Vŕzgajúce kolená

katka13katka
30. jan 2019

Ahoj mam 24 rokov a neustale mi vrzgaju resp. pukaju kolena. Nepocitujem ziadne bolesti, snazim sa cvicit, chodim plavat ale nic nezabera. Je to naozaj neprijemne. Neviete mi na tie kolena nieco poradit? Maste nepomahaju. Zajst za lekarom? Dakujem

kofola83
30. jan 2019

@katka13katka mlieko syry mazivo je vysušené

makda
30. jan 2019

Skus kolagén.

katka13katka
autor
30. jan 2019

@kofola83 nemyslim, ze je to stravou

@makda Dakujem skusim.. 😊

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka13katka
autor
3. feb 2019

@mpravda dakujem vam 🙂

saskia_98
3. feb 2019

@katka13katka nemaš mazivo v kolenách, resp. Máš málo. Ten kolagen odporučam aj keď mne už kolena nezachranil lebo som ho začala brať až vtedy keď ma bolelo každe čupnutie a kľaknutie už neprichadzalo do uvahy. Bola som za doktorom, verdikt nemam mazivo a nemam už ani chrupavku v kolene. Už sa mi trie len kosť o kosť a všetko to začalo tym, že som mala veľmi malo maziva. Ale kolagen beriem ďalej. 🙂

makda
4. feb 2019

Ja mám tiež problémy s kolenom, doktor tvrdí, že operácia ma neminie. Ale skúšam všetko možné, ako sa dá. Ja kombinujem kolagén a triflexom a vždy mi zaberie, keď mám problémy. A nie je kolagén ako kolagén. Hydrolizovany 2.typu treba brať

katka13katka
autor
4. feb 2019

@saskia_98 ale mna nic neboli, len to z casu nacas rupne. Skusim ten kolagen a asi navstivim aj lekara 🙂

saskia_98
4. feb 2019

@katka13katka no aj mne začalo najprv len praskať a vrzgať :D

katka13katka
autor
4. feb 2019

@saskia_98 teraz sa zacinam bat 😂

marthuska
4. feb 2019

ja by som to tak cierne nebrala. najprv skoc za doktorom, nie je dobre len tak si davat od buka do buka cokolvek co je volnopredajne. zameraj sa najprv na stravu, jes vyvary z masa? tlacenku? zelatinu? ak si odpovedala 3x nie, tam by som najprv zacala. vela stastia

ivetka_kamo
4. feb 2019

Zralocia chrupavka

katka13katka
autor
4. feb 2019

@marthuska nejem maso vobec.

marthuska
5. feb 2019

@katka13katka ved neva. daj si agar, orechy, oleje, mak, sezam. milion moznosti

katka13katka
autor
5. feb 2019

@marthuska nemam nevyvazenu stravu, myslim, ze to je niecim inym... Dakujem aj tak

livka_
5. feb 2019

@katka13katka nie je to nic ine ako vzduch ktory ohnutim vyda efekt puknutia. O nic nejde. Keby si mala malo maziva v klbe to by bola taka bolest ze ze si na urgente do 1dna

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskia_98
5. feb 2019

@livka_ neni to bolesť .. Mňa to začalo bolieť až keď sa mi sčuchala cela chrupavka a momentalne sa mi čucha už kosť o kosť lebo žiadne mazivo a už ani chrupavku nemam a zachraňujem kolena ako sa dá a až toto boli na nevydržanie hlavne keď ohybam koleno.

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskia_98
5. feb 2019

@zuzkaz91 momentalne mam 20 no ja mam tento problem od mala - mame to vrodene a ano operacia ma neminie ale teraz chodim na take injekcie kde mi najprv zoberu moju krv - daju to do takej centrifugy (neviem čo tam s tym robia) ale potom mi tu krv naspat vstrekuju do kolena medzi kosti s velkou ihlou (bolest jak sviňa) ale zabera to. Tieto injekcie treba absolvovať 3, jedna stoji 100€ a poisťovňa to nepreplaca. Min. Rok som si davala pichať prave koleno, tohto roku chcem ľave. Ako kľaknuť neklaknem ale aspon ma nebolia az tak ked chodim po schodoch a pri bežnych činnostiach. Ako moj lekar sa ma pytal či chcem ist na operaciu alebo zachraňujeme a ja som bola jednoznačne za voľbu zachraňujeme. Nemocnic sa bojim jak čert križa čiže na operaciu ma tak skoro nikto nedostane. No a pri operacii by mi dali aj tak len umelu chrupavku aby som kľakla, čupla a tak.

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulica
5. feb 2019

@katka13katka pozor s tolkym pohybom lebo sa rozpadnes😄😄😄ale nie... Aj mne rupaju kolena vrzdia ako ked kapustu tlacis nuz co zacnem sa stazovat na dochodku ak to dovtedy s nimi vydrzim 😃

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka1707
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sadkoni
10. máj 2019

@zdenka1707 niekomu operácia pomôže, niekomu sa to ešte zhorší. Ty si ten druhý prípad. Ale mám známeho ktorý po operácii je na tom omnoho lepšie 🙂

katka13katka
autor
10. máj 2019

Klbova vyziva zabera, vrzganie sa znizilo na minimum. Skuste 🙂

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka13katka
autor
10. máj 2019

Skusala som, co mi poradil pan vyssie, ale mam pocit, ze toto zabera lepsie. Zvladnem to aj vypit, predosly kolagen bol chutovo hnusny. Kolena vrzgaju uz len sem tam, predtym bol kazdy pohyb sprevadzany tym neprijemnym zvukom. ale asi to treba brat dlhodobejsie a potom sa dostavi ucinnok,mne asi po 2mesiacoch🙂

mortichaandrejka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz