Vyvrtla som si členok

abcmajacba
19. jún 2023

Ahojte. Včera večer som zle stúpila a vyvrtla som si členok. Do rána mi to neopuchlo ani sa nezmenila farba ale bolí to keď chodím aj keď si ľahnem chvíľu musím počkať kým ma prestane bolieť. Myslíte že to môžem mať aj zlomené alebo prasknuté keď to nezmenilo ani tvar ani farbu? Tej kôstky sa nemôžem ani dotknúť... Ďakujem za pomoc

simca06022011
19. jún 2023

chod hocikde na chirurgiu a nechaj si to zrentgenovat ako cerstvy uraz a uvudis. Inak stahovaci obvaz a kludovy rezim. Mne posledne tiez neopuchla noha posledne pri vyvrtnuti, ale nikto bez vysetrenia nepovie co sa s clenkom stalo...

abcmajacba
autor
19. jún 2023

@simca06022011 hm ďakujem. Ja som si chcela stanoviť diagnózu že pokiaľ nemám iné príznaky okrem bolesti že je to len udrete, nechce sa mi na chirurgii strácať pol dňa... Neviem kde by som dala deti a kto by ma odviezol. Ďakujem za reakciu 🤗

mmoni89
19. jún 2023

@abcmajacba nie, vytknúte boli dosť. Syn 4rocny minulý týždeň tak zle doskocil, veľmi plakal. Na druhý deň to mal aj opuchnuté a modrinu riadnu. Kríval asi ešte 3dni aj sa sťažoval, no teraz už lieta bez problém. Par dni to potrvá. Myslím ze keby to bolo prasknuté alebo zlomené boli by to iné bolesti. Octan je veľmi dobrý na to

simca06022011
19. jún 2023

@abcmajacba no ja to chapem, ja le po skusenostiach svojich urazy noh nenechavam len tak :D preto som odporucila. nik di diagnoozu takto neurci...

hedviga2
19. jún 2023

Koncom maja som aj ja spadla a pocula dva krat prasknut. Desat dni som nikam nesla lebo ved nemam opuch ani modrinu. Hopkala som bola som od analgetik oblbnuta. Nakoniec som sla a vida mam prasknutu tenku kost pod kolenom. Orteza od rozkroku po členok. Fuj.

nikdenikto
19. jún 2023

Ja som nedávno zle doskocila na jumpingu, tiež mi to neopuchlo ani som nemala modrinu ale teda 3 dni som ani dostupnú nemohla a šport len bez skákania 3 týždne. Žiadna dlhá chôdza ani nič. Ešte stále ten kotnik cítim a je to už cca 2 mesiace dozadu

zuzuliatko18
19. jún 2023

Ja som mala vyvrtnuty členok pred rokmi, išla.som vtedy na RTG, ale bolo.to.len vyvrtnute. Dva týždne som bola.doma, bola by som aj tretí, ale to som už nechcela, tak.som.krivkala v práci.

abcmajacba
autor
19. jún 2023

@hedviga2 fúha 😱 skoré uzdravenie prajem ✊