Máte skúsenosť s prenosom tuku do pŕs k implantátom?

Zodpovedané
29. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Máte skúsenosť s prenosom tuku do pŕs k implantátom?

Vydrží tam tento tuk?

Bol by na doplnenie asymetrie.

Môže sa užívať Wobenzym cca na šiesty deň po operácii na urýchlenie hojenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

Wobenzym a iné enzymatické prípravky nemajú zázračný efekt, ani na hojenie ani na komplikácie. Skôr sme zvykli pozorovať výraznejšie krvácanie pri operácii ak sa užívajú pred operáciou.

Prenos vlastného tuku je ako "trransplantácia" a nie je zaručené, že všetky prenesené tukové bunky zákrok prežijú. Nie zriedkavo sa stáva, že po roku už neostane nič.
Nedá sa to zaručiť a garantovať.

Skúsenosť hovorí, že možno očakávať v závislosti od lokality a množstva prežitie asi 30 - 60 % preneseného objemu.

Asymetria pri prsiach skoro vždy nie je len na základe asymetrie objemu ale najmä tvaru prsníka. Čiže aj množstva kože a polohy dvorcov, čo sa prenesením tuku nevyrieši.

Najlepšie je absolvovať osobnú konzultáciu, kde sa posúdi Váš konkrétny stav a možnosti vzhľadom na očakávania. Určite navštívte viacerých chirurgov. Každý ma iné skúsenosti a postupy. Ale dávajte pozor na to, čo je len reklama a čo je realita.