Vysoký tlak iba v ambulancii.

somtuporady
14. jan 2020

Dobrý deň, chcem sa skúsiť poradiť s niekým kto má podobný problém. Ide o to, že v ambulanciách u lekárov mám vždy vysoký tlak. Vysoký roozumej 160/120 a podobne). Na vyšetrení v nemocnici mali zo mňa hlavu v smútku už, keďže aj po liekoch na zníženie tlaku som mala takýto hrozný. Poslali ma teda na chodbu kam za mnou po 2-3 minútach prišla sestra, zmerala tlak a tlak bol 110/70. Takto sa to opakovalo aj včera v ambulancií 200/110, na chodbe 129/77. Jednoducho ked vojdem do ambulancie, totálne sa spotím a rozbúcha sa mi srdce, aj ked viem, že lekárka mi nič nebude "robiť", že mi len predpisuje lieky..jednoducho bez ohľadu na to s čím k nej idem. Máte s tým niekto skúsenost? Pomáha Vám nejaké upokojovacie cvičenie, čítala som o hlbokých nádychoch a dlhých výdychoch ale vôbec mi to nepomohlo....

reklamka
14. jan 2020

Ja som na tom rovnako. Doma tlak ok, pridem k lekarom a 160/120 a pod.

zuzib1
14. jan 2020

Aj ja mám s tým problém, ale mne by namerali vyšší tlak už aj v čakárni. Čakala ma operácia, bola som na predoperacnom vyšetrení a tam tlak 170/110, je to proste vo mne, mne nepomáha ani rozdychavat.... proste nič..... Až sa za to hanbím, hovorím si o nic nejde.... Lekár má ani nechcel pustit na operáciu, že tam skolabujem na stole, darmo som mu vysvetlovala, že to mám zo stresu a doma mám dobry tlak, lebo mám tlakomer a keď ma napadne si premeriam. Dal mi založiť na 24 hod. tlakový holter a ten preukázal, že doma je tlak Ok. Takže ti neporadim, som rada, že v tom nie som sama, mne fakt nič nepomaha, tiež mi to ide riadne na nervy...

primadona
14. jan 2020

toto mám aj ja volá sa to choroba z bieleho plášťa,akonáhle zbadám dr.tak je to v prdeli

gumkac19
14. jan 2020

@somtuporady ja to mam tiez (teraz som tehotna) tlak si poctivo musim zaznamenavat doma - tam ho mam uplne normalny aj TEP a u lekara astronomicky... uz ma aj na ekg poslali - kde povedali, ze to je normalne, ze mam stres z lekarov 😁

catherine1989
14. jan 2020

@gumkac19 len pozor, aj mne to tak začalo, prvé vyšetrenia v tehotenstve tlak ok, potom mi raz vyskočil u gynekológa, tak ma poslal internistovi, ja samozrejme stresy ešte viac, u internistu 180/125 a nie a nie klesnúť, volal mi hneď sanitku, v nemocnici na urgentne som bola pol dňa a nie a nie mi ho znížiť, ako keby nikto nechápal, že som bola taká vyplašena, vystresovaná, že to mám proste z toho... A už sa to len nabalovalo, tiež som si doma merala tlak, a ako tehotenstvo pokračovalo, už aj doma v kľude som mala vysoký ☹️☹️☹️ nakoniec musel ísť malý rýchlo von, sekciou, v 36tt, všetci mi hovorili, že už bude dobre, už ten tlak pôjde dolu, vyckame, kým sa zostavíte z pôrodu, kým skonči šestonedelie, kým dokojite, kým... A uz sa skoro rok liečim na vysoký tlak ☹️😞😞😞 netreba to podceňovať a držím palce, aby si bola tu aj bábo v poriadku

amarilka26
14. jan 2020

Ahoj, som na tom rovnako, internista mi uz automaticky pise do papierov syndrom bieleho plasta. V tehotenstve ma aj hospitalizovali kvoli tlaku, pridavali lieky a tlak stale vysoky. Uz mi potom povolili vlastny tlakomer a ked som si merala sama na izbe tak tlak 120/80 ;)

zuzanalila20
15. jan 2020

Mne sa dialo presne to isté. Naposledy som o tom lekárke povedala, keď začínala s úkonom. Chvíľu sme sa porozprávali a tlak som mala prvýkrát v živote nameraný normálny. Z toho mi vyplýva, že prístup lekára je najdôležitejší. Inak mám lekárov a vyšetrenia rada 😅

sajsim
26. feb 2020

Ja mam podobny problem. Od detstva, co si pamatam, mam panicky strach z tlakomeru - ani nie, ze syndrom bieleho plasta, ale syndrom tlakomeru... Jednoducho vidim tlakomer a koniec... Pred asi 9 mesiacmi som sa rozhodla to konecne riesit lebo uz ma to fakt zacalo obmedzovat a prenasledovat, dokonca som sa na to v noci aj budila a tlak bol postupne fajn, miestami skor nizsi. Tento krok - merat si tlak bol u mna ale obrovskym pokrokom po mnohych rokoch! Prve merania boli vysoke, ale postupne sa znizovali. Avsak aj doma mam take "spustace", ktore ma uplne paralyzuju (problemy blizkych spojene s tlakom) aj na tyzden, kedy som max. nervozna a tlak mam pri kazdom merani vysoky, lebo na to neustale myslim a chystam sa na to meranie ako na neviem co... STRASNE! Som taka mimoriadne emocne vzrusiva
ci co... Pred 2 dnami mi obvodak nameral 150/100 a tep 120 (ale kvoli tejto fobii som k nemu sla), hned na opatovne meranie sa tlak zacal znizovat, ale lekar uznal, ze to je psychika. Lenze ja potrebujem merat svojim tlakomerom, byt pri tom sama a merat niekolkokrat za sebou - no a ktory lekar ma na toto cas? Som ako taky autista v tomto. Kazdy den cvicim 45 min. na stacionari a ked zidem z bicykla, mam tlak 130 - 140 / 80 - 90 a tep 85 - 90 a ked sedim 20 minut na gauci a ukludnujem sa, tak mam tlak 140 - 150/ 95 a tep 100 - 110, co sa tak dokazem psychicky vyhecovat miesto toho, aby som sa ukludnila... Ta psychika, to je nieco neskutocne! Clovek aj racionalne vie, ze je to hlupost, no nedokaze to v hlave ovladnut. Ja sa tak velmi bojim vysledku, a tak velmi na to myslim a snazim sa ukludnit, ze si prave tymto tlak zdvihnem. Doteraz som si meriavala tlak tlakomerom od rodicov, ale asi pred 2 tyzdnami som si kupila svoj, ktory ma funkciu MAM - 3 merania po sebe a ukazuje aj specialnu arytmiu - fibrilaciu predsieni... Tlak bol normalny alebo nizsi a akonahle sa mi tam zacala zobrazovat fibrilacia, som tam, kde som bola, zas uplne v strese a uz sa zdviha aj tlak, lebo som z toho zas nervozna. Obvodny mi vsak hovori, ze tep je rychly z nervozity, ale pravidelny a ziadnu fibrilaciu nepocuje... Fibrilacia vsak nemusi byt permanentna, ale aj zachvatovita, takze pri pocuvani mi ju zrovna pocut nemusi... mylim sa? Poprosila som ho, aby ma ale poslal na interne, to ma mozno ukludni..., no obavam sa, ako moju fobiu z tlakomeru pochopi internista. Ale snad pochopi, co citim, takych ludi je vela... Ako niekto odpadava z ihly,
tak ja mam des z tlakomeru... Obavam sa vsak aj toho, ze ak mi da Holter, aj vysledky z neho budu skreslene a vyssie, pretoze ako sa poznam, budem na to stale mysliet a hecovat sa!!! Kazdopadne, uz nech to je ako chce, velky krok je uz len to, ze som sa odhodlala to riesit. Skusala som aj dychove cvicenia a kadeco, ale ked vojdem do ambulancie alebo mam svoj " atak" aj doma, tak je to cele v prdeli... Niekedy vsak nechapem niektorych lekarov, ktori napr. aj mojej znamej na tlak 140 na 85 - 90 pivedia, ze je ok, napriek tomu, ze im hovori, ze to nie je nahodna hodnota, ale tak to je furt a dokonca ma aj nejaky problem so srdieckom a snazi sa otehotniet... Ja viem, ze to nie je infarktovy extrem, ale je to mlada baba, ktora chce mat deti a tu neustale citam, ze zeny v tehotenstve, ktorym na poradni nameraju 140/90 putuju do nemocnice a su ostro sledovane a gynekologovia sa chytaju za hlavu... Ak ma takyto tlak mlada baba teraz, tak co ked otehotnie, zacne priberat a telo bude zatazovane viac? Mozno v 1. trimestri trosku klesne, ale co dalsie 2 trimestre??? Ja uz tomu systemu fakt nechapem..., ci som hypochonder?

pleja
26. feb 2020

Asi máte jednoducho "syndróm bieleho plášťa", teda tlak doma máte OK, ale v ambulancii vysoký. Treba si tlak merať doma v kľude a zapisovať si, alebo si vypýtať prístroj, ktorý budete na sebe a ten vám bude priebežne merať tlak v istých časových intervaloch, zvyčajne sa pacientom dáva na 24 hodín vrátane spánku. Zaoberala som sa touto témou pri našom výskume, takže nie je to vymyslené a určite nie ste sama čo trpí týmto syndrómom.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
27. feb 2020

@somtuporady to máš zo stresu.

zuzanalila20
27. feb 2020

Ahojte, pred časom som tu už písala, že sa lekárke podarilo nameranť mi tlak bez toho, aby bol šialene vysoký, keď som sa s ňou predtým o tomto mojom strachu krátko porozprávala.

No a minulý týždeň mi iná sestrička merala tlak, všeobecne som bola v strese, lebo to bol prvý ultrazvuk bábätka a bála som sa, či bije 💓 atď. Tiež som jej povedala o tom, že mám zvyčajne nameraný extra vysoký tlak, a hádajte čo, tlak som mala úplne ukážkový, 120/79.

Sama som prekvapená aká mini terapia stačila 🙂

sajsim
22. mar 2020

samotuporady a ostatne dievcata,
ako to mate s tym tlakom? Pristupili ste k nejakym opatreniam? Ja som bola teraz 18. 3. na EKG a aj tlakovom holteri a katastrofa. Ani to nie je az tak objektivne, pretoze v mojom pripade je to opat ovplyvnene psychikou, len skoda, ze ten tlak sa inak merat neda. Vysledky krvi na hormony, mineraly, na kortizol a sono vnutornych organov som mala ok, tlak z holtera bol zaznamenany ako vyssi v norme a pulz mam priemerny 84 (o tom viem, ze som nastavena na vyssi pulz). Problem vsak je, ze ja som cely den permanentne myslela na to meranie tlaku a ked mi manzeta stlacila ruku, tak som sa vzdy zlakla. Meral mi kazdych 15 minut, takze som presne vedela, kedy bude merat znobu a uz som stresovala aj medzi meraniami. Nebola som az tak vylakana ako v ambulancii, ale v pohode som urcite ani zdaleka nebola. Rano som vstala uz pred 4, srdce mi od stresu trieskalo a uz som nespala. Tlak mi vystupil takmer na 180 v cakarni u Dr. rano, ked som cakala na lekara, aby mi dal dole holtre, normalne som to srdce citila vsade. Som sama na seba nahnevana, ze to takto neviem ovladat. Ked som mala na sebe holter, aj som cvicila na bicykli, vtedy som mala 140/90 a mimo fyzicku aktivitu miestami este vyssi? Je to vobec mozne??? Pred tym, po tom, na mojom tlakomeri a na dalsich 2 tlakomeroch mavam tlak vacsinou okolo 115/70, castokrat aj o dost nizsi, max. 130/85. Dr. bol z toho sam popleteny. Dal mi na rok stvrtinku Corvitolu vecer na tep a rano Cardilan - mineraly horcik a draslik. O rok sa objednam na kontrolu. Som objednana na dalsi odblok fobie z tlakoneru a ak nebudem citit zmenu, zvazujem aj psychologa alebo psychiatra - ak sa toho nezbavim, mozno mi lekar bude chciet nasadit lieky na tlak, a to samozrejme brat nechcem, pretoze ten tlak mam ok. Co si o tom myslite? Ved predsa, keby bol vysoky, tak pri mojom dennom merani niekolkokrat v roznych cykloch dna a na roznych tlakomeroch, by som si aj ja namerala vysoky, no nie? A pritom ja pri navsteve lekara vzdy citim velku nervozitu a ked viem, ze idem k lekarovi, ktory mi bude merat tlak, tak to je nervozita na druhu... Co by ste mi poradili?

sajsim
23. mar 2020

@somtuporady ahoj, vcera som pisala prispevok na koniec tejto diskusie (o mojich tlakovych problemoch), som tu nova, tak som nevedela, ze sa da reagovat aj na konkretny prispevok... Co citam, tak takych ludi je viac, co maju nevysvetlitelny "psyche" blok v suvuslosti s meranim tlaku a u kazdeho to asi aj rozne riesia..., to tiez zavisi od konkretneho Dr. A doma si ho merias? Ja mam nieco podobne, len s mensimi zmenami 😁 Nerozumiem ale, ako viem, ze je to nestandardne..., no ta ludska mysel je este uplne neprebadana, ale nemozu ti teda merat tlak v cakarni??? alebo skusit Holter, ak sa toho bat nebudes? Viem o par ludoch, ktori si doma tlak meraju sami a hodnotu len nadiktuju lekarovi, nestresuju ich tym. Ale to asi zavisi od lekara, ci to akceptuje alebo nie... Beriea aj lieky? Ich tiez chapem, ze pacienti su rozni, nakecaju kadeco, na to sa lekar nemoze spolahnut a zobrat si to na zodpovednost, on je na to, aby vysetril... Ja som uz objednana na dalsi odblok (na prvom som bola v lete a asi tyzden po, som sa konecne odvazila zmerat si tlak - nic specialne som necitila, mozno to bolo len placebo, ale to je jedno, lebo svoj ucel to splnilo) a ak nepomoze, tak urcite bavstivim psychologa alebo psychiatra - proste s tym chcem bojovat a cele to rozlusknut a hlavne nechcem ist na lieky, ak ich nepotrebujem 😉

mlpj
25. máj 2022

@sajsim zdravim, viem že prispevok je starši,ale ako si na tom teraz, vidim že velmi vela ludi trpi tymto problemom, aj ja mam znamu ktora ma tento istý problem, rada by som jej pomohla...co je to odblok to ako robia? vdaka