Vysvetlenie správy od psychológa

11. aug 2021

Ahojte dievcata, vie mi niekto poradit, co znamena, ak mi psycholog napisal do záveru správy:::
Úroveň rozumových schopností je v pásme podpriemeru.

Ďakujem

dominikatomas
11. aug 2021

Nieco ako nizsie IQ

fleur1111
11. aug 2021

Máš podpriemerne IQ.

tomas97
11. aug 2021

to máš blbé 😒 ... AKo sa to nižšie IQ u teba prejavuje?

apolka77
11. aug 2021

Robila si nejaký test?

bluka2
11. aug 2021

Keď musíš položiť túto otázku, znamená to, že ti to bohužiaľ moc nepáli... Skús nejaké B vitamíny na mozog, kvalitné jedlo, pohyb

bluka2
11. aug 2021

@tomas97 napríklad neporozumenim tohto textu

tomas97
11. aug 2021

a kedy máš ďalšiu návštevu? Možno ti nejaké cvičenia pomôžu. Ale neviem no 😒 ... Každý sme nejaký. AJ ja by som si také testy chcel dať urobiť.

bluka2
11. aug 2021

@tomas97 jasné, však to je normálne, že nie všetci majú rovnaké IQ. Každopádne na sebe vidím, že sa mi najlepšie myslí, keď som oddýchnuta, poriadne jem jedlá s nutričnou hodnotou a nie "odpad" s všelijakými škodlivými prisadami a kopec cukrom, šport tiež pomáha udržiavať mozog fit, takže myslím, že je to aj v našich rukách

dominikac321
11. aug 2021

@bluka2 mne keby malo poriadne mysliet, ked som oddychnuta, tak nemyslim asi poslednych 20 rokov 😀 mam 29...

tomas97
11. aug 2021

@bluka2 no neviem. Raz keď je niekto podpriemerne inteligentný tak tam asi zdravé prísady v jedle moc nepomôžu. Tam skôr preventívne aby neosprostie ešte viac môže zdravá strava pomôcť. 😅 ..

bluka2
11. aug 2021

@dominikac321 asi mám tiež nižšie IQ, ale myslíš tým, že od 9 rokov si si neoddychla?

bluka2
11. aug 2021

@tomas97 aj je to tak ako hovoris, aj tak dobré, nie? Podpriemer stále lepší než dno...

dominikac321
11. aug 2021

@bluka2 ano, narazala som na ten oddych 🙂

bluka2
11. aug 2021

@dominikac321 a čo od 9 pracuješ, máš deti, či prečo si si v tom veku neoddychla, ak môžem vedieť?

marcellka32
11. aug 2021

Oddych, strava, pohyb, vitamíny... nepomôže, IQ je dané, nezvyšuje sa, ani neznižuje, zvyšujú sa len vedomosti, ktoré s IQ nesúvisia

tomas97
11. aug 2021

@marcellka32 😂😂😂

bluka2
11. aug 2021

@marcellka32 IQ možno nie, ale rozumové schopnosti sa určite ovplyvniť dajú. Podľa mňa IQ je základ, ale nie všetko

dominikac321
11. aug 2021

@marcellka32 ja som mala iste obdobie pri tlacovkach pana premiera ze som mala pocit, ze mi IQ ozaj klesa 😀

konik1402
11. aug 2021

...no niektori psychologovia by sami potrebovali nejakeho psychologa 🙂 takze si z jeho zaveru nerob tazku hlavu 🙉

tomas97
11. aug 2021

@konik1402 ak má niekto nízke IQ tak on sám o tom nevie. Nikto nie je pre seba tak neinteligentný aby si sám prizal, svoj nedostatok. Trpí len okolie a spoločnosť. 😅 Takže ten v koho správe to je uvedené si z toho ver, že ťažkú hlavu nerobí.

autor
11. aug 2021

Nerobil žiadne testy, zhodnotil to po troch návštevách a dal mi takéto hodnotenie. Som veľmi smutná, že to takto dopadlo. Síce nemám zatiaľ ukončenú vysokú školu, tak si nemyslím že by som bola hlúpa. Športujem, zdravú stravu mám, som optimista, mám veľké zdravotné problémy. Keď som ukázala tu správu manželovi, tak mávol rukou, že ja isto nemám nízke IQ, že som šikovná, zbehla a múdra. No ale potrebovala som to dostať zo seba von 😭

autor
11. aug 2021

@konik1402 Dakujem veľmi pekne za podporu. Úplne som z toho vykoľajená

tomas97
11. aug 2021

to sme dopadli. Keď aj podpriemerne inteligentní majú VŠ. Toto by sa za socializmu nemohlo stať. Teraz takáto podpriemerne inteligentná bude robiť niekde na HR a pošlem svoj životopis a ona ho niekde odloží pretože nemá VŠ. Ale to, že bude mať vyššie IQ už je vedlajšie. 😉

dominikatomas
11. aug 2021

Nizssie ig neznamena ,ze ai uplne hlupa. Mozno iba na iste veci. Ja som blba na matiku ale nemyslim si ,ze to ma nieco s nizkym ig. Kazdemu cloveku pali inak q kazdy ovlada nieco ine

nika23t
11. aug 2021

Skus navštíviť iného psychológa. Určite by som sa neriadila vyjadrením odborníka po troch sedeniach... A netráp sa. Bez testov, vyšetrení a dlhších stretnutí je takyto záver nezmysel. Jedine, ze by šlo naozaj o nejaký extrémny prípad, čo predpokladám, že Ty nie si.

tomas97
11. aug 2021

@nika23t možno aj ten psychológ má nízke IQ ... 😅

konik1402
11. aug 2021

@tomas97 lenze ani psycholog nema patent na rozum a svatu pravdu v usudku...
inak pripomenul si mi jedno "prislovie" : ked si mrtvy, nevies o tom, iba tvoji blizki su smutni a nestastny...
a ked si .....ty, plati to iste

tomas97
11. aug 2021

@konik1402 ale tak to je. Veď aj táto tu pokiaľ nemala čierne na bielom že má nízke IQ tak o tom nevedela. Až jej to dal odborník tak sa nahnevala. 😀😅 To, že je dievča na VŠ to neznamená, že ešte niečo vie. Veď dnes sa tie diplomovky rovno sťahujú z internetov nie? Tam sa už dnes ani poriadne nechodí študovať. Takže stiahnuť a vytlačiť dokáže skutočne každý. To by som nebral ako prekážku k nízkemu IQ. A to, že je šikovná. Veď aj v TV ukazujú často hlupejších, že v niečom vynikajú. Kreslia, vyšívajú alebo vedia tancovať. 😂

nika23t
11. aug 2021

@tomas97 tak stretla som sa už s neschopným zubárom, aj s lekárom, aj s ekonómom, takže neprekvapil by ma ani neschopný psychológ.

diewcatqoo
11. aug 2021

Existuje na svete vela ludi, az mam pocit, ze ich je vacsina, ktori nedokazu mysliet v suvislostiach. Napr na vyske som mala tiez par takych spoluziakov. Akoze znamky fajn, ked sa nadrtili, ale akonahle mali nieco vysvetlit vlastnymi slovami, tak nula bodov. Nedokazali pochopit sarkazmus a pod.
Ludi, ktorym chyba analyticke a logicke myslenie, je velmi vela. Na jednej strane nie su "uplne marni", ale na druhej strane je tazke sa s nimi bavit, ak je clovek na inej rozumovej urovni. Mozno tiez patris k nim, a preto ti to psycholog takto napisal.