Výsledok z cytológie 3 - čo bude ďalej?

kveta
26. mar 2007

Ahojte,

dnes som sa dozvedela, že mám výsledok z cytológie krčka maternice "2 až 3". K lekárovi idem budúci týždeň /nemal skorší termín voľný/, tak sa pýtam teraz Vás. Kto ste mali takýto výsledok, napíšte mi, prosím, čo s Vami lekár ďalej robil. Ďakujem. 😕

slunce3
11. dec 2014

Ja mam pap IIIa,L-SIL... Odporúča ockovanie. To by nebolbproblem,poistovna mi to preplati po vsetkych troch davkach. Mala som minuly rok dokonca horsie. Dbes som bola tak uvidime.

tslobik
11. dec 2014

Ja som mávala časté problémy, výtoky, bolesti atď....tiež zlú cytolog. a pozitívne HPV. Mne robili excíziu z krčka maternice. A to mi pomohlo. Užívala som aj Indonal. Odvtedy mám pokoj a výsledky vždy I. Niekedy sa zvykne upraviť samé (poradí si s tým imunita), niekedy robia excíziu a niekedy už konizáciu. Ale sú to jednoduché zákroky, netreba sa obávať.

lucianka01
21. apr 2015

Ahojte! Ja som mala tiež výsledky z cytologie zlé. Doktorka mi len povedala, že tam sú nejaké zmeny metaplazie, nasadila mi 3m liečbu ( aflovag, cicatridina a vitagyn C) a potom mám príst znovu na nový odber. Výsledky z cytologie mám od januára a až teraz sme sa dostali k liečbe, dávala mi lieky na úpravu menštruácie, čo mi samozrejme moc nepomáha. Bojím sa dalšieho odberu, len sa modlím, aby liečba zabrala. ☹ Brali ste niektorá túto liečbu?

ingridka2708
27. apr 2015

aj mne dnes povedal doktor ze mi vysla z cyto 3 a som s toho vykolajena a bojim sa co bude dalej mam si ju ist zopakovat.mam dvoch chlapcov a vsetko bolo doteraz ok tak nechapem preco teraz.☹

lucianka01
27. apr 2015

@ingridka2708 ja mám tiež dvoch chlapcov a podla predchádzajúcej doktorky som mala vždy dobrú cytologiu (ale ktovie, či to tak naozaj bolo). Sestre tiež hovorila, že ju má ok a pritom od začiatku ju mala zlú a malinká sa jej narodila s problémom. Ja mám íst na kontrolné stery po 3m. ☹

micka1144
28. apr 2015

@kveta Ahoj,neboj,ja som mavala časté zapaly aj cytologia bola 2-3 doktorka ma posiela na operaciu,ja som sa bála aj som vymenila doktorku aj napriek tomu som sa na operáciu dostala,spravili mi konizáciu-odstranili časť krčka a odvtedy mám pokoj.

ingridka2708
28. apr 2015

@lucianka01 no a ja mam ist v juni po nejake cipky protizapalove na 12 dni a potom si zopakovat cyto no strasne sa bojim

ingridka2708
28. apr 2015

@micka1144 a bolelo ta to ci to robia v spanku

lucianka01
28. apr 2015

@ingridka2708 ja mám 3m liečbu, prvý týžden mám za sebou. http://www.neumm.cz/public/img/neumm_13_1-2/neu... (str. 13). Teraz beriem už len cicatridina čípky a raz za týžden výplach Aflovag. Co som čítala , tak Cicatridina čípky sú dobré, tak som zvedavá, či budem mať cytologiu potom ok.

ingridka2708
28. apr 2015

@lucianka01 no som zvedava co daju mne potom sa ti ozvem ze co mi povedali dufam ze mne preto vyslo 3 bo som mala zapal lebo naozaj sa velmi bojim

nela82
29. apr 2015

@grettka ahoj...diskusia je síce stará....no mojím problémom je momentálne presne tento problém....až teraz som sa dozvedela,že už minulý rok po preventívke mi došli zle výsledky-Reaktívne bunkové zmeny spôsobené zápalom....-Abnormné metaplastické bunky.....Kedže prešiel rok odkedy mi na to "prišli"..vôbec som o tom celý rok ani len netušila ☹ Včera som bola u dr.urobil mi vyšetrenia..no výsledky budú až o mesiac....mám sa obávať toho najhoršieho??

ingridka2708
29. apr 2015

@nela82 urcite nemysli hned na to najhorsie pockaj na vysledky bo psychika je horsia ako samotna choroba 🙂

nela82
29. apr 2015

@ingridka2708 toho som si vedomá...len mám obavy,kedže to bolo ešte pred rokom a medzi tým sa nič nerobilo ☹

ingridka2708
30. apr 2015

no ved uvidis potom sa ozvi co ti povedal ja idem v juni na nejaku ocistnu protizapalovu 12 dnovu kuru a potom mi zopakuju cyto dufam ze to dobre dopadne

dd44
18. júl 2015

Mám abnormalne bunky z cytologie..Mám ísť na hpv testy,bojím sa,hádam to nebude moc zlé ☹

ingridka2708
18. júl 2015

@dd44 ahoj chod urcite na testy aby si si nieco nezanedbala ja mam tiez cytologiu 3 a bola som na hpv testoch a vysiel mi 16 faktor pozitivny tak idem ku gynekologovi nech mi to vyliecia urcite to nezanedbaj a chod budes vediet na com si

lulu666666
20. júl 2015

Ahojte,prosim Vas,mala som zvysene dake hodnoty v krcku maternice tzv.HFL ,ci tak nejak, nerozumela som dobre po telefone sestricke, ale odporuca mi dat si spravit konizaciu , nie ze musim, ale ak chcem a chcem sa spytat, co to je, pretoze mi povedala, ze budem cca 10 min aj so zobudenim v narkoze!!! Dakujem za info vsetkym

marikams
27. sep 2015

Ahojte, môže mi niekto poradiť. Bola som na vyšetrení u mojej gynekologičky a povedala, že mám nejaké ranky na maternici a malý bledý nález, vzala mi vzorky na kultivaciu a cito. Výsledky z kultivacie už mám, volala mi aby som si prišla po lieky a na cito ešte čakám len sa obávam že aj to vyjde zle. A ešte mi odporúčala konizaciu. Dosť sa bojím. Nemáte niekto podobnú skúsenosť.

kat79
8. dec 2015

zdravim! prave mi moja gynekologicka oznamila, ze vysledok z cytologie mam "tri acka" a v januari ma posiela na vysetrenie do fakultnej v martine. Uz mi aj slza ukapla... po otazke, ci sa mam pripravit na nejaku jobovu zvest mi povedala, ze vobec nie, je to len lepsie, presnejsie vysetrenie. Vobec z toho nemam dobry pocit, prave naopak, ci mi len nechcela povedat vsetko a nechat to na inych... Poradte!

fefinka
7. jan 2016

Chcem sa s vami podelit o jednu skusenost...nie je to sice rakovina,ale mala som asi 5mm miom/co je bezhubny nador/ a zacala som pit taky napoj z kurkumy,ktory si uz asi mesiac varim...dnes som bola na gynde a lekarka mi ho nevedela najst...ak teda chcete,tu je recept...inak precitajte si ,kurkuma je hotovy zazrak...takze v litri vody varim cajovu lyzicku kurkumy asi 5minut,nastruham asi 2cm zazvor,luhujem asi 10minut,potom pridam trosku cierneho korenia,trosku oleja,ked vychladne tak citron podla chuti,moze sa dat aj med..je to aj velmi chutny napoj a lieci zapaly atd..atd...

kat79
7. jan 2016

@fefinka dakujem! urcite vyskusam! kolko sa toho moze/ma vypit denne?

nela82
7. jan 2016

@fefinka prosím ťa,aký olej používaš?

fefinka
9. jan 2016

To je jedno aky olej..trosku z olivoveho...mozes dat aky ti chuti ide i to ze kurkuma sa rozpusta v tukoch...a pijem liter denne...

nela82
25. jan 2016

@fefinka prosím ťa,varíš len ten tú samotnú kurkumu??Zázvor ten zvyšok pridávaš až po tom varení?

fefinka
26. jan 2016

Kurkumu varim 5minut a potom odstavim a nastruham trochu zazvoru,necham 10minut luhovat a potom pridam trosku cierneho korenia,spricnem oliv.oleja a ked vychladne,pridam citron a med podla chuti/nemusi byt/...

andrea1201
21. jún 2016

Ahojte,dnes som si volala o vysledok z cytologie,lekar mi povedal ze mam hned zajtra rano prist,ked som sa spytala ci je to moc zle tak mi povedal ze mam zmeny na krcku maternice,strasne sa bojim ze mam rakovinu

janka2273
20. júl 2016

@andrea1201 No ako so dopadla u lekára?

andrea1201
21. júl 2016

@janka2273 vysledok bol ASC-H,uz som bola aj na konizacii a teraz cakam na vysledky histologie a potom sa uvidi co dalej.Len dufam ze to vsetko zle zobrali.

andrea1201
22. júl 2016

@micka1144 ahoj,viem ze diskusia je stara,ale chcem sa opytat ake si mala vysledky po konizacii z histologie?

janka2273
23. júl 2016

@andrea1201 Tak držím palce a verím,že všetko budeš mať O.K. 🙂