Xanax - skúsenosti

marianne1
24. jan 2015

Ahojky diagnostikovali mi uzkostno depresivnu poruchu, doktorka mi predpisala AD a Xanax. Ja sa vsak strasne tych AD bojim. Z depresie som sa dostala s pomocou Deprimu, beriem vitaminy B, magnezium a sem tam Vasocardin na busenie srdca. Stale mi zostali pocity uzkosti, preto sa chcem spytat ci ked budem uzivat len Xanax nepravidelne(pri pocite uzkosti), vytvorim si zavislost?

autumn11
24. jan 2015

@marianne1 nemusis sa bat AD, ja ich beriem s presatvkami uz od roku 2008 a dost mi pomohli.
Co sa tyka xanaxu, tak ten je len ako "prva pomoc" pri uzkostiach ale pri castom a pravidelnom uzivani
by si si mohla vypestovat zavislot. Ja trpim tak isto uzkostnou depresiou a AD mi po par mesiacoch
vzdy pomohli a aj uzkost polavila. Samozrejme aj popri AD som si obcas dala proti uzkosti neurol (podobne
ako xanax!) ale urcite som ho nepotrebovala tak casto ako ked som nebrala AD.

autumn11
24. jan 2015

@marianne1 a este som zabudla, ze AD narozdiel od xanaxu a inych liekov proti uzkosti nie su navykove.
Vela ludi s nimi strasi, ale to su vacsinou taki co ani netusia co je depresia a nie to este AD.

bonaqa2013
24. jan 2015

@autumn11 Antidepresíva sú návykové. preto ich vysadzovanie trvá 4 týždne. Keby si ich vysadila zo dňa na deň, alebo inak ako nariadi lekár tak prídaš do stavov triašky, nespavosti resp. by sa Ti vrátili všetky tie nepríjemné stavy ktorými si trpela pred liečbou. ale ant. sa vysadzujú 4 týždne. Postupne.

autumn11
24. jan 2015

@bonaqa2013 ano maju sa vysadzovat postupne, mne napriklad stacilo dva tyzdne na radu mojej
psychiatricky. Ale nie su navykove v zmysle psychickom ako napriklad keby si jedla lieky typu xanax, neurol
a pod dlhsi cas. V tom je ten rozdiel. Okrem toho nahle vysadenie AD a tie vedlajsie ucinky su priznaky
z nahleho vysadenia a nie zavislost. A to mas u vela ostatnych aj nepsychiatrickych liekov, ktore sa beru
dlhodobo.Viem o com hovorim, liecim sa uz dost rokov a konzultovala som toto nie len s jednou psychiatrickou. O AD sa celkovo siri dost bludny nazor a ked cloveku mozu pomot, je urcite lepsie ich
brat a dostat sa do "normalu" ako ich nebrat a potom skoncit dost "zle".

helen4
25. jan 2015

Ake ad mozem brat ked kojim?.,,je tu niekto kto mate skusenost? Dakujem

bonaqa2013
25. jan 2015

@helen4 jednoznačne konzultovať s lekárkou. ja som kvôli liekom radšej prestala kojiť. Dcéra mala už 11 mes., a nevedela som sa cez to preniesť že lieky a kojenie. Tak som pre pokoj duše prestala s kojením.

helen4
25. jan 2015

Ved som konzultovala u dvoch.,, jedna mi povedala ze mozem a druhy dr.ze nie.,, tak si vyber.,,
Ad som uzivala pred otehotnenim 3 mesiace, potom uz nie,..a teraz sa necitim zasa dobre, uz do porodu to vydrzim,len neviem ci po porode, pretoze mi to vyvolava nespavost a pri babatku sa veru nevyspim a trpiet nechcem.,,

antonia008
28. jan 2015

skus medovkovy caj, bylinkove caje sa maju pit dlhodobo aby zaucinkovali, aj ked pri niektorych musis robit prestavky.. skus chodit von do prirody, kde nie su ludia, mne sport pomohol v kombinacii s prirodou, cize pohyb na cerstvom vzduchu..

janula2511
5. mar 2015

Takze je lepsie ani nezacat brat nejake antidepresivum.lebo ako vidim s vysadzovanim su problemi.mne dr tiez predpisala sertralin ale nebudem to brat.radsej si dam sem tam xanax.

zobaka
5. mar 2015

zalezi na tom ake tie stavy mate, pokial len sem tam uzkost to je ine ako mat v takej forme uzkostno depresivnu poruchu, ze nevstanete z postele, tam uz xanax nepomoze

ja beriem Frontin, to je to iste, co Xanax Alprazolam, skvela vecicka, najnizsich smiesnych davok 0,25 mg sa absolutne netreba bat

janula2511
6. mar 2015

@zobaka to ja nemam take stavy.ze kazdy den cely den.ja len sem tam raz zacas citim napetie nervozitu.

sardinka333
6. mar 2015

Neboj sa AD, nástup učinku trvá dlhšie, ale je to stálejšie! Ked začnu učinkovať tak je možné že tieto ,,prídavné,, tablety ani nebudeš potrebovať. Podla mna si skor možeš vytvoriť psychicku zavislosť - pride uzkosť a ty sa ju naučíš riešiť vyhradne tabletkou. Uzkost žial príde, niekedy príde...a niekedy nepríde. Aj u mna príde, ale nádych výdych, zmena činnosti - zamestnať pozornosť, preladiť ju. V tom by ti mohli pomocť terapie....

sardinka333
6. mar 2015

@janula2511 asi závisí od toho kde je ta hranica kedy je to už ,,chorobné,,. Raz za čas citi napätie a nervozitu asi každý a troška pychickej odolnosti si musíme vypestovať. Problém je ked to cítiš tak ako ja pred pár rokmi denne a nonstop. To už je problém hodný návštevy u dokiho...a liekov. Ja som nemala nikdy problém AD nasadiť ani vysadiť. Je to indi vindi.

sardinka333
6. mar 2015

@helen4 čo sa týka kojenia. Nechcem sa nikoho dotknuť, toto som už načrtla v inej teme, tak ma neukamenujte lebo kojenie je na MK ,,svätá voda,,.Podla mna závisí od toho aké AD berieš. Vo všeobecnosti sa tvrdí, že dojčiť sa može, niektoré lieky ako Venlafaxin sa neodporúča, látka bupropion sa tiež neodporúčaju. Ak sa budeš informovať v Mamile, tak tam ti azda na každé AD povedia že ano čo považujem za zavadzajuce (moj nazor nemusite suhlasiť)
Dojčenie, laktácia može podporiť vznik depresívnej epizody, relapsu koli hormonálnym zmenám a je značné. Preto ak by som sa začala cítiť zle, uzkostne, prišla depresia tak ja osobne planujem laktáciu v takomto prípade pomaly ukončiť. Pretože tolko liekov naozaj neverím, že je bezpečných pre dieťa, ešte k tomu psychofarmaká, ale to je len moj názor. Posielam link na práve tuto temu od odborníkov z praxe, takže si možeš utvoriť svoj vlastný názor, sama sa rozhodni. Najdoležitejšie je aby ty si bola spokojná, schopná starať sa o dieťa a je jedno či na flaške. S týmto nie su žarty. Ja som kojenie hrotila za každu cenu a práve to mi vyvolalo resp. napomohlo vzniku mojho ochorenia. Ale su ženy, ktoré aj na AD dojčia....takže je to individuálne.
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

http://www.solen.sk/pdf/Strunzova.pdf

jojo161
6. mar 2015

Ak sa tie stavy opakujú radšej by som prestala kojit. Všetko ide do mliecka. Nie som proti kojeniu ja som kojila 2 roky, ale nebrala som žiadne lieky. Xanax som brali tri mesiace keď som sa rozhodla že už ich nebudem brať tak som mala horšie stavy ako predtým trvalo to asi týždeň. Teraz si ho len sem tam dám, keď nemôžem spat dlhší čas. Držím palce 😉

babatkoo
6. mar 2015

@marianne1 pravdepodobne si vytvoris zavislost lebo bude brat xanax ako zachrnne koleso. Mne bol predpisany z presne tych istych dovodov ako tebe. Ja som sa dusila co som od uzkosti nevedela dychat a skoncila som na pohotovosti. Vied co mi pomohlo - dychanie do papieroveho sacku a mega davky magnezia. Uzila s4om 3 tabletky xanaxu a zvysok som rozdala kamosom. Mam kopec kamaratiek ktore beru lieky 3 x denne lebo im to predpisal lekar a oni bez toho nebedia fungovat. Placebo efekt... drzim ti palce moc moc

mako5
29. nov 2016

http://www.zemavek.sk/articles/view/prizrak-psy...
su to benzodiazepiny na rychly ucinok antidepresiva a benzo nedju dokopy je to hnus

neberte to svinstvo moja kamoska skoncila na psychiatrii nemoze bez toho fungovat viem o com pisem precitajte si ten clanok

norina89
24. nov 2018

Ahojte. Pekný deň. Mne pred 6 rokmi diagnostikovali tetániu. Neurológ vypísal magne, xanax, cipralex, apaurin, milgamma. Začala som brať všetko ako bolo napísané. Po pol roku som sa cítila lepšie, žiadne záchvaty atd. ale.neurolog kázal tabletky brat nadalej . Ja som pekne žrala tabl. citila som sa OK. Lenže! Pred 3 rokmi som sa cítila opäť zle. Veríte či nie ja som len po doktoroch behala. Nezabudnem nikdy pred 3 rokmi cez leto z ničoho nič sa mi točila hlava,žalúdok mi začalo bolieť, pocit na zvracanie,bolesti chrbta,únava, búšenie srdca, záchvaty, bolesti kĺbov ....a by som mohla ešte písať príznaky ale bude toho veľa.
Hlavne som vám chcela napísať že začala som chodievat na vyšetrenie. MR,CT,USG,krvné výsledky v norme, kardiolog, plúcna, endokrinolog, psychiatricke, neurológ, gynekolog ,hematolog....atd
Nic nezistili ! Psychiater tvrdil že postupne musíme znížiť xanax a 2 týždeň uvidíme.Namiesto xanax som začala brať triticco . Necítila som sa dobre tak som prestala brať triticco, nadalej ostalo xanax. Neverila som už nikomu tak som verila že už dakedy musí byť lepšie. A podľa vás? Všetko je horšie a horšie. Raz za pol roka určite som na pohotovosť. Samozrejme ma pošlú domov. Začala som chodievat na rehabilitáciu chrbta keďže ma veľmi boli aj hrudník ale nič to nepomôže tiež. Tak podľa vás čo iné ostane ? Lebo ja viem. Buď ešte nazbieram silu a pomaly opatrne skončím s xanaxom. Alebo budem ležať, lebo nevládzem chodiť a každý deň trpim od bolesti a záchvaty. Nič iné mi neostane lebo fakt nenašli nič a to že 6 rokov berie človek xanax to je NO.SENS
Tak pred mesiacom mi bolelo žalúdok dostala som do nemocnice na chirurgiu ,dostala som infúzie a o 3 dni som bola doma. Chvála bohu lebo psychicky som nezvládla. Dohovorila som sa na rehab.s doktorkou a ona tiež vravela že musím skončiť s xanaxom lebo som veľmi mladá nato aby som toto brala a 6 rokov nie je málo času . Teraz namiesto 3 tab.za deň beriem polku na ráno ale nechcite vedieť čo zažívam. PEKLO! NIEKEDY mám pocit že nemám veľa času a zomriem . Taká slabá som, bolia ma nohy, strašne sa mi točí hlava,veľakrát ma boli žalúdok, srdce mi vybuchne ,chrbát ma boli a hrudník, ťažko sa mi dýcha niekedy. A mám taky pocit ze toto všetko robí XANAX!
Ja neviem dokedy vydržím ale musím byť silná. Mám rodinu koho milujem ale to je veľmi.tazke. Tak zato som napísala toto všetko že Ak vám doktor napíše xanax radšej nezoberie ani 1tabletku v žiadnom prípade! Lebo zničí vás život ako mne !

jojo161
24. nov 2018

@norina89 presne takéto stavy som mala po vysadení xanaxu, ale zvladla som to vďaka ľuďom co som mala na okolo. Jedavat som začala vonku aby mi to začalo chutit (lebo ja som aj prestala jesť) a uz je to ok. Držím palce.

norina89
24. nov 2018

@jojo161 dakujem:(

agikaku
8. mar 2020

@zobaka no ja momentálne mám hrozne stavy, zobudím sa o 4 ráno a pálenie tela, hnačky, zle mi je, nedá sa mu zaspať . Ráno ležím a ležím, proste cítim sa zle. Zvysila som si Patetin. Z 10 mg na 20 a pridala frontin 0,25. Snáď bude lepšie.

eliska13
8. mar 2020

@agikaku 10 mg je slabý to sa dáva až na udržanie

jojojo30
29. jún 2020

Xsanax dava sa aj ked som po potrate a mam pocit zleho dychani??

oliverko1234
29. dec 2020

@norina89 ahoj chcem sa spýtať ako sa máš terad

arabela55
21. júl 2021

@babatkoo ahoj. Aké megadávky magnézia si užívala? aké množstvo a značku? Magnerot? ˇa pomohlo ti to na dýchanie???☹

babatkoo
24. júl 2021

@arabela55 ahoj, brala som3x denne 500mg od Galvex. Utlmilo ma to, ale aj s tym som postupne po mesiaco skoncila, lebo mi magnezko znizovalo tlak.

sebastian_677
10. okt 2022

@marianne1 zavislost na BZP(Xanax) vzniká už pri 2 týždni brania takže... lekári často Xanax prirovnávajú k Heroínu... práve riešim odvikačku od Xanaxu takže utekaj od neho daleko

victus
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_t_86
20. feb 2024

@mako5 prosím Vás prepošlite mi ten link ešte raz, lebo mi otvára úplne iný článok. Rada si o tom prečítam. Tiež mi bol predpísaný Xanax na úzkosť, depresie a postraumat.stav. Ale mám obavy ho začať brať. Zatiaľ užívam len čaje a vitamín z ľubovníka proti stresu.