Vystúpená kostička na zápästí

mia456
4. dec 2020

Dobry den, mam taku vystupenu "kosticku" alebo hrcu na zapasti zvrchu. Je to tvrde, obcas bolestivu, ale vacsinu casu nie. Nemate niekto podobnu skusenost a co to je a co s tym? Vdaka.

lucka_ke
4. dec 2020

kostný výrastok alebo ganglión, pogoogli

nika82
4. dec 2020

ganglion

carduelis
4. dec 2020

Moze byt ganglion, presne pred tyzdnom mi to doktor s injekciou vysal a uz je dobre 🤷‍♀️ Objednaj sa na ortopediu

nika82
4. dec 2020

@carduelis to mas fajn, mne to hned operovali a uz 3 x a vzdy na rovnakom mieste

carduelis
4. dec 2020

@nika82 zvlastne, mozno zavisi na akom mieste presne to je

de_zi
4. dec 2020

Aj mne ganglión raz odsali. Do týždňa to bolo späť a tak s tým žijem už pomerne dlho. Dá sa povedať, že ma to nijako extra neobmedzuje našťastie. 🙂

mia456
autor
4. dec 2020

Dakujem velmi pekne. Nevadi mi to nejak vyrazne, cize OP/vytahovanie by som nerada 😁. Neskusal niekto aj nejaké "alternativne/babske" liecby?

nika82
4. dec 2020

@mia456 je*nut kladivom potom aby to prasklo

nika82
4. dec 2020

@carduelis prva jazva bola tretinová, druha bola artroskopicky, toto je tretí krát a teraz tam mam akurat tak priehlbinu

mia456
autor
4. dec 2020

@nika82 auuuu, no jedno lepsie ako druhe teda. Drzim palce, nech sa to uz netvori. Ja som citala o masazach speci gelom a ciernom caji napr. Ale to kladivo musi byt supa 🤪🙈

carduelis
4. dec 2020

@nika82 fuha, ja to mam zvrchu na chrbte ruky, smerom k prstom, resp uz nemam

nika82
4. dec 2020

@mia456 alebo knihou

nika82
4. dec 2020

@mia456 @carduelis a ortoped vzdy hovori setrite si ruky

banyka
4. dec 2020

Mala som pred par rokmi, ja som bola u chirurga. Spravil to, ze velkou silou mi na ten ganglion zatlacil, a odvtedy ho nemam 🙂

trinneo
4. dec 2020

Pomohla by fotka, ale asi to bude gangliom... Mne sa to urobilo po narodení dcerky, ked som si presilovala ruku, mala som ho asi rok a cuduj sa svete pred mesiacom mi zmizol... Som zvedava, ci sa vráti alebo nie....ale uz som zmierila s tym, ze po druhom dietati asi len operacia...len sa vraj casto vracia...

mia456
autor
5. dec 2020

@trinneo takto to je najviac vidno...

trinneo
5. dec 2020

@mia456 hej vyzera to na to, ja somnto mala asi trikrat väčšie

jamidea
14. jan 2024

@mia456 prosim ta, nejako si ten osteofyt poriesila u mudr.? Ide o to, ze moj 8rocnyma podobny o trochu vyssie ako ty , 1xrocnesledovany na ortopedii, no v posl.case ho zacina boliet a hlavne ak v zapasti ruku da smerom dolu. Zda sa mi aj, ze mu to rastie. Tg si na tom ako za tie3roky od tohoto prispevku?

mia456
autor
15. jan 2024

@jamidea nechcem to zakriknut, ale mam to prec. Ja som to nakoniec asi vyriesila sama. Rozmasirovavala som si to takou emulziou z Dottery (deep blue) islo to trochu cez bolest, nemackala som to uplne ale tak trochu silnejsie a ono sa to za nejaky cas same vstrebalo. Nepamatam si uz kolko som to robila, ale zda sa mi ze len par dni/tyzden.

jamidea
15. jan 2024

@mia456 dakujem za odpoved. Moj syn to ma kostné, takze rozmackat to zial nepojde. Tak nech sa ti nevrati. Pekny den.