Vybratie žlčníka a následky. Máte nejaké informácie?

kulinan
6. máj 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať, či vás po operácii žlčníka - po jeho odstránení - informovali o tom ako funguje telo dalej bez tohto orgánu, či vám povedali aké sú riziká fungovania bez neho, že je zvýšené riziko k rakovine hrubého čreva. Ja som po operácii, a takéto informácie som sa dozvedela z internetu a dosť ma prekvapili. Treba si dávať pozor,užívať probiotika a zvíšiť príjem vitaminu C . Ako ste na tom vy? Máte nejaké informácie?

futbal123
11. mar 2022

@kovacka1
Ďakujem. A to vám predpísali na obvode alebo na gastro?

bibi21
16. apr 2022

@kovacka1
Ahoj ja som 3 tyzdne po operacii žlčnika, stale citim aj po dietnych jedlach taku tupu bolest alebo tlak pod pravym rebrom. Je to normalne?

futbal123
17. apr 2022

@bibi21
Mne povedala obvodná, že to potrebuje aj mesiac a keď mi to neprejde, pošle má na gastro. Už to mám lepšie, potrebuje to svoj čas, ale ešte stále ma nadúva a mám takú bolesť v pravej strane ale nie vždy. A už som jedla aj vyprážané, skúšam. Dúfam, že to postupne ustane, ak nie budem sa pýtať na to gastro. A keď som sa stále sťažovala, bola som aj na sono, či sa neupchavaju žlcovody, ale všetko bolo našťastie v poriadku.

bibi21
17. apr 2022

@futbal123 aha tak to ano, na sone vidia aj zlčovody? Ja som myslela že na laparo operacii uvidia aj žlčovody a skontroluju ich. Ja som mala kooec 1mm kamienkov.

futbal123
18. apr 2022

@bibi21
Áno pri operácii ich vidia, dokonca aj vyčistia, ale dokážu dá potom u niekoho zaniesť. Mne podarovali 16 mm kamienok.

bibi21
18. apr 2022

@futbal123 ved toho sabojim ze sa to znova stane a upcha sa to. Treba vraj vela pit, pred spanim vypit 2dcl vody.

futbal123
19. apr 2022

@bibi21
To neviem , moja mama má po operácii aj 25 rokov a v pohode, zje všetko. Chce to svoj čas a hlavne nehľadať po internete hocičo, aj ja som s s tým prestala. Potom si človek len namýšla.

spadzira
20. júl 2022

@futbal123 ahojky, prosím sa,ako si dopadla,ešte máš tie bolesti? Ja som týždeň po operácii a mávam bolesti v mieste žlčníka ako pred operáciou 🙄

spadzira
20. júl 2022

@bibi21 ahojky, prosím sa,ako si dopadla,ešte máš tie bolesti? Ja som týždeň po operácii a mávam bolesti v mieste žlčníka ako pred operáciou 🙄

futbal123
21. júl 2022

@spadzira
Ahojte, aj ja som mávala také bolestii po operácii, ale chce to svoj čas a teraz úplne super. Zjem všetko, neobmedzuje stravu a v pohode.

bibi21
21. júl 2022

@spadzira ahoj neboj to prejde, mne to trvalo 2 mesiace kým sa všetko upravilo, teraz jem už všetko. držím palce 🙂

rebekina_mamca
7. aug 2022

@spadzira ahoj môžem otázočku? Ty si mala týždeň po operácii bolesti len na pravej strane? Ja som 4 dni po operácii ledva si sadnem bolia ma tie rany, stále ležím, chodím Max na wc a zapáliť si. Aj to keď stojím 5 minút už ma to bolí všade po celom bruchu. Strašne som ubolena neviem či je to normálne. Išla som laparoskopicky

futbal123
8. aug 2022

@rebekina_mamca
Ja som mala bolesti len v ľavej strane, nikde inde. Všetci majú bolesti v pravo a ja od samého začiatku v ľavo. Ale doktorka povedala, že je to jedno, na ktorej strane. A keďže som sa tiež sťažovala, že ma to boli, urobili mi sono, či mám priechodné žlcovody.

rebekina_mamca
9. aug 2022

@bibi21 ahoj môžem sa spýtať. Ja som 5 dní po operácii žlčníka. Mám strašne tlaky v žalúdku až sa mi točí v hlave 😭 a je mi na zvracanie. Mala si to?

bibi21
10. aug 2022

@rebekina_mamca oo to veru nie..ťažobu som skor cítila asi mesiac a hnačky som mala. Ale všetko prejde. Opýtaj sa na to hlavne dr. ked pojdeš stehy vyberať.