Tetánia a pôrod

14. apr 2023

Ahojte, máte náhodou niekto skúsenosti s prirodzeným pôrodom keď máte hyperventilačnu tetaniu? Ja mám ťažký stupeň tetanie ( záchvaty, závrate a pod) a bojím sa prirodzeného pôrodu. Dal by mi lekár doporučenie na sekciu? Máte s tým niekto skúsenosť?

louise
14. apr 2023

Ja som mala obe sekcie kvôli tejto diagnóze. Neurologička nechcela ani počuť prirodzene. Mám tetániu a migrény s aurou.

nafka0483
14. apr 2023

Ja tiez migreny s aurou a hyperventilacna tetania ale nastastie mam zachvaty len parkrat za rok. Aj ked posledny mesiac tehotenstva migrena kazdy druhy den.

Rodila som vaginalne, nechcela som ani pocut o sekcii 😅 Nastastie neurolog povedal ze to nie je problem, ze mozem.

autor
14. apr 2023

Ja mám tiež popri tejto diagnóze veľké problémy s migrénami. Posledný rok ich mávam s malými prestávkami takmer každý deň. Preto sa bojím, že keď je moja tetania takto silná, tak by mohla predstavovať problém

nafka0483
14. apr 2023

Urcite sa porad s neurologom. Najlepsie pozna tvoj stav a vie odporucit ako by si mala rodit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre