Vyšetrenie očnej sietnice

25. aug 2023

Ahoj .bola som na očnom vyšetrení a pani lekarka mi skontrolovala zrak dioptriu a pýtala som sa na sietnicu.. videla som na stránkach súkromných očných ambulancií stroj OCT na vyšetrenie sietnice chcela by som sa objednať. Ale k pointe keď som bola u očnej vtedy tak mi skontrolovala sietnicu ten prístroj vyzeral inak než na fotkách tých súkromných.. bolo to také malé ako keby pero a tam bola lupa. Myslite ze výsledok kontroly sietnice taky istý ako tie veľké prístroje? Ďakujem

laura164
25. aug 2023

Áno OCT je také "pero", staršie pristoje sú také menšie

mamina7070
25. aug 2023

lekarka vie co robi ak neindikovala dalsie vysetrenie tak jedine ako samoplatca
ja chodim aj na taky pristroj kde to premieta sietnicu ale ja mam nalez

autor
25. aug 2023

@laura164 ano vyzeralo to tak .. lebo rozmýšľala som na ešte sa objednať k sukromníkovi a tam ten prístroj oct vyzeral úplne inak veľký prístroj. Tak ma to zmiatlo..

autor
25. aug 2023

@mamina7070 nič mi nepovedala len skontrolovala všetko že všetko v poriadku. Pretože mám veľkú dioptriu preto chcem mat vsetko na poriadku... to mi je ľúto a co konkrétne vám našli v oku?

taktotedanie
25. aug 2023

Viete kolko firiem vyraba taky pristoj? Niesu rovnake vsetky starsie/novsie modely atd

autor
25. aug 2023

@taktotedanie ano ďakujem. Som len taka ze chcem to mat v poriadku na jednom mam -7,5 na druhom -6,5 ... a šošovky nosím už 8 rokov.. tak sa bojím aby mi nepoškodili sietnicu

taktotedanie
25. aug 2023

Sosovky vam sietnicu neposkodia. Sietnica je u minusovych dioptrii tensia bez u inych ludi a moze byt oslabena natolko ze sa urobi diera a vznikne amocia

autor
25. aug 2023

@taktotedanie prosím vás čo to je ta amocia? Mam pocit ze ste pani lekarka nemýlim sa ? 🙂 a prosím vás ako si tu sietnicu chrániť co najviac.. myslite ze operacia oci by nepomohla? Mam 24 rokov

taktotedanie
25. aug 2023

Odlupenie sietnice
Len pravidelne kontroly 1x rocne to je jedina prevencia

autor
25. aug 2023

@taktotedanie ďakujem pekne 🙂