Wobenzyn po sekcií

eala
13. jún 2014

Dievčatá, tie, ktoré ste rodili sekciou, užívali ste niektorá wobenzyn na urýchlenie hojenia rany po sekcií? Ak áno, kedy ste to začali užívať? Ja som štvrtý deň po sekcií, len neviem, či už môžem začať užívať. Ďakujem za odpovede.

evitka83
13. jún 2014

ahoj, ja som sice este nerodila a sekciou uz vobec nie, ale ked som riesila tuto temu so svojim imunologom este pocas zaciatku tehu, ci to mozem uzivat {ja som to brala na problemy s mocovymi cestami} a doki mi povedal, ze mozem a ze okrem ineho je to dobre ako prevencia na hojenie poporodnych ran, ci uz dole, alebo po sekcii, takze to mozes zacat brat hned aj ked kojis.

piacere
13. jún 2014

ja som užívala na odporúčanie pôrodníka po sekcii. Vraj aby sa mi neurobili zrasty...

eala
autor
13. jún 2014

@evitka83 ďakujem pekne za odpoveď.

eala
autor
13. jún 2014

@piacere a užívala si to hneď. Ja som mala sekciu v utorok a neviem, či to už dnes môžem?

monca1982
13. jún 2014

Predpokladám, že si ešte v nemocnici. Aspoň mňa po sekcii pustili až na piaty deň. Spýtaj sa lekára/ky, ktorí vás chodia pozorovať na izbu. Ja som neužívala nič, iba som si prvé dni umývala jazvu v repíku. (Potom sa mi už nechcelo.) Som po sekcii 6 týždeň. Bolesti mi definitívne ustúpili po dvoch týždňoch.

latvia
13. jún 2014

@eala urcite mozes. su to len enzymy, urcite ti neposkodia. len treba uzivat velky pocet tych "lentiliek", tusim 10 tabletiek 3x denne

aja7377
13. jún 2014

@latvia Presne tak, sú to len enzýmy, ktoré v žalúdku rozštiepi žalúdočná kyselina a sľubovaný účinok je tahet... Škoda peňazí.

latvia
15. jún 2014

@aja7377 nesuhlasim. boli na neho robene studie, a tie neoklames. plus ludia, ktori ho uzivali, ti potvrdia ze sa im zlepsil stav. teda, ja takych poznam. a to nie som za hocake pridatne somariny v liecbe.

monca1982
24. jún 2014

@latvia - Tie štúdie treba brať s rezervou. 🙂 Často krát sú napísané tak šalamúnsky, že nepotvrdzujú to, čo sa snažia reklamou dokázať, ale vzbudzujú dojem, že áno. Netreba zabúdať na to, že telo sa regeneruje samé, takže človeku je každý deň lepšie a lepšie. Aj bez doplnkov.

Ja sa riadim zásadou, že ak by to 100% fungovalo, tak by sme to dostávali všetci povinne na predpis. 🙂

latvia
24. jún 2014

@monca1982 studie neberiem ako 100 pro zavazne.mam to odskusane na tete, mala myomy na maternici dlhe roky a po 2 mesiacoch liecby wobenzymom jej zmizli. ja nepreferujem jedenie vsakovakych doplnkov, ale ak mam skusenost s niecim, tak ju napisem