Vyše týždňa kašlem a mám nádchu, antibiotiká nezabrali, čo mám robiť ?

lucia851
2. feb 2020

Ahojte,uz vyse tyzdna kaslem a mam nadchu stale smrkam,dostala som antibiotika ale vobec mi nepomahaju,aj kvapky od kaslu si davam a neprechadza,mi to.co mam robit?mam ist zasa k obvodnemu?

elenatomasova
2. feb 2020

@lucia851 Asi najlepšie bude ísť, treba to doliečiť poriadne aby sa choroba nevrátila.

kika831
2. feb 2020

@lucia851 ak je to viroticke tak antibio len zatazili organizmus a tym spomalili obranu tela. Navyse tieto virozy mozu trvat bez problemov aj 2 tyzdne. Takze nasadit kvalitne probiotika, vit C. A pre istotu by som zabehla opat k lekarke.

lucia851
autor
2. feb 2020

Probiotika beriem,aj vitamin c,a behnem k tomu lekarovi

tslobik
2. feb 2020

@lucia851 Ak nezabrali, buď máš ochorenie spôsob. vírusom a musíš to len vyležať a liečiť posilňovaním organizmu vitamínmi, čajmi a pod. Alebo ak bakt. tak nasadené zlé antibiotiká. Navštív lekára alebo si sprav CRP test.

deti95060810
2. feb 2020

horúčky?

anonym0001
2. feb 2020

@lucia851 odporúčam kúpiť sprej do ucha so slanou vodou, sprej do nosa s morskou vodou a kloktat slanú vodu. Používať denne aspoň 3x. Do 3 dní si zdrava.

lucia851
autor
2. feb 2020

Horucky nemam.ucho ma neboli,a spreje do nosa s morskou vodou mi nepomahaju,hrdlo ma neboli.Len kasel mam a sople

lenka2710
2. feb 2020

@lucia851 a prečo ti dal hneď dr antibiotika?? Mal urobiť crp, možno máš len bežné nachladnutie a na to ti antb prd pomôžu! A okrem toho kašeľ môže trvať aj niekoľko týždňov 😉

lucia851
autor
2. feb 2020

Lebo si myslel ze mam zapal hltana,lebo ma par dni bolelo aj hrdlo

tslobik
2. feb 2020

@lucia851 Veď to tiež býva vírusové. Mňa bežne pri virózach bolí a škriabe hrdlo.

lucia851
autor
2. feb 2020

Ja neviem ci nemam chytene aj priedusky,pijem paralen napoj a stale uz vyse tyzdna mam nadchu

gabika0825
2. feb 2020

@lucia851 Zrejme tvojmu lekárovi ide iba o zisk... to čo máš sú prejavy obyčajného vírusu, ktorý je úplne normálny a každý aj laik vie, že na to nezaberajú antibiotiká... dal ti ich úplne zbytočne. Mne toto robila tiež lekárka. Prišla som kludne aj s nádchou, nič ine a predpisala hneď antibiotika, ledva sa na mňa pozrela. A potom som ju zmenila lebo mi to prišlo bizardné že mi na nádchu predpíše 2 druhy antibiotík ... ale bohužial vela je takých lekárov... a tebe radím aby si to iba vyležala, poctivo ber cečko, ovocie, poriadne jesť ľahké výživné jedlá a veľa čaju a vody... hneď ti bude lepšie 😉

lucia851
autor
3. feb 2020

Ja hrozne kaslem a v noci sa az dusim z toho kaslu.a ani od kaslu mi nezaberaju kvapky ani sirup.Zajtra idem znova k lekarovi

eliska105
3. feb 2020

typická vírusová infekcia... tými ATB si si pravdepodobne len predlžila liečbu...
určite žiadaj o CRP

lucia851
autor
3. feb 2020

Kasel je virusova infekcia?a co ak mam zapal priedusiek?to uz virus nie je

iva812
3. feb 2020

@anonym0001 Zhrňme si to morská voda do ucha, do nosa, do hrdla..., vymenovala si všetko??

iva812
3. feb 2020

@lucia851 Či ísť k obvodnému? Sú dve moznosti:alebo pôjdeš alebo nie.

lucia851
autor
4. feb 2020

Antibiotika uz nechcem ani vidiet taku mykozu mi sposobili ze moze skriabat stenu.Si radsej kupim len nieco na suchy kasal .

gabika0825
4. feb 2020

@lucia851 tak sa rozmysli čo vlastne chceš 😀 píšeš že pojdeš k lekárovi a potom napíšeš že atb už nechceš vidieť. Myslíš si že čo spraví lekár? Dá ti ďalšie a ďalšie až ich budeš brať a vyliečiš sa, alebo skôr prechodíš chorobu bez liečby lebo atb ti toto nevyliečia... kašel je len prejav k chorobe, prechladnutiu, je to ako doprovod k chorobe. Ak chápeš. Kašel nie je ako diagnóza. Ja ti radím poriadne to vyležať keď tak si spraviť cibulový sirup a od kašla sa ti ulaví