Výživové doplnky po operácii

mazopapagaj
15. máj 2018

Dobrý deň,

chystám sa na operáciu a dostal som radu aby som už pred operáciou (nielen v ramci rekonvalescencie) začal užívať niečo čo mi podporí hojenie a predíde problémom.

Chcem sa preto spýtať na napr. Wobenzym alebo iné komerčné produkty rôznych firiem.

Odporúčali by ste mi niečo z takéhoto sortimentu alebo je to placebo alebo ešte horšie marketing?

Ďakujem.

deti95060810
15. máj 2018

ahoj, nám lekárka odporučila pre dieťa výživový doplnok na rastl. báze....pozri psicophyt.... nájdeš tam aj pre pomoc pri liečbe...

zemislava
15. máj 2018

@mazopapagaj ja keď som chcela podporiť hojenie po zubnom zakroku tak som jedla zinok a selén a pomohlo to

mazopapagaj
autor
15. máj 2018

@zemislava z lekarne? ziadne komercne silne znacky slubujuce "zazraky"?

zemislava
15. máj 2018

@mazopapagaj normalne z lekarne som si vypytala že ake maju tak mi ukazali viac značiek a rôzne druhy lebo maju take že zinok+ďalšie latky alebo zinok samostatne a rôzne dávky
Okrem toho sú rôzne druhy zinku - cheláty, najlepšie vstrebatelný je pikolinát lebo ten nie je ťažký na žalúdok
Zo selénom to bolo horšie lebo tam nebolo velmi na vyber tak som zobrala aký mali, no nezlakni sa ak by ti selén smrdel, on sa v prirode vyskytuje vždy v blízkosti síry a preto smrdí ako prd :D ale to neznamená že je pokazený

janaaaaaaaaa
16. máj 2018

Vyskúšaj kolagén, urýchľuje hojenie rán.

mazopapagaj
autor
16. máj 2018

@janaaaaaaaaa a ktory? :D
na trhu ich je tolko....ako vsetkeho. Kolagen, kolostrum, aloe vera a ine "zazraky".

janaaaaaaaaa
16. máj 2018

Písala som kolagén, nie kolostrum. V lekárni ti určite magistra poradí, ktorý je najlepší...

mazopapagaj
autor
16. máj 2018

@janaaaaaaaaa ano, pochopil som. Myslel som to tak, ze je vela kolagenov, vela kolostier/kolostrí (?) a iných doplnkov.

ale ktorý vybrat

pavolpazican
22. máj 2018

používame doplnky výživy od amway a osvedčili sa najviac

skjatqo
26. máj 2018

Vitamin C v "megadavkach" (Damianvit)
Zinok picolinat
Selen
Vitamin D, E, A
Ak ide o kosti aj Stroncium

Enzymy su super, na podporu hojenia ich treba uzivat mimo jedla. Da sa aj napriklad pancreolan.

Ja pouzivam doplnky vacsinou zo stranky iHerb.com lebo cena/vykon/kvalita. Takto narychlo v lekarni firma Jamieson, zvykli mat kvalitu.

pavolpazican
28. máj 2018

Ja zas používam vitaminy a vyživové doplnky NUTRLITE kvalita je neporovnateľná a aj výsledky