Vyliečil sa niekto z tetánie?

katka.sp
4. júl 2019

ahojte, dostal sa niekto z tetanie, ale je aspon tak , ze dokaze fungovať? dik

megba
4. júl 2019

@katka.sp moja sestra to ma, ale momentálne už rok bez príznakov, berie magnezko stále a cíti sa dobre. Snaží sa vyhýbať stresu, ale to sa asi ťažko dá ovplyvniť. Tuším brala zo začiatku aj lieky na srdce, ale tie už mohla vysadiť.

rosette
4. júl 2019

@katka.sp ja som sa z nej dostala a cele roky som fungovala.momentalne sa mi znova vracia,ale to už presne poznám svoje telo a viem,prečo.ak chceš napis.

limetka69
4. júl 2019

aj ja som sa z nej dostala a uz 4ty rok som ok, 😊

ivka0412
4. júl 2019

Ja beriem magnézium a Frontin. Mám to mesiac a robím preto všetko aby to bolo ok.

katka.sp
autor
4. júl 2019

@rosette a ako??? :(

ivka0412
4. júl 2019

Baby poraďte tie čo ste stoho vyšli. Ja chcem byť zase samostatná . 😭

katka.sp
autor
4. júl 2019

@ivka0412 aj ja:(

ivka0412
4. júl 2019

@katka.sp Ty aké berieš vitamíny? Iba magnézium? Lebo čo čítam po fórach tak vraj vitamín D je ok.

eliska13
4. júl 2019

@ivka0412 liecis sa u neurologa?
Velke davky magnezia, vapnika dobra strava, pitny rezim, spanok, nezit v strese, sportovat prechadzky...prioritne to vznikne nizkymi mineralmi clovek sa toho zlakne a uz je v tom aj psychika co, ak....odpadnem, bude sa mi tocit hlava, pride mi zle, slabe nohy...kto to ma uz takto zle dostane na chvilu lieky na ukludnenie, ale potom je to len na cloveku samom...treba zmenit zivotny styl nenahanat sa, ber to tak, ze telo Ti ukazuje, ze nieco robis zle....kava, unava, nevyspatie vsetko to zhorsuje....je to neprijemne, ale nie je to choroba....

eliska13
4. júl 2019

@ivka0412 aj ten je fajn 90%ludi ma malo magnezia, d vitaminu

ivka0412
4. júl 2019

@eliska13 Zatiaľ sa neliecim u neurológa. Mám to od obvodnej. Magnézium a Frontin. Mám sa lepšie. Doktorka mi povedala že mám vypustiť stres,že to všetko je o hlave. Mám dní kedy je všetko ok. Ak na mňa to príde tak si poviem čo som šalená? Pijem veľa vody. Mám deti ktoré mi dávajú energiu .Ja som si myslela že mám blok nakoľko spala som pod dcérou(máme poschodovu posteľ)a v noci som sa zľakla že spadne na mňa. A od vtedy bum. Ináč ja kávu musím kvôli nízkemu tlaku.Tak že skúsim si nasadiť aj vitamín D.

eliska13
4. júl 2019

@ivka0412 doktorka ma pravdu, ale je to tazke ja viem.Ako pride tak odide, ale nesmies sa toho zlaknut, lebo to je potom zacarovany kruh.Zeny a hlavne s malymi detmi su v permanentnom strese a potom pridu taketo stavy.aj ja mam nizky tlak tiez pijem kavu.Ten Frontin je dobry trocha Ta ukludni a zabudnes na uzkosti neprijemne stavy.

ivka0412
4. júl 2019

@eliska13 Ďakujem Ti. Ja mám deti 18r,10r,9r,7r. Tak si ma povzbudila. Ja mám silný záväzok:dostať sa s toho čím skôr. V novembri má čaká stužková. Tak že myslíš že vitamín D mám skúsiť tiež?😘

lauriik
4. júl 2019

Ahojte baby, mne sa podarilo z toho dostat. Zo zaciatku mi pomahali velke davky magnezka ale stale som mala trochu stavy uzkosti. Postupne som zacala experimentovat, vynechavala som rozne jedla (lepok, cukor, maso, alkohol) a pozorovala som sa a zistila som, ze mo tieto zachvaty sposobuje cukor. Som bez cukru uz vyse roka ( dam si kolacik mozno jeden za 2 mesiace, inak papam iba sladke ovocie) a je mi super. Mala som odvtedy asi len jeden uzkostny stav, ked som vypila pol litra burcaku. Vobec mi nedoslo, kolko je v tom cukru. Drzim palce kazdemu kto s tetaniou bojuje.

lauriik
4. júl 2019

Jo a ešte mi pomohlo celkove zmenenie myslenia. Nic moc neriesim, nestresujem sa, nejak bolo nejak bude 😊 Tesim sa z malickosti a snazim sa nic si nebrat osobne 😊

ivka0412
4. júl 2019

@lauriik Ja akurát do kávy si dávam cukor.😂

ivka0412
4. júl 2019

Ja beriem toto magnézium. Tam píše že len 1 na deň. Beriete niekto také alebo treba iné?

eliska13
4. júl 2019

@lauriik toto je to, co pisem😀ucim sa tak zit je to mega tazke.

eliska13
4. júl 2019

@ivka0412 najlepsie magneziuom je od neurologa na predpis magnosolv to sa dava na tetaniu, uzkosti
Zalezi ake soli to obsahuje nie je MG ako MG

lauriik
4. júl 2019

@ivka0412 Fakt? Lebo cukor je vsade mozne, to si clovek ani neuvedomi. Pecivo, zemiaky, zavariny, konzervy rozne, pivo, vino, strukoviny,...

ivka0412
4. júl 2019

@lauriik Ja nepijem alkohol😂už 10rokov.

talbotko
4. júl 2019

ahojte... taktiež mám diagnostikovanú tetániu... ale mám aj iné zdravotné problémy... len ma zaujíma, mali ste niekto ako jeden z príznakov stratu zraku? (hmlisté videnie, resp. strata zraku na jedno oko v trvaní cca 15-20 minút?) neviem, či to môžem pripísať tetánii....

ivka0412
4. júl 2019

@eliska13 Môže predpísať aj obvodný?

darci17
4. júl 2019

@ivka0412 áno môže, mne ho píše obvodná.

ivka0412
4. júl 2019

@darci17 Ďakujem. To sú tabletky? Pomôžu?

katka.sp
autor
4. júl 2019

@talbotko ano a zrak ok, mam dioptrie, kazdy pol rok kontrola a vse ok a mam pocit, ze n3vidim a zahmlieva sa mi

darci17
4. júl 2019

@ivka0412 nie to je prášok, pomáha.

mrsava
4. júl 2019

@katka.sp Áno aj ja,mne pomohla viere,denne sa modlim ruženec chodím na rôzne púte,lekári mi len dávali lieky všetko som vyhodila.Veľa šťastia😀

zuzi0911
4. júl 2019

Tu jediná cesta je... Keď ti prichádza zle, dat sii magnézium a nesustredit sa na to nevšímat si a nájsť si činnosť, ktorá ťa od reaguje. Najhorší je stres a únava.

ivka0412
4. júl 2019

@zuzi0911 Čistá pravda.