Ascus cytológia

19. máj 2023

Ahojte,

Mal niekto takyto vysledok z cytologie? Ako s ato liecilo a dostali ste sa z toho?
Dakujem!

mudracucoriedka
19. máj 2023

ASCUS je klasifikácia, znamená, že pri vyšetrení boli prítomné atypické bunky. Odporúča sa kontrola o pol roka a vyštrenie na hpv

autor
19. máj 2023

@mudracucoriedka mne dr nariadila biopsiu a kolposkopiu. Ze pre istotu. Nie je to too much? 😏

zuzka0605
19. máj 2023

kolposkopia je len ze to blizsie pozrie ten krcok to moze, ale pri ascus sa biopsia zvycajne nerobi.dava sa dovysetrit hpv.ak vyjde hpv negat. tak sa to nijak neriesi..ak vyjde hpv pozit.tak su castejsie kontroly.

autor
19. máj 2023

@zuzka0605 tak mozno preto, ze odchadzam do zahranicia, aby si bola ista... A tou biopsiou vedia zistit aj zapaly? Aj hpv?

zuzka0605
19. máj 2023

hpv ti zisti zo vzorky co sa posielala na cytologiu.ascus je vacsinou zapalovy, pomoze predpisat nejake lieky na vkladanie.

evelinnka
19. máj 2023

Ahoj. Urcite to nie je too much, praveze bud rada,ze gynekologicka nemavla rukou a nenechala to tak. Mne na cytologii vysiel taktiez ascus, bola som poslana na kolposkopi s biopsiou a vysledok cin3. Totalne cely krcok som uz mala postihnuty. Nasledne som musela podstupit konizaciu. Ak by som nesla o rok by to bol uz carcinom in situ, takze rakovina. Chod urcite 🙏

autor
20. máj 2023

@evelinnka och. A aj na kolposkopii ti zistili nieco? Ci iba na biopsii? Bolelo ta to?

autor
20. máj 2023

@evelinnka este sa opytam, od cytologie kolko tyzdnov ubehlo, kym si mala biopsiu?

autor
20. máj 2023

@zuzka0605 tyzden pred cyto som prechladla zo spodu a mala som dost dlho bolesti mocoveho mechura aj trubice.... Moze suvisiet tento vysledok so zapalom?

zuzka0605
20. máj 2023

podla mna ano.ja by som pockala na vysledok HPV

autor
20. máj 2023

@zuzka0605 ako moze niekto dostat hpv?

mudracucoriedka
21. máj 2023

Určite tá infekcia môže súvisieť. Hpv sa šíri pohlavným stykom či priamym stykom a kontaminovanými predmetmi

autor
23. máj 2023

@evelinnka Bola som na kolposkopii, ale dr nerobil biopsiu, lebo podla neho nebolo potrebne... 😏 Nevidel tam nic, iba jemnejsi povrch, ale ze vsetko ok. Tak teraz sa mozem bat do dalsej cytologie...