Vysoký pulz srdca. Čo s tým?

roselyn
25. jan 2015

Takmer kazdy den od porodu mavam vysoky pulz srdca tzv.tep stale od 85 do 100 uderov (dokonca v tehotenstve som mala 110). Pricom tlak mam dobry az nizky 110/70. Bola som u kardiologa, a ten skonstatoval, ze vse je oki. No podla mna nie je normalne mat taky pulz. A hlavne nie ked to busenie srdca aj normalne citim ako bije v hrudi a ide vyskocit. Co by ste robili na mojom mieste?

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
5. júl 2018

@roselyn ahoj,nejak sa to zlepsilo Za ten cas? Ja mavam tlak v pohode,co som.si merala,ale.pri stresovych situaciach,co aj teraz mam,je trn pulz tiez 85-113 a nie je to dobre. V septembri som mala.holter,predtym aj echo ( mne operovali ako malej predsienovy defekt,tak na kardio som.visc sledovana,raz rocne minimalne). V septembri to uzavreli,ze stres..

bobricek1979
5. júl 2018

@roselyn magnezium a vela vody ono sa to časom ukludni

roselyn
autor
5. júl 2018

moj zaver bol - zle nastavena davka liekov na znizenu autoimunitnu stitnu zlazu 😔🙁😒
a stitna zlaza ma velky vplyv na srdce.
a samozrejme sem tam,to je aj zo stresu ako pises a vtedy len magne B6

siska53
5. júl 2018

@roselyn aha..no uvidim..mama mi dnes napisala,ze to mam dedicne,lebo otec ma nizky tlak a vysoky tep a berie na to lieky.. tak mam 43r.,aj ked sa na ten vek necitim,ale.prosto zo stresu som mala toto aj pred 10 rokmi zo stresu v praci, busenie,vysoky tep a tak.. presiel stres a bola som.ok..len teraz je stres dlhoodbejsi.. stitnu mi uz viackrat kontrolovali,ta je ok.. len zas mi zistilo histaminovu intoleranciu...

Tak hlavne,ze sa ti to upravilo a dik za spatnu vazbu.

1inis1
5. júl 2018

@roselyn ja neviem ale 85 je v norme. Hovorí sa o 65-70, ale do 90 ok.

siska53
5. júl 2018

@1inis1 ja som.to brala.tak,ze kym je to pod 100,je to este ok.. ale napr.vcera a dnes rano som sa necitila dobre ani pri tepe 95,co som bola v klude v posteli.. tlak bol v norme..

1inis1
5. júl 2018

@siska53 neviem potom. Lebo ja mávam napr. tlak obyčajne 120/75 a pulz tiež vždy nad 85, aj 90. Tiež mi v práci hovorili, že to je dosť. Pýtala som sa Dr. a tá povedala, že v norme. Ale ja zažívam permanentný stres, možno z toho to mám. Šport je na to dobrý, prípadne potom lieky. Každopádne vyšší pulz zvyšuje riziko.

siska53
7. júl 2018

@1inis1 mo my mame stresu tiez vela..uz dlhsie..a moj otec mava nizky tlak a vysoky tep,tiez uz dlhsie na to berie lieky.. uvidime.. teraz si meriam.a zapisujem tak raz denne hodnoty..

chloe135
22. sep 2018

@maznak888 ahoj aké si brala tbl na psychiki popri concor? ja mávam tiež bušenie srdca a tiež uživam concor

bobricek1979
22. sep 2018

@roselyn mám to obdobne zo štítnej žľazy skus ju skontrolovať

kajkag
24. apr 2019

Vysoký tep je aj zo psychiky z úzkosti...🙂

nataliadomini
17. jan 2020

Ahojte aj ja mam pulz v pokoji 83 ,moze to byt aj z toho ze mam uzkosti?

kajkag
18. jan 2020

@nataliadomini to nemáš až taký vysoký, niekto ma aj 110tep

nataliadomini
19. jan 2020

@kajkag hej ale cele dni aj 93 mi bije 😢😢🙈 v klude...

lukasko12
3. mar 2020

Ja mam 122/78 a tlkot 83 a dakedy aj 56 no neviem ci to je dobre bojim sa troska lebo ma pobolieva cela lava strana pri srdci

lukasko12
4. mar 2020

Ja mam tep 66 a dakedy 77 a to ani nesportujem je to dobre a tlak mam dakrdy vysoky dakedy nizky alebo normalny nevyznam sa tomu baby

lukasko12
1. feb 2021

Ja mam tlak 121/73 a pulz 83 je to normalne nemusim sa nicoho bat

lucia0211
13. apr 2022

@sampo ahoj viem že už dávno si písala svoj príspevok no brala si niečo počas tehotenstva na ten vysoký pulz?Ja beriem Caverdigammu no obsahuje betablokator tak ako všetky lieky na zníženie pulzu, čo však nie je dobré pre babetko lebo ma veľa nežiadúcich účinkov.. tak teraz neviem čo robiť.. internista že je to na mne či ich budem brať alebo nie že jednej z 10 000 sa niečo môže stať 🤦 a kardilog že veľa žien ich berie,ale že ak viem mám skúsiť to predýchať 🤦ja mávam celý deň v kľude aj keď nič nerobím keďže som na rizikovom aj pulz 120-130 🤦

sampo
14. apr 2022

@lucia0211 ahoj, no veru ja uz si tehotenstvo ani nepamatam, tak je to davno 😀
mám s pulzom problémy doteraz, riešené aj u kardiológa, kde mi bolo povedané, že s tým nevedia nič urobiť, srdce je zdravé, lieky mi dať nemôže, lebo zároveň znižujú tlak (ktorý mám nízky), že je to proste nejaký syndróm neprimeranej tepovej frekvencie a mám sa vyhýbať činnostiam, ktoré mi ho zvyšujú Cez tehotenstvo som žiadne lieky nebrala. 🤐 lenže ja reálne pociťujem zvýšený tep teraz až tak okolo 140-150, dovtedy to nejako necítim. 160 mávam pri rýchlejšej chôdzi

cucoca
5. nov 2022

@dynnora a tento neurol je nieje na predpis a navykovy ?

lenjaona
5. nov 2022

@roselyn ja mávam 117 pulz a lekárka že to je v poriadku, keby si nezmeram tlak ani neviem že sa mení lebo to necítiť

lenjaona
5. nov 2022

@cucoca neurol je na predpis vyslovene od psychiatra, nesmie sa brať dlho
Ja som ho brala asi rok aj pol

miro1616
7. nov 2023

@roselyn ja mam 137