalo a sústavná potreba ovládať iných. Neschopnosť milovať.
Nechce prijimat slast zivota, dusa je zrenana a odmieta lasku a slast a vraj nemaju potrebu ani osladovat zivot druhym ludom a
dalsia varianta je este aj strach.. strach o dieta, o pracu, strach v zivote v mnohych situaciach.. strach, strach...
choroby su dedicne, v tom ponimani, ze si vlastne donesieme "program"uz od rodicov, starych rodicov, to znamena, zmyslanie, postoj k zivotu a niektorym situaciam, a zalezi len na nas ako sa k tomu postavime, ci dovolime aby nas to ovladalo a ako sa s tym vysporiadame v nasich myslienkach, alebo zmenime postoj k zivotu svojimi nazormi

lanczi
8. máj 2016

@mamca4 Deti sa uzrdravia ak matka odpusti otcovi,naozaj to funguje mam to odpozorované v okoli.

lanczi
8. máj 2016

@h2 Ano hrdlo su emocie nevypovedane,uvieznuté v hrdle..treba to všetko zo seba dostat von,ale nie zúrivo a hneve,vtedy si pritiahneš angínu.

magic08
8. máj 2016

@gab a ako ten strach ovládnuť? Ako ho odbúrať? Čo s nim, aby som z neho neochorela?

mandala77
8. máj 2016

@h2 sa to tu uberá do takej ezoteriky. Mne osobne pomohla tradičná čínska medicína. Samozrejme, že fyzické problémy sú odrazom nejakej disharmónie v organizme. Mne sa vďaka nej upravilo veľmi veľa zdravotných problémov a začala som aj inak reagovať a posilnilo to psychiku. Ono to ide ruka v ruke. A chcela by som vidieť človeka, ktorý keď si bude opakovať dookola afirmácie, zbaví sa napr. strachu, tam treba posilniť obličky.

gab
8. máj 2016

@magic08 v zivote najviac pritahujeme to, z coho mame najväcsi strach 😒 ..... ako ho odburat? meditaciou, pozitivnymi myslienkami, najst pokoj v dusi , netrapit sa nad vecami, ktore nemôzem zmenit, byt vdacni za vsetko, co mame a neplakat nad tym co nemame...
v tomto si musi kazdy najst tu cestu co mu vyhovuje , ono to nejde zo dna na den to je jasne, 😢 ale da sa na tom pracovat

magic08
8. máj 2016

@gab čiže, bolesť žalúdka, nechutenstvo, tráviace ťažkosti a pálenie záhy môžu súvisieť zo strachom?

lulu2
8. máj 2016

@gab dakujem velmi pekne! Prosim ta uvedies vsetky zdroje odkial cerpas tieto info?

gab
8. máj 2016

@magic08 ano, a velmi, viem z vlastnej skusenosti, akonahle pride strach, koniec, bolesti zaludka, mam to odpozorovane, niekedy nezjem nic takze, co by malo vadit a predsa su bolesti a niekedy zjem take jedlo, ze si poviem, oj, toto nie a je mi ok, ziadne bolesti,
a tam este je aj ze nevies nieco "stravit" nieco, co sa stalo.. nieco co ti lezi v zaludku, nemôzem to prehltnut, nemam na to zaludok
dalej palenie zahy, treba aj pankreas pozriet, pretoze nevylucuje spravne stavy na travenie do zaludka
Pankreas to je vnutorne nestastie, nedostatok lasky aj sebelasky .... cize zase strach, strach, ze nie si dost dobra atd...

gab
8. máj 2016

@lulu2 fuu, toho je neskutocne vela,
ked si das do googlu, dusevne priciny chorôb,
https://www.google.at/webhp?sourceid=chrome-ins...

vybehne ti xy stranok , aj v slovencine a hodne aj v cestine a uz len mat potom caaaaaaas studovat to... 😉
ja toto studujem uz dlhsie,odvtedy, ako mi zacali zdr. problemy a hladam priciny preco + bylinky, reflexna terapia, energie a pod. a kombinujem to

deltaa
9. máj 2016

ano verim, mojej uz nebohej svokre za rok diagnostikovali nador na maternici asi tak pol roka po rozhchode syna s priatelkou, uz spolu byvali vo vlastnom byte a ona sa s nim rozisla po 5 rokoch. Moju svokru to velmi vzalo a pravdepodobne to bol spustac nahlehych rastov nadorov ktore jej postupne behom 2 rokov nachadzali po tele a tento rok rakonine podlahla ☹ Bola ten tip cloveka extroverta a ked sa jej trosku polepsilo sla do prace co jej stavu asi ani neprospelo, miesto toho aby svoje zmyslanie a svoju zivotospravu rapidne zmenila tak bola dost lutostiva a davala najavo ze dlho nebude

mamca4
9. máj 2016

lanzci a akože odpusitť mojmu otcovi alebo otcovi deti - manželovi?

natalym
9. máj 2016

@gab A čo vysoký tlak?

magic08
9. máj 2016

@gab a pomáha ti to?

belbel
10. máj 2016

@lanczi chcela som sa spýtať rovnako ako @mamca4 "odpusitť mojmu otcovi alebo otcovi deti - manželovi? " Zaujalo ma to. Ďakujem

lanczi
10. máj 2016

@belbel Manželovi-otcovi detí. Duševné svetlo je kniha na tuto temu,odporúčam ju prečitat.

biokozmetika
10. máj 2016

určite áno. aj z vlastnej skúsenosti to môžem povedať 😉

mamca4
10. máj 2016

myslite že by sa vtedy dieťa zbavilo cukrovky? ale to odpustenie to musi byť dačo zavažne, či aj bežne veci by mohli mať také dôsledky, ?