Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Operácia sleziny 12 ročnej dcérky

friend78
18. okt 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti po operácii sleziny. Či treba dodržiavať nejakú diétu, užívať lieky, na čo treba dávať pozor, prípadne či býva človek často chorý po odstránení sleziny. Prípadne ako je to pri odstránení iba časti sleziny. Moju 12 ročnú dcérku asi čaká operácia sleziny, prípadne jej ju chcú odstrániť celú. Ďakujem.

yukki
18. okt 2012

Ahojky, ja už roky nemám slezinu. Ale názory lekárov Boli rôzne....jedni zalamovali rukami kde všade mám byť sledovaná a na čo všetko očkovaná, druhí tvrdili, že už nebudem môcť nič fyzické robiť, tretí mávol rukou, že to nič...no na všetkom je asi trochu pravdy. Treba bude dať pozor možno trošku šetriť pečeň, lebo tá sčasti preberá funkciu sleziny.Lieky som ja nikdy neužívala v súvislosti s tou operáciou žiadne, len nejaký mesiac po operácii Anopyrin či čosi také, riediace krv...chorá bývm veľmi často, ale nakoľko som bola taký chcípalek odjakživa tak to nemôžem pripísať slezine. Teraz sa mi pridružili rôzne iné ochorenia, ale teda nejak špecialisti nevidia súvis s chýbajúcou slezinou...

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_pn
21. okt 2012

aj mne vybrali asi v tom veku. pamatam sa, ze som brala potom daky cas antibiotika a vitaminy, ale inak sa moj zdravotny stav zlepsil. teraz som zriedkavo chora, krvny obraz mam normalny a mam zdravu dceru.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli