Vyskočená platnička

pastelka292929
8. júl 2021

Ahojte chcem sa vás opytat či ste niektora mala vyskočenu plátnicku .. ake ste malí priznaky co vás bolelo .. mna bolí strašne noha aj ruka na jednej strane reumatilogocka tvrdí že to mám s reumi ale myslím že to není je to taká ina bolest.. začali mi trpnut nohy Bola som dnes na rengene či to není tou plátnickou🤔

zuzkaa1991
8. júl 2021

@pastelka292929 ja to akurát riešim na rgt nic neukazalo mam bolesti krízovej casti stale pravidelné poslednú dobu vynútila som si ct a tam sa potvrdilo ano.boli ma aj nohy atd zalezi ktora platnička moze aj ruka

cica8
8. júl 2021

@pastelka292929 ja som mala vyskocenu platničku už druhý krát a, skončila som na operačnom stole. Bolesť neskutočná, lieky nezabrali... Alebo ak áno tak iba na par minút

kacena4
8. júl 2021

ak ta boli ruka i noha nevyzera to na platnicku skor klasicka bolest chrbta, platnicka aj je vyskocena tak bud vystreluje do ruky aj je "horna" alebo nohy aj je driekova oboje naraz nie

pastelka292929
autor
9. júl 2021

@kacena4 aha takže to s toho to asi nebude 🤦🤦

pastelka292929
autor
9. júl 2021

@zuzkaa1991 a kde vás bolia nohy? Mna bolí strašne clenok jeden ale teraz už aj celé akoby som ani nevládala na ne chodit

cica8
9. júl 2021

@pastelka292929 to nie je platnička... Pri platničke ide bolesť po zadnej strane stehna dole od chrbta. Ale neznesiteľná....

lydiasabolova
9. júl 2021

ja som mala vyskocenu krizovu..dlhsiu dobu ma bolieval chrbat v tom mieste az jedneho dna ma to zacalo boliet takym sposobom,ze sa mi zacalo tazsie chodit, lebo ona mi postupne pricvakavala nerv..v priebehu 2-3 hodin mi ho cvakla tak,ze som sa nemohla pohnut ani o milimeter (doslova).. to sa tomu tak ludovo povie, ze ti ,,strieka,, bolest.. velmi neznesitelna bolest to je.. ale mne bolelo len to miesto na chrbate, nic ine.. prilahla noha ma nebola v pravom slova zmysle, ale hybat som nou nemohla.. ked ti trpnu nohy,nemoze to byt tetania?

zuzkaa1991
9. júl 2021

@pastelka292929 také bolesti mam aj ja kedy ako bud ma bolia akoby som mala svalovku tazke nohy, lamava bolest , aj členok ma zaboli mna zas nonstop krize bolia už polroka neviem dobre sedieť dlho ani stat

pastelka292929
autor
14. júl 2021

Tak mám oplostenu lumbarnu lordozu a spondylartrozu to som vyčítala s rengenu Lenze doktor Mal dovolenku tak neviem to s toho má to asi neboli .. 🤔☹️

pastelka292929
autor
16. júl 2021

@zuzkaa1991 a boli ste na Niakom vyšetrení?

pastelka292929
autor
16. júl 2021

@lydiasabolova to si nemyslím že tetania .. skôr to bude asi s tej chrbtice v pondelok idem k ortopedicke tak som zvedavá či to môžem mať tie bolesti s toho

zuzkaa1991
16. júl 2021

@pastelka292929 ano vyžiadala som si ct od neurológii a tam sa to potvrdilo momentálne chodim na rehabka co su o nicom ale som sa objednala k fyzioterapeutke na vlastne náklady plus masaze tak uvidim co lekarka povie kedze az v septembri idem s výsledkami

pastelka292929
autor
17. júl 2021

@zuzkaa1991 mňa tam ani neposlal iba k ortopedicke tak uvidím čo povie .. a myslite že tie masáže pomôžu?

zuzkaa1991
17. júl 2021

@pastelka292929 ja som isla rovno na neurológiu kedze aj tak som chodila pravidelné raz za rok na kontrolu....najprv nechcela ze taky a taky postup najprv rgt a.lieky ak nezaberu.co jasne ze som nebrala.pravidelne.tak som dosla opat.ze ci ma uz posle na ct ;) vie ze chodím aj na masaze takze on sam mi.potvrdil ze dačo s nervom.budem.mat

pastelka292929
autor
17. júl 2021

@zuzkaa1991 tak super budem aspoň vedieť že na tych masázas niečo je 😊 a povedala vám že ten členok môže bit s toho? Ja už som s toho chorá že ma to tak boli a neverím tomu že to mám s tej reumy 🥺

zuzkaa1991
17. júl 2021

@pastelka292929 ja mam dobrého masera kedze mi masaze nepomahali a zatlacil na dany stavec tak vedel ze v niečom bude problém....

cica8
17. júl 2021

@zuzkaa1991 to ta obdivujem, mne sestrička iba dvihla nohu a ja som sa zvijala jak had na posteli od bolesti

zuzkaa1991
18. júl 2021

@cica8 ja som nevedela co to je ;) mna len seklo pred cca 6r. Pripisovala som.k tomu...ale.od februára som myslela ze ma prefuklo co boli take velke.mrazi.mam 3r. Dcéru takze neriesila som pokial.som nemala nonstop bolesti
Plus ceky chrbát mam v hroznom stave napr. Cely týždeň ma boli hrudnik tak beham zas po.lekarocu

cica8
18. júl 2021

@zuzkaa1991 aj u mňa to bolo najprv seknutie🙂pomohla infuzia na veľmi krátky čas cca pár dní a potom sa to rozbehlo a už som lietala záchranka, pohotovosť, záchranka,hospitalizácia, záchranka a potom len operácia.

1994mari1994
11. dec 2022

@zuzkaa1991 dobrý deň,zaujímala by ma ako ste na tom teraz ? Tiež mam podobný problém. Ci vám masáže fyzioterapet pomáha.

zdenkak87
11. dec 2022

Mam herniu disku-vysunute 2 platnicky v krizovej oblasti uz cca 10 rokov. Za tu dobu mam za sebou niekolko CT, MR, lieky, infuzie, hospitalizaciu, cvicenie, ozonoterapiu, tehotenstvo 😁. Vsetko pomohlo docasne, mne masaze neodporucili a uz vobec nie krizovu oblast. Spravne cvicenie a naucenie sa ako si setrit chrbticu vie ulavit od bolesti. Mam horsie dni a lepsie dni ale kedze necvicim a dviham 14 mesacneho syna tak ta bolest je stale 🤦‍♀️

zuzkaa1991
11. dec 2022

@1994mari1994 uz som ok by som povedala schudla som 12kg cvicila som masaze pri fyzio som bola raz rocne.....