Vredy na dvanástniku

16zolik16
19. nov 2023

Ahojte, v stredu mi zistili 3 vredy na dvanastniku.2 sú malé jeden je väčší . Od stredy beriem Noplazu 3 krat denne do zajtra a potom budem brat dve tabletky. Naštudoval som si čo môžem a nemôžem jesť . Bolesti už nemám cítiť v bruchu že sa niečo deje ale asi to je s tej stravy.neviem😀
No a chcel som sa spýtať či môžem si robiť nejaké chudé mäso na masle väčšinou kuracie prsia ( nenašiel som nikde že nie ani že áno) a ešte som sa chcel spýtať či už je možnosť že sa mi to začína tém vred sušiť. Ďakujem

ivkav5
19. nov 2023

@16zolik16 ahoj, ja síce neporadím, ale mám tiež podozrenie, že by som mohla mať vredy🙄 Môžem sa prosím opýtať, aké si mal príznaky a ako ti to diagnostikovali? Ja som k tomu ešte aj tehotná, takže sa na gastro tak skoro nedostanem…

16zolik16
autor
19. nov 2023

@ivkav5 ahoj, tak mal som bolest medzi pupkom a hruďou viac k smerom k hrudi. A zvyklo ma bolieť aj na pravej strane brucha dole. Mal som aj grganie a pálenie záhy

16zolik16
autor
19. nov 2023

@ivkav5 zistili mi to tak že som šiel na gastro a tam mi dali cez ústa hadicu veľmi nepríjemne 😭

ivkav5
19. nov 2023

@16zolik16 no ja mám to isté, len neviem, či to je reflux alebo vredy 🙄🙈
Och tej hadice sa tiež dosť bojím😅

16zolik16
autor
19. nov 2023

@ivkav5 ja som bol aj na hadici cez zadok lebo som mal nezhubny nádor na hrubom creve. A poviem ti radšej cez zadok jak cez ústa 😀

ivkav5
19. nov 2023

@16zolik16 uff, tak to sa teda neteším🙄🙈🤣 inak sa vredy zistiť nedajú? Hadica ma neminie? Ja verím teda, že to bude reflux🤣 ja to mám totižto celý život takéto ťažkosti (grganie nonstop, pocit ťažoby po jedle, palenie zahy, vracanie kyseliny do úst, palenie žaludka, bolesti) ale vždy to prichádza v takých vlnách, väčšinou teda keď mám obdobie, kedy mám zlú stravu 🙈 Ešte som teda na gastro nebola, ale v lete som mala príšerné bolesti, tak som sa objednala a do toho otehotnela a zrušili mi termín…teraz sa trápim furt😅

16zolik16
autor
19. nov 2023

@ivkav5 to ti neviem povedať či sa to dá zistiť inak ak áno využijem to aj ja 😀 sono to neodhalí tam som bol. Hlavne som mal bolesti keď som nejedol. Čiže ak som sa najedol bol som ok. Vredy nie sú sranda to keď ti praskne okamžite musíš vyhľadať pohotovosť alebo sanitku inak to skončí katastrofou 😒

ivkav5
19. nov 2023

@16zolik16 no ja mám skôr tie príznaky keď sa najem…tak teraz neviem🙄 a áno, viem aké to je nebezpečné, no všade ma teraz v tehotenstve odpinkli…držim ti palce, nech máš čím skôr pokoj

16zolik16
autor
19. nov 2023

@ivkav5 ďakujem pekne podobne ✌️🙂

oli18
19. nov 2023

@ivkav5 uz aj pri tomto vysetreni davaju naladovku.

janinamojka
19. nov 2023

@16zolik16 ahoj,mala som pred pár rokmi...Klasicka liečba ATB,stravovala som sa takou nie drazdivou stravou, ale nič extra zas som nedodrziavala.Viem že mi kázali veľa kyslo mliečnych výrobkov..Inak v pohode liečba,aj strava...a okamžite výsledky liecby🙂

16zolik16
autor
19. nov 2023

@janinamojka dakujem za odpoved ja už tiež nemám bolesti ale cítim také pálenie alebo také niečo nemáš stym skúsenosť ?

janinamojka
19. nov 2023

@16zolik16 nič také som nemala..Mozno je to niečo úplne iné...Držím palce nech si čím skôr ok🙂

16zolik16
autor
19. nov 2023

@janinamojka ďakujem ti krásne 🙂 ešte posledná otázka 😀 už keď sa ti vred zahojil tak už si jedla normálne ? Či stále musíš držať diétu ?

janinamojka
20. nov 2023

@16zolik16 jedla som normálne...v podstate aj pri liečbe..nijaké extrémy ale jedla som normálne...Atb pomôžu...