Vysoký tlak

lupajole
26. feb 2024

Dobry den, prosim Vas prepadla som meraniu tlaku. Ale par dni som zacala
Merat tlak a meriam ho aj 5x denne. Posledne dni som zmerala tlak led som vysla par schodov a hned ako som odmerala tlak bol 150/90. Stres panika odvtedy… Dalsie meranie uz bolo 140/70 . A tretie uz bolo ok. Toto je len vecer. Cez den ked vyjdem hore schodami 1. Poschodie tak mam tlak 120/70. A vecer vzdy 150/90. Je pravda, ze vecer ked uz vidim tlakomer tak ma chyti uzkost. Rano ked vstanem a hned si zmeram tlak je skor nizsi. Neviem preco vecer to mam takto. Este sa chcem opytat, ak sa niekto vyzna….Doktorka mi povedala , ze zvyseny vrchny tlak je stresovy tlak. Vsimla som si , ze ked mam uzkost ako si idem merat tlak vzdy je vyssi iba vrchny. Minule som sa uz bala a merala si tlak a mala som 140/70. Je to pravda, ze stres, strach, uzkost zvysuje hlavne horny tlak?

sofia1979
26. feb 2024

@lupajole máš dôvod nejaký na meranie tlaku. Tlak sa meria v kľude a trikrát za sebou v kľude!!!! V tvojom prípade áno ešte si ho zvyšuješ tým, že sa stresuješ. Chodíš ku kardiologovi je dôvod na paniku našli ti niečo? Lebo ak nie prečo sa trápiš zbytočným meraním tlaku. Podľa mňa je ôk. Skús ísť ne vyšetrenie nech ti Dr skontroluje srdce. Máš aj iné problémy? Dychavicnost vysoký puls vynecháva nie tlak na hrudy atď. Nettozumiem prečo si toto robíš skôr smer iný Dr. Daj si magnezko a bud v kľude

kat_
26. feb 2024

tlakomer odloz a najdi si nejaku lepsiu cinnost,.ktora ta nebude stresovat, ale naopak ta ukludni... takto si len ublizujes

ibatanecnica
26. feb 2024

panebože, to kto videl merať tlak po fyzickejaktivite? Merať si ho máš v klude a pred tým pár min. v klude sedieť, ležať. 140/70 je v norme. Na tvojom mieste by som s tým prestala, máš veľmi vysokú šancu dopracovať sa psychosomatikou k zdravotným problémom s tlakom

egonsk
26. feb 2024

ja mam spodny tlak nad 100 a to uzivam tabletky, horny ma moc netrapi, ale inak je podla cinnosti, ale od cca 135 do 150 po prebudeni. Tvoj tlak je pekny, nanajvys staci obmedzit stres a zlahka zivotospravu pozmenit a pridat viac lahkeho pohybu.
Ja po vyslapani poschodia mam 180 horny a po dalsich bezne aj cez 200..