Plánovaná sekcia

16. feb 2022

Ahojte, aké sú vaše skúsenosti so sekciou? Co sa týka priebehu sekcie, či je lepši spinal alebo celková narkoza, ako dlho trvalo hojenia rany, po akom čase ste sa postavili na nohy a podobne. Dá sa na sekciu nejako pripraviť? Pripadne co ste robili na urýchlenie hojenia rany? Za akú dobu ste začali cvičiť?

pininka1
16. feb 2022

Neviem ci sa da pripravit, mna ta bolest neskutocna dost orekvapila. Urcite je lepsi spinal, rychlejsie sa da clovek dokopy a co sa tyka cvicenia tak ja som si trufla az tak po pol roku, dovtedy aj ked som skusila stale ma to akoby tahalo a bolelo to.

lenkahorny
16. feb 2022

Ahoj, ja som mala 2 sekcie, prvu urgent, druhu planovanu. Po urgente som mala mensie bolesti, po planovanej ked prestala ucinkovat spinalka dost to bolelo, ako silne kontrakcie. ale potom dali lieky a bolo dobre. Bolesti prisli po injekciach na zvynovanie maternice, ale tiez sa to da vydrzat. Ja som sa dala celkom rychlo dokopy po oboch, pri druhom som nemala velmi cas oddychovat. Vraj cim skorej sa postavis a zacnes chodit, tym lepsie. Sestricka ta vytiahne z postele a pomoze Ti. Najhorsie bolo vstavanie z postele, musis si najst sposob ako sa pregulit a postavit. Pripravit sa na asi neda, kazda to preziva inak, ma ine bolesti. Priebeh ta moze vystresovat, ked tam lezis na stole, okolo armada sestriciek a lekarov, svieti na teba svetlo, mne dali kyslik nech sa predycham, potom som sa snazila ukludnit a bolo dobre. Akoze, prijemne to neni, ked si predstavujes co sa deje, bolest necitis ale citis ako sa ti hrabe niekto v bruchu a taha to, ale da sa to vydrzat 🙂 Asi by som radsej spinalku, vies relativne rychlo fungovat, po celkovej narkoze pri inej operacii mi bolo na vracanie, otupena som bola, neviem si predstavit mat pri sebe novorodenca. Cvicenie asi podla toho ako sa ti hoji rana, zacala by som predhadzkami s kocikom. Nezda sa to ale rozrezu ti viacere vrstvy brucha a svalstva, chvilu to trva kym sa vsetky rany zacelia a zahoja. Mozno skus prve razy s fyzioterapeutom alebo s dobrym trenerom ktory ti ukaze cviky ktore su vhodne a ako pomaly zapajat svalstvo na bruchu. Pamatam ze po pol roku som uz behavala v pohode 10km aj cvicila. Ale fakt zalezi ako sa ti hoji rana. Este mi napadlo, pri niektorych cvikoch na chrbte som citila este aj vyse roka na mieste vpichu spinalky / epiduralky tlak, iba taky neprijemny pocit, nie ze by to velmi bolelo. Drzim palce 🙂

lucinika
16. feb 2022

Osobne som mala celkovú narkozu takže spinal neviem posúdiť. Ráno ma operovali, o 12 hod. som sa musela postaviť na nohy a prejsť aspoň pár krokov s pomocou sestier. Na ďalšie ráno som sa šla už s pomocou sanitára osprchovať. Čím skôr to rozchodis tým lepšie. Nakoľko som už druhýkrát vedela co ma čaká i keď bolesť opäť prekvapila, kúpila som si popôrodný pas vhodný aj pre ženy po sekcii. Rodila som v lete, pas držal uvoľnenú kožu a svalstvo, pomáhal pri sťahovaní maternice a na druhu stranu sa mi rana pekne vetrala. Taktiež mi pomáhala káva. Po 3 dňoch som šla domov, tam som ešte oddychovala ale rana sa krásne za hojila. Po tyzdni som normálne fungovala. Ohľadom cvičenia sa opýtaj lekára.

karinka268
16. feb 2022

Ja som mala 2x spinál.kazdy som uplne inak preživala.záleží aj od toho či Vam nebude prekázať zvuk op.nástrojou,komunikacie medzi lekármi...atď
Po op.sú bolesti.neda sa na ne pripravit...podla mna.
Pri 1.dcérke,bolesti neboli az take ,ale 1.vstávanie bolo ťažsie.
Pri druhej sekcii, bolesti neskutočné ,ale postavila som sa na 1.krát.
Na hojenie rany odporúčam z vlast.skúseností CICATRIDINA masť.
Všetko dobré Vám prajem😊

domcii69
16. feb 2022

Racej nepíšem nech ta nevystrasim😀 podľa mna je to u každej iné. Ja som mala hojenie asi 3-4mesiace a do posteli som chodila cez stolcek 😀 po týždni ma šili znova

tara42
16. feb 2022

Každe telo je ine, každá žena, psychika ... Ja som mala super sekciu, žiadne stresy pred nou, isla som tam ako na preventivku :D. Rýchlo zotavenie. Ani sa nenazdas a je po sekcii, mala som spinal, postavila som sa po 12 hodinách (na druhýkrát az, strasne sa mi 1x točila hlava tak som si musela znova sadnúť na polhodinu aby som nepadla v sprche). Pomôžu ti sestričky, aj so sprchovanim. Z nemocnice som odchádzala na 4.den a chodila som ako keby som ani žiadnu nemala. Ani lieky proti bolesti som si v nemocnici nedavala. Prve dva dni sú najhoršie ale je najlepšie sa hýbať, iné ti ani nezostáva keď sa musíš starat o bábätko. 🙂 Na hojenie som si nič nedavala. Samozrejme poriadne cvičiť som začala az oveľa neskôr. Drzim palce, nech ti to dopadne ako mne. 🙂

kikush2000
17. feb 2022

Ahoj. Mala som 2 sekcie, obe spinal, úplne v pohode...lekári vtipkovali, žiadne reči typu že krv tečie alebo podajte skalpel, úplná pohoda, po 20 min. hotovo. Po prvej sekcii som mala väčšie bolesti, nielen brucho, ale aj celý chrbát má bolel lebo som zohnuta chodila, ale už tak týždeň po pôrode ok. Po druhej som sa oveľa rýchlejšie dala dokopy a mala som pocit že ma to menej boli. Držím palce, zvládneš to.

1medvedik1
17. feb 2022

Ja som mala spinal, akútny cisársky. Mal byť pôvodne plánovaný lebo bábätko nebolo dole hlavičkou. No nakoniec to bol akútny. Pripraviť? Jedine v hlave. Ja som sa nastavila že aj toto je pôrod, bábätko pôjde inak von a hotovo. To dám a hotovo. Operovali ma o 21.00 a na druhy deň o 18tej som sa postavila na nohy. Bolesť to bola, ale chcela som sa dať rýchlo dokopy, byt s bábätkom a ísť domov. Nemyslela som na bolesť a išla keď mi povedali. Veľa je v hlave, nastav sa že to dáš, že sa na pôrod a bábätko tešíš. Mne ženy v pôrodnici pri obede hovorili že to som nerodila, to oni horšie chodia a sadajú si. Lenže ja som mala rozrezané brucho, bolelo to riadne, aj pri sadaní, a o dvihaní z postele ani nehovorím.. Ale nemyslela som na to, sadla som si normálne aj chodila proste neriešim...treba sa nastaviť že to zvládneš, áno bolí to, ale je to pôrod a každý pôrod bolí. No na to sa rýchlo zabudne 😊Na ranu som si nedala absolútne nič. Krásne sa zahojila. Som 5 mesiacov po, ale necvičím

jamima
27. sep 2023

Ahojte, ja som po plánovaných sekciách, už mám sice dospelé deti... +31,...21,16, v celkovej anestézii... spinal som odmietla... zotavenie pohoda... do 24 hodín som fungovala... po prvej sekcii som mala rez najhorší a po ďalších sekciách a rokoch ho ani nevidieť... som vďačná za dve zdravé deti ... A o pár rokov sa teším na vnúčatá... Sme ženy a sme silné, niekedy vydesené, ale zvládne to každá z nás... takisto, ako aj moje dievčatko... časom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre