Vybočenie nosovej priehradky a septoplastika. Má niekto s tým skúsenosť?

elinka27
23. jan 2009

Čaká ma operácia nosovej prepážky pretože ju mám vybočenu, v dôsledku čoho sa mi často opakovali zápaly dutín a ďalej mi našli v nosovej dutine cystu.
Rada by som vedela, či s tým má niekto skúsenosti, ako to celé prebieha a ako dlho ste boli v nemocnici,poprípade sa liečili doma.A aké sú riziká a pod.Ak má niekto skúsenosť napíšte,dosť som z tej operácie nervózna.

luky2509
3. jún 2015

ahojte 🙂 mam vybocenu prepazku a bol som u doktora a povedal ze si to mam dat opravit ale mam sa rozhodnut ale neviem bojim sa 😨 😒 🙂 neviem ci mam ist alebo nie ?? 😒 prosim o radu. 😔 🙂 😉

nikusab
3. jún 2015

Ak ti to bráni v dýchaní tak určite choď. Nie je to také strašné, dá sa to vydržať. Ja mám 2 mesiace po operácií a už ani neviem že som bola. Dýcha sa mi o 100% lepšie.

luky2509
3. jún 2015

@nikusab ok Dakujem 🙂

home123
11. sep 2015

Ahojte, som 5 deň po septoplastike, dnes mi vybrali tie plastové splinty z nosa a chcem sa spýtať,ci aj vy ste mali zmeneny nos,mne ide spicka nosa smerom dohora a som z toho nešťastná. Myslela som si,že ak mi dnes tie splinty vyberu, tak sa mi vrati nos do povodneho stavu.všetci okolo mňa ma ukludnuju že je to dôsledkom opuchu a ze keď to odpuchne, budem mat tvar nosa ako som mala.má z vás niekto takúto skusenost?

nikusab
11. sep 2015

Áno ja som to tiež mala a asi po 2 týždňoch sa mi to vrátilo do normálu

home123
11. sep 2015

@nikusab tak to som rada, lebo fakt ma to trápi - ten nos mám teraz nemožný. Ja už chcem ten svoj 🙂 lebo teraz - to vôbec nejsom ja ☹

home123
11. sep 2015

@nikusab a ďakujem za info 🙂

tanika
12. sep 2015

ahojte kočky včera mi moja MUDr. ORL navrhla zmenšenie , opálenie dol mušle nakoľko ju mám zhrubnutú a opuchnutú a tá mi ucpava dierku že vraj sa to robí aj lokálne vola sa to riff turbinoplastka , alebo v celkovej turbinoplastiku mám si to rozmyslieť lebo ona my už nevie ako pomôcť lebo alergia to nie je .a tabletky nezaberajú...poradíte aké máte skúsenosti a kde to robia jednodňová alebo radšej do nemocnice ? alebo mám to ešte riešiť inak počkať s operáciu? dík moc Táňa

tamaram283
19. sep 2015
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ahoj @tanika, ja som bola turbinoplastike a septoplastike pred 4 rokmi. Operaciu mi robili v poprade a neviem si ju vynachvalit. Prvá noc po bola naozaj zla, velmi to bolelo, ale akonahle mi po 24 hod. vybrali z nosnych dierok bandaze, hned to bolo ovela lepsie. Pred operaciou som zacala brat wobenzym a aj vdaka nemu sa mi rychlejsie zahojili rany v nose. Dva týzdne som musela byt mimo prace na PN-ke, aby som neochorela, bolo by to nebezpecne, nemohla som fúkať nos. Pocas 2 tyzdnov, co som bola doma, som si velmi oddychla. Teraz vdaka operacii nebyvam chora, konecne mam priechodne obe nosne dierky a nestekaju mi hlieny do hrdla.

tanika
19. sep 2015

@tamaram283 dik moc a popri som ta aké si ma problémy a ako dlho si to odkladala? Mám aj taku tupu bolest pri koreni nosa! Aj ked mám nos volny neviem sa i tam vznik a nejaký pod tak niekedy to cítim aj v cele alebo medzi obočím moja rok mi hovorí ze
Mám dutiny čisté ja som z toho na nervy. Strašne sa bojím markízy a stále ako blbec si myslím ze to prejde. Aka sa to tebe prejavovalo?pa táňa

tamaram283
26. sep 2015
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ahoj @tanika, operaciu som odkladala roky, problemy s nosom som mala od detstva, nevedela som, aky je to pocit dychat volne oboma dierkami. Ked videl primar moju prepazku, ktora bola uplne vybocena do prava, tak povedal, ze nemam na vyber a operaciu mi pomoze. Tiez som sa bala operacie, narkozy a dlheho zotavovania, ale vsetko dopadlo viac nez dobre. Primar ma zoperoval dobre, na stole som bola vraj dlhsie ako bezne, lebo mi rovno spravili aj turbinoplatiku - teda nosne musle. Prva noc bola zla, bolelo to a vobec som nespala, nebudem klamat, ale ked mi vybrali tamponadu - bol to neprijemny pocit, akoby mi vytahovali mozog, tak bolo uz vsetko ok. Vśetko sa dalo vydrzat. Je potrebne iba prekonat strach. Pred operaciou a aj pocas zotavovania som brala wobezym. Ten mi myslim tiez pomohol dat sa skoro dokopy. Ak ti lekari odporucia operaciu, neodkladaj ju, ver mi, bude sa to iba zhorsovat. Drz sa a vela sil, aby si prekonala strach

erulka77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matrix84
22. okt 2015

Ahoj, som dva dni po septoplastike. Tamponady mi vybrali na druhy den po operacii. V nose mam este stale dlahy. Mali ste zapchaty nos az kym vam nevybrali aj tie dlahy? pripadne po akom case sa Vam nosne dierky sprechodnili ?? Stale mi vyteka z nosa taky maglajs ako z tej tamponady.

home123
26. okt 2015

@matrix84 také 2 až 3 týždne to trvalo, kým som začala normálne dýchať nosom

home123
26. okt 2015

@erulka77 mám skúsenosť, neviem, čo konkrétne potrebuješ vedieť, resp. už máš asi aj po zákroku, či ešte stále ťa to čaká?

matrix84
26. okt 2015

@home123 aha dakujem . trosku sa to uz lepsi. v piatok idem na vybratie tych dlah ci folii ci ako sa to vola 🙂

home123
26. okt 2015

@matrix84 tak držím palce a nech sa nosík zahojí čo najskôr 🙂

erulka77
26. okt 2015

@home123 caka a vies kto robi na odd. A operacie?

bobci55
19. dec 2015

dobry den chcela by som sa vas opytat ci ste si dala robit aj naslednu upravu nosa alebo len operacia ak by ste mi hohla poslat foto nosteks bola by som vdacna @nikusab

sashko24
11. jan 2016

@home123
@matrix84 Kočky, zajtra má čaká vyberanie štichov a tých plastových doštičiek...dá sa to zvládnuť, či sa mám pripraviť na bolesť. Mám strach ☹(

home123
11. jan 2016

@sashko24 no príjemné to nebolo, ale trva to par sekúnd, dá sa to vydrzat, stehy mi nevyberali, nechali mi ich v nose, vypadli samé.

sashko24
11. jan 2016

@home123 Uff, takže sa ešte mám na čo tešiť, aj keď dobre, že to už pôjde preč, veď už týždeň nedýcham nosom ☹(

home123
12. jan 2016

@sashko24 no čo?dalo sa to vydržať? 🙂

sashko24
12. jan 2016

@home123 Júj, no, mne robili aj špičku nosa a to otvorenou metódou, takže som mala stehy aj zvonku nosa...to vyberanie stehov dosť bolelo, potom prišli na rad tie lamelky plastové, jedna dierka bolela, lebo bola priškvarená k nosu skrz krv a druhá nebolela vôbec...mám to za sebou, našťastie, len nos mám opuchnutý, takže výsledok zatiaľ nie je podľa predstáv 🙂

jaq
19. jan 2016

Baby a robili niekomu z Vás turbinoplastiku, FESS aj septoplastiku naraz? Koľko budem cca na PN? Lebo neviem či to tu v práci bezo mňa zvládnu ;).

sashko24
19. jan 2016

@jaq Mne to robili, tak týždeň cca.určite...najviac 10 dní, podľa toho čo robíš..

jaq
19. jan 2016

@sashko24 Ďakujem, to by šlo. Robím v škole (kancelária), ale mám astmu - inhalačné kortikoidy a iné autoimunitné ochorenie a som na imunosupresívnej liečbe - nízkodávkova chemoterapia (čiže ťažšie sa mi hoja rany). Tak dúfam,že to za tých 10 dní dam aj ja 🙂. A nebolelo to? Ako zákroku sa neobávam, skôr narkozy :D, nemám ju rada.

sashko24
19. jan 2016

@jaq bolesť mám, lebo mne robili aj špičku nosa ale dá sa to vydržať..

jaq
19. jan 2016

@sashko24 Ďakujem 🙂

milka_13
8. feb 2016

Má niekto skúsenosti aj s operáciou nosovej priehradky v Piešťanoch?Malo by to byť v rámci jednodňovej chirurgie. Dajte vedieť prosím, synovi by to mali robiť.