Vynechanie menštruácie zo stresu?

satanca
12. feb 2019

Ahojte baby, menštruáciu som mala naposledy 21.12, v januári mi vôbec neprišla a teraz je polovica februára a stále nič. Testy som si porobila, tehotná niesom. Doposiaľ som ju mala ako hodinky, avšak teraz som mala obrovsku stresovú záťaž - skuskove extrémne ťažké, plus chirurgická extrakcia komplikovaných osmičiek - môj prvy zubársky zákrok (nemam ani obyčajný kaz!) a bol to pre mna panicky hystericky strach... môže to byt z toho, že mi to neprišlo? A teraz mám take zvláštne bodanie a pichanie v podbrušku... ale menštruačné bolesti ani príznaky nikde... mám ísť ku gynekológovi, alebo pockat kým sama nabehne? Totiž nie som zástancom pichanie vyvolávacej injekcie na menštruáciu a čo iné mi doktor pomoze? Poraďte :(

darina746
12. feb 2019

Jasne, ze moze. Ono sa mrchy nezdaju, no su praveze dost haklive na stres a kazda zena ich ma inak. Ono pokial meskanie netrva prilis dlho a mas nejake tie naznaky, ze by uz mohli prist, tak by som s vyvolavackou este pockala

moonlight1210
12. feb 2019

@satanca mozno by som tomu dala cas do pravdepodobneho zaciatku dalsej menstrucie (vypocitaj si, kedy by bolo normalne prisla, keby si ju mala vo februari). a ked nic, tak by som sla k doktorovi.

moze to byt stres. a moze to byt zhoda okolnosti a prave v obdobi stresu sa ti prejavi, ze mas trebars cystu, a preto ti zacne blbnut menstruacia.
ale navonok to vyzera, ze za to moze stres.

eliska1986
12. feb 2019

ano moze byt stres,z vlasnej skusenosti potvrdzujem ze stres je svina

lamadea
12. feb 2019

Ahoj, ja mám s týmto osobnú skúsenosť. Menštruácia chodila ako hodinky stále na deň presne. No prišiel stres, resp. vyvrcholenie stresoveho obdobia a menstruacia nikde. Dva mesiace som ju nedostala, priserne ma svrbelo cele telo a po vsetkych možných vyšetreniach mi bolo povedané že STRES bol príčinou všetkého. Takže tak.

diankadop
12. feb 2019

@satanca ano, moze ti meskat z toho vsetkeho stresu, ktory si v poslednej dobre zazivala. Byt tebou este nejaky cas pockam a ked nepride, tak by som isla ku gynekologovi. Da ti vyvolavacku a bude vsetko ok

mpg
12. feb 2019

Možno by bolo dobré si urobiť aj bylinkový čaj - rebríček obyčajný a piť ho denne nejakú dobu.

mihula
12. feb 2019

aj ja som mala pravidelný menzes,ked mi mamina zomrela,nedeostala som ju 3 mesiace,urcie stres zohra v tele ženy velke zmeny.