Vyrážala vám niekedy bolesť chrbtice aj do brucha?

belaavah
25. okt 2014

mám bolesti rebier a chrbtice, bolí ma občas aj ľavý bok a občas to cítim aj na ľ. strane brucha a cez panvu do krížov. . .

misskate1
26. okt 2014

Áno, je to možné. Bolesti chrbta vedia vystrelovat do celého tela

17alexis
26. okt 2014

Keďže si registrovaný(á) ako chlap (podľa obrázku), tak z mužského pohľadu neviem. 😀 Ak si baba, tak teoreticky by to mohlo byť aj niečo gynekologické. Ja osobne mám endometriózu a tá sa mi prejavila podobne ako keď máš pokazený žalúdok. Žiadne typické príznaky u mňa neboli. Pani, čo bola so mnou v nemocke, mala tiež endo a to sa jej prejavilo podobne ako píšeš ty. Samozrejme, neber to ako strašenie, lebo ak chceš ešte deti, tak to je trošku "strašiak" podľa lekárov. Zájdi na sono, ak tam niečo bude, vezmú ti krv a dr ti navrhne ďalšiu liečbu. Alebo choď k všeobecnému, nech s tebou niečo robí. Držím palce. 🙂

desszi
26. okt 2014

ano, to je viac ako pravdepodobne, ze je to od chrbtice, treba navstivit chiropraktika, ten da chrbticu na miesto, naprave chrbtice sa venuju aj niketori sportovi lekari, ak je niekto zatazeny na lekarov a potom, ked akutny stav odozneje, tak sa starat o chrbticu - posilnovat chrbtove a brusne svaly, chodit na masaze a chranit sa pre nachladnutim ktorejkolvek casti chrbtice

lukibeba
26. okt 2014

áno môže, ale mne sa podobným spôsobom prejavoval obličkový kameň. Rebrá ako keby mi strúhali na strúhadle a občasná zvieravá bolesť v ľavom boku. Požiadaj niekoho z blízkych, aby ťa plochou rukou / otočenou dlaňou hore/ tak primerane,bez väčšej sily udrel v oblasti pod rebrami na strane,kde ťa bolí. Ak zacítiš silnejšiu bolesť, je to s najväčšou pravdepodobnosťou cestujúci šuter v obličke. Radšej choď k lekárovi, nech vieš na čom si 🙂

nutrimas
26. okt 2014

Samozrejme, ze moze, sposobuje to svalovy spazmus, zrejme z pretazenia...Svaly je treba najskor uvolnit (odporucame jap.tlakovu masaz shiatsu alebo myofascialne techniky) a potom pravidelne cvicit, aby sa vytvoril pevny svalovy korzet a svalsto bolo v rovnovahe. Pri problemoch s chrbticou bolesti mozu vyzarovat aj do koncatin - HK u krcnej chrbtice, DK u driekovej chrbtice.
Velmi vhodne ako aj v ramci prevencie, alebo aj v akutnych stavoch je cvicenie SM system. Prevadzkujem masersky salon, zaroven som lektorom a cvicitelom tejto metody na SK. Kazdemu klientovi prisposobujem individualny cvicebny plan podla bolestivosti, kondicie, diagnozy, na zaver vzdy vykonavam tzv. manualne techniky.
Bolo by dobre, keby ste si nasli vo svojom okoli cvicitela, ktr. Vas nauci zaklade cviky, neskor si uz mozete cvicit doma sam.
Pripajame ofic. stranku autora metody Dr. Smiska, je najdete viac info:
www.smsystem.cz
@belaavah
Vsetky potrebne cvicebne pomocky najdete na nasom eshope, prip. v PROshope na MK.