Vybočenie nosovej priehradky a septoplastika. Má niekto s tým skúsenosť?

elinka27
23. jan 2009

Čaká ma operácia nosovej prepážky pretože ju mám vybočenu, v dôsledku čoho sa mi často opakovali zápaly dutín a ďalej mi našli v nosovej dutine cystu.
Rada by som vedela, či s tým má niekto skúsenosti, ako to celé prebieha a ako dlho ste boli v nemocnici,poprípade sa liečili doma.A aké sú riziká a pod.Ak má niekto skúsenosť napíšte,dosť som z tej operácie nervózna.

martina_91mf
19. feb 2016

Zdravím, čítala som články ohľadom septoplastiky a turbinoplastiky. Dlhé roky mám problém so silnou alergickou nádchou a ťažším dýchaním hlavne koncom leta a začiatkom jesene. Dýchala som len ústami a tak som šla 2 roky dozadu na ORL, kde mi odporučili pri nelepšení laser turbinoplastiku. Avšak bolo mi lepšie ale o rok opäť koncom leta to isté, tak opäť odporúčanie a rozmýšľanie nad chirug. zákrokom avšak ja som sa toho bála a povedali že nie je to akútne ale mohlo by to pomôcť. Mala som len zväčšené nosné mušle. ale došiel ďalší problém so sluchom, ak niekto tichšie rozpráva slabo rozumiem a treba mi opakovať vety. Tak som šla na orl kde mi robili audiomeranie aj primar v nemocnici na druhý deň a že to mám pravdepodobne z tej alergie a už mám aj vybočenú prepážku doľava + zväčšené nosné mušle a zhrubnutu sliznicu. Že sluch sa poškodil kvôli tomu. ODporučil mi porozmýšľať nad operáciou, ale nemôžem hneď lebo ma čakajú štátnice. Tak sa odhodlávam ísť v lete niekedy, lebo už ak mi to poškodilo aj sluch tak pôjdem. Primár mi však napísal septoplastika s turbinoplastikou. Bojím sa, čo ma čaká a ako dlho sa budem zotavovať. Neznášam nemocnice a nikdy som nebola na nejakej operácii . 😢

hecer
29. mar 2016

Ahojte,bola som pred týždňom na septoplastike nosa ,všetko sa dalo vydržať až na tie chrasty čo sa mi vytvorili,dlahy my majú vyberať zajtra.Preplachujem Vincentkou.Som z tých chrást nervózna.Vraj s nosom nemanipulovat.Robili mi to v NR.

jaq
30. mar 2016

@hecer Dávaš si do nosa Nisita masť? Mne tá najviac pomáha ja som 2t po operácií.

cencul252
30. mar 2016

Ahojte bol niekto na operácii vybočenej nosovej prepážky v Banskej Bystrici?Mne to hrozí a mám strach...viete o nejakom dobrom lekárovi ORL vo Zvolene,alebo V BB?Ďakujem

sashko24
30. mar 2016

@cencul252 dr.Kovac

hecer
30. mar 2016

@jaq práve dnes si som ju kúpila.Dnes mi doktor nos vyčistil,no bolo to nepríjemné.Dlahy sú ex.Tak už sa to bude zlepšovať. Som týždeň po operácii. 🙂

hecer
24. apr 2016

@martina_91mf Nemaj z toho strach. Nepríjemné je vyberanie tamponády na druhý deň
po operácii a o týždeň fólie čo zaisťujú prepážku. Inak bola som 24 marca a už je to v pohode. Musím dávať pozor, aby som si nebrnkla do nosa ,je to ešte trocha citlivé . Inak OK moc mi to pomohlo môžem v pohode dýchať. Vybočenie som mala na pravú dierku nosa. Ahojki.

martina_91mf
25. apr 2016

@hecer Ďakujem pekne za odpoveď. Tak už len sa objednať a uvidíme ako to bude. 🙂

peterjakubik
25. apr 2016

Na rovnakej operacii som bol pred par rokmi. Hospitalizacia bola 1 den, resp rano som prisiel, poobede operacia a na dalsi den domov. Operacia bez problemu, po prebudeni z narkozy samozrejme bolesti. najnechutnejsie bolo asi vytahovanie gazy po operacii dalsi den, by som neveril kolko sa jej tam vojde. Komplikacie som dalsie dni nemal, v pohode som aj odsoferoval domov. Hojenie vcelku OK, po operacii dali do nosa este take plastove rurky, ich vytahovanie po case bolo bolestive, bo sa mi jedna strana trochu zarastla a zapalila.

Po cca 2 rokoch sa cysty ale objavili znova, zatial som to neriesil.

tanika
30. apr 2016

Je tu niekto kto takúto operáciu absolvoval v nemocnici TN? Dik za info

fefe13
10. máj 2016

Ahojte vsetci ,mne vypisala doktorka septorynoplastiku , poslala ma na cukrovu k.panovi dolezalovi na nho som.citala same zle recenzie tak som.sa rozhodla oslovit p.sicaka z ruzomberku. Bojim.sa jak hovado ale co uz .vobec netusim.co ma caka . Ma s tym.niekto skusenost ?

amanda12
1. júl 2016

@latvia ahoj aj mna bude operovať prim. Husťak, ako to v tej nemocnici prebieha? kedy je príchod? den pred či v ten den? Ako dlho trva operacia? A ako dlho ťa držali v nemocnici? Ked vyberu tie tampony? vyzeraš potom normalne? či je opuchnutý nos, kruhy pod očami atd? Po akom čase dokážem normalne fungovať a vyjsť medzi ludi a do práce? :D Ďakujem

latvia
8. júl 2016

@amanda12 ahoj, nie som este po termine s prispevkom? 😅 ak ides do vojenskej nemocnice, tak prichod je rano, tusim o 7? uz nepamatam.operacia trva rozne dlho, zavisi od nalezu, okolo hodinky priemer, domov som sla tusim den po operacii, alebo 2.den? vtedy aj vybral tampony. vyzeras potom normalne 😀 nos som opuchnuty nejak viditelne nemala, ziadne kruhy ani modriny pod ocami, pokial ti nerobia aj plastiku nosa, tak nie je dovod na nejake modriny alebo ine zvlastnosti. fungovat dokazes hned jak prides domov, po tyzdni je to uz lepsie, ale uplne ze dobre ti bude az po cca 4-6 tyzdnoch. Mne nakazal byt doma 4 tyzdne, kedze pracujem v infekcnom prostredi, ale som mu vravela, ze nemozem, tak som sla do prace po 2 tyzdnoch. pre mna asi najhorsie bolo vyberanie nosovych folii po 14 dnoch od operacie, je to sice rychle, ale pre mna velmi neprijemne.

amanda12
12. júl 2016

@latvia dakkujem :D

cupek
11. aug 2016

Má niekto skusenosti z operáciou nosovej priehradky v nemocnici v Humennom?

ludiska
21. aug 2016

@cupek ja idem zajtra,tak ked to nie je neskoro, mozem potom napisat 🙂 alebo si uz bola?

cupek
22. aug 2016

@ludiska ja sa mám rozhodnuť na termín kedy mám ísť,takže chcem vedieť ako to tam prebieha.

jaq
22. aug 2016

@cupek
@ludiska Baby, ja som síce z KE a už 2x som absolvovala priehradku,ale môj lekár (iný) hovoril, že najlepšia nemocnica na operácie orl je v Humennom! Takže sa nebojte, dobre bude!!! Držím palce!

ludiska
23. aug 2016

@cupek tak uz som doma...v pondelok rano na 7 som tam bola prijata, primar Hrisnko ma este raz vysetril a vysvetlil mi, co mi bude robit..velmi mily lekar...potom ma dali na izbu a asi okolo pol 11 ma zobrali na salu...nieco po druhej som sa prebrala uz na izbe.. sestricky stale chodili a pytali sa ci nieco nepotrebujem, noc bola tazka lebo sa nedalo dychat, len ustami, rano o 7 bola vizita, potom vybrali tamponadu z nosa, nemala som ziadny problem, okrem krvacania a o 8 som uz isla domov..cely personal je tam velmi mily, prijemny a ochotny

fefe13
9. sep 2016

@mojsap mna to caka 22septembra u pana sicaka idem zBA tam vraj je odbornik . boli ste u nho

veaaa
9. sep 2016

zmenil sa vam tvar nosa?

jaq
9. sep 2016

@veaaa po 1 nie, po 2 hej :( nepáči sa mi

eriksonka1234
9. sep 2016

Mňa operovali včera v súkromnej klinike v Seredi, Dr.Sabo, odstraňovali mi zápal z klinovej dutiny, vybrali polyp, cystu a zužovali nosové mušle, celé to tvalo cca 2 hod., na sále som bola o 11.00h a o 19.00 som už ležala doma, noc bola ťažká, lebo som nemohla dýchať, a krvácala som pri každom pohybe, či prehltnutí, ale dnes mi je už lepšie, bolí ma hrdlo, ale inak tá bolesť je v pohode. V nedeľu idem na čistenie a odsávanie a vo štvrtok kontrola. Som šťastná, že to už mám za sebou, lebo mne zápal klinovej dutiny mohol spôsobiť zápal mozgu. Takže mám ,,novú" hlavu za pár hodín 🙂

betty73
13. sep 2016

@elinka27 ahoj,mojmu synovy zistili,ze Dg; vybocenie nosovej priehradky a hypertrofia nosovych musli,vobec neviem co to je,my mame casto laryngitidu,poslali nas na vysetrenie a toto mu zistili,od ktorych rokoch sa robi detom operacia?dakujem.

eriksonka1234
13. sep 2016

@betty73 mňa na to operovali v detstve, keď som mala 10 rokov, ale myslím, že v 6 tich by to už tiež mali robiť, ale ja si osobne nemyslím, že to súvisí s laryngitídou, pokiaľ vie dýchať cez nos, tak by som ešte rok počkala, tá laryng. sa pomaly začne zlepšovať 🙂 , mám to odskúšané na synovi

betty73
13. sep 2016

@eriksonka1234 stale pluva hlieny,boli sme s uskami na nejaky pristroj a ma prave usko zahlievany a aj sa stazuje,ze ho boli a potom na rengene ma pravy nostek zahlievany,on kasel ma taky hruby,niekedy sa mu tazko dycha,tak o 2 mesiace mame ist na kontrolu a uvdime co povedia,mne zistili,ze mam prieduskovu astmu,co musim pouzivat sprei.

eriksonka1234
14. sep 2016

My si môžeme ruky podať, moja dcéra je astmatička je celý rok na liekoch a sprejoch, to, čo spomínaš so synom- dcérku mi v novembri min. roka operovali na nos a ušká, nie je to nič hrozné, a super sa to zlepší, do uška mu dajú také ,,trubičky", aby sa mu prevzdušnili, to potom vyberú. Nájdi si súkromnú jednodňovú kliniku, ráno mu to spravia a poobede ide domov, keď má takéto problémy, nečakala by som ani dva mesiace, samé sa to nezlepší

betty73
14. sep 2016

@eriksonka1234 dakujem za inf.

daniela1978
9. máj 2017

Ahojte, staršia téma, ale pridám do nej. Som 11 dni po septoplastike a turbinoplastike. Bola som zavisla od kvapiek do nosa, mala som vybočenu prepažku. Bolesť sa dala vydržať, horšie to je s dýchaním ústami a prva noc s tamponami v nose bola príšerná. Zatiaľ dycham väčšinou ústami, obcas sa podarí nosom. Nos si neustále preplachujem, tvori sa mi neuveritelne množstvo hlienov.

lenocka5685
13. máj 2017

Chcem sa spýtať ako sa má správať r vyplachovat nos po septoplastyke muž je 5 dní po operácii a dali mi domov rostok NACL vraj si to stým má vyplachovat tak sa chcem spýtať ako ste si ho vyplachovali ďakujem